WHO proponuje zakazać kobietom spożywania alkoholu

Kategorie: 

Źródło: pixabay

WHO znalazło się pod ostrzałem, po publikacji pierwszego szkicu "Globalnego planu działania dotyczącego alkoholu". Wielkie wzburzenie lewicowych mediów, wywołała propozycja, aby powstrzymać kobiety w wieku rozrodczym od picia alkoholu, niezależnie od tego, czy planują założenie rodziny.

 


W projekcie sprawozdania stwierdza się, że „należy zwrócić uwagę” na potencjalne szkody, jakie alkohol może wyrządzić dzieciom jeszcze w łonie matki, i stwierdza, że ​​w celu zmniejszenia skutków, prawie wszystkie kobiety – nie tylko te w ciąży – powinny być zakaz picia. Stanowi to zaledwie sugestię dla ustawodawców różnych krajów, jednak i to wystarczyło, aby wywołać olbrzymi gniew wśród wielu kobiet. Uważają one, że jest to przykład „seksizmu, paternalizmu i ograniczenia ich wolności”.

Plan WHO ma na celu podniesienie świadomości na temat szkód związanych z alkoholem i jego szkodliwego wpływu. Biorąc pod uwagę łatwą do przewidzenia reakcję opinii publicznej, ze szczególnym naciskiem na środowiska lewicowe, WHO będzie musiało przemyśleć te strategię. Ograniczenia w spożyciu nie dotyczą zresztą tylko kobiet. Propozycje WHO sugerują wprowadzenie „światowego dnia lub tygodnia bezalkoholowego”, aby zachęcić wszystkich ludzi do rezygnacji z alkoholu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika angie

Kobiety w ogóle nie powinny

Kobiety w ogóle nie powinny pić alkoholu, gdyż ten uszkadza ich komórki rozrodcze, co może potem prowadzić do urodzenia niepełnosprawnego dziecka. A kobieta rodzi się z daną sobie liczbą komórek jajowych, których za życia już nie przybywa. U mężczyzn jest inaczej, u nich co 6 miesięcy tworzą się nowe plemniki, więc wystarczy, że przed planowanym poczęciem, mężczyzna nie będzie pił przez powiedzmy rok i ryzyka uszkodzonych plemników przez alkohol nie ma. Były o tym filmy po rosyjsku na youtube.

Portret użytkownika BANDZIORka

Stawiam , że to ciag dalszy

Stawiam , że to ciag dalszy dobijania gospodarki niezależnych państw, w końcu alkoakcyza to spory zysk . A kobiety to spora część ogółu społeczeństwa. Albo chcą zrobić z każdej kobiety która ma okres potencjalny inkubator, przez co wywołać zamieszki. A co w takim razie z trzecią, czwartą płcią? Kolejny absurd. I koliduje z planem depopulacji. Hahaha, no ja już sama nie wiem. Strzelę szybko browarka bo kto wie co będzie jutro.

Portret użytkownika Ractaros96

Czyli uważasz, że wspomaganie

Czyli uważasz, że wspomaganie budżetu tego chorego państwa akcyzą z alkoholu to patriotyczny wyczyn? Współczuję takiego myślenia. Ludzie sami się pozbawiają ogromnych pieniedzy za wątpliwej jakości przyjemność, a potem płacz, bo trzeba brać kredyty hipoteczne na 30 lat. Są lepsze, dużo tańsze i zdrowsze przyjemności niż alkohol czy papierosy.

Z takim myśleniem ten naród zawsze będzie na kolanach. Budowanie bogactwa przez oszczędzanie trwa długo, nawet całe pokolenia, ale jest trwalsze niż iluzja dobrobytu na kredyt.

Nie żebym się zgadzał ze stanowiskiem WHO w tej sprawie, niech każdy robi co chce jeśli krzywdę robi tylko samemu sobie. Mówię tylko, że wydawanie kasy na alkohol to samobójstwo ekonomiczne.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Kazia

Sensem istnienia czlowieka

Sensem istnienia czlowieka "normalnego" nie jest budowanie dobrobytu ekonomicznego, tylko budowa relacji międzyludzkich, cieszenie się życiem. Dla niektórych sensem życia jest rodzina, dla innych miłość. Bardzo ważna jest też WOLNOŚĆ, więc zajmij się sobą i nie krytykuj kosztujacych alkohol i relaksujących się dymkiem.

Portret użytkownika Ractaros96

No właśnie, jak masz

No właśnie, jak masz pieniądze, to masz wolność do robienia co chcesz bez życia od pierwszego do pierwszego w strachu. Dobrobyt ekonomiczny prowadzi właśnie do tego, że więcej czasu możemy poświęcać na inne rzeczy, jak rodzina czy własne zainteresowania. Pieniądze szczęścia nie dają same w sobie, ale pomagają do tego szczęścia dążyć.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika BANDZIORka

Wiesz co, akurat nie do mnie

Wiesz co, akurat nie do mnie z taką gadką, bo raczej nie ma ze mnie gargantuicznych wpływów z tytułu konsumpcji alko, piwko pod kiełbaskę z ogniska dwa razy w sezonie . Tak, żeby tradycji nie sprofanować. Ale nikt mi tego nie ma pra a zabronić, nawet jeśli mam to w poważaniu, nawet jeśli potencjalnie mogę być w ciąży. Chętnie za to wpakują mi szprycę, i ciąża tu nie stanowi wówczas przeciwskazania, choć nie wiadomo czy np. nie poronię, albo dziecko urodzi się z macką białka kolca zamiast siurka. Nie można brać większości lekarstw, ale można się poddać manipulacji genetycznej i jest git, mało to- jest to mój pieprzony obowiązek obywatelski.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj