Tysiące amerykańskich kobiet zamawia pigułki aborcyjne przez Internet

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Zgodnie z ujawnionymi danymi, 21 tysięcy amerykańskich kobiet zamówiło pigułki aborcyjne przez Internet w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Wyniki podkreślają rosnące trudności w dostępie do bezpiecznych aborcji.

Dane ujawnione przez dziennik The Guardian wskazują, że aż 21 tysięcy kobiet w USA zamówiło pigułki aborcyjne od października 2018 do marca 2019 r. Większość zamówień spłynęło ze stanów, w których obowiązuje rygorystyczna polityka antyaborcyjna. Klientki opisywały swoją desperację w związku z brakiem dostępu do niedrogich lokalnych zabiegów medycznych. Rebecca Gomperts, założycielka organizacji Aid Access, która dostarcza pigułki pocztą, przyznała, że zdesperowane kobiety pozbawione normalnych metod aborcji zrobią wszystko, by zakończyć ciążę.

 

W zeszłym tygodniu Alabama wprowadziła pierwszy niemal całkowity zaraz aborcji, a cztery inne stany umożliwiają usunięcie ciąży jedynie w pierwszych kilku tygodniach, gdy kobiety zwykle nie są jeszcze świadome swojej brzemienności. Teoretycznie aborcja jest legalna we wszystkich 50 stanach, lecz w praktyce pojawia się coraz więcej obostrzeń, które skutecznie mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Rebecca Gomperts od 2006 r. prowadzi działalność charytatywną, która umożliwia kobietom z krajów objętym zakazem aborcji przerywanie ciąży poprzez konsultacje internetowe. Pacjentkom przypisywane są tabletki, które w ciągu pierwszych 10 tygodni eliminują płód. Pigułki są wysyłane do kobiet z apteki w Indiach. Trzy czwarte amerykańskich wniosków pochodziło ze stanów, które wprowadziły surowe przepisy antyaborcyjne, takich jak Alabama, Georgia czy Mississippi. W niektórych stanach przepisy antyaborcyjne doprowadziły do zamknięcia większości klinik.

 

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) opublikowała ostrzeżenie, w którym stwierdza, że Aid Access narusza federalne prawo, sprzedając "niezatwierdzone leki niewiadomego pochodzenia".

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

Trzeba wiedzieć i mieć

Trzeba wiedzieć i mieć świadomość że ten inny gatunek zwany kobietami w prostej linii pochodzi od szatana itp na początku tą tzw planetę zasiedlali bogowie rasy męskiej  doputy tak było nie było wojen i mordowania ...szatan wprowadził  sprytny zabieg zwany aktem porządania ..w skrucie chciwość  i od tego momentu poprzez swój produkt i siłę przyciągania jej lendzwi obwołał się panem i oświeconym władcą ,.jedyną i racjonalna droga  dalszego rozwoju " ludzkości"jest jednopłuciowość..bóg na wielowymiarowe salony szatańskiego produktu nie wpuści ,..a i sam szatan poza tymi leńdzwiami żadnego rozwoju w zwierzyńcu nie oferuje. 

 

 

Portret użytkownika MIZANTROP 88

Nie od dziś wiadomo że babuny

Nie od dziś wiadomo że babuny są wykorzystywane po to żeby były przedmiotem bluźnierczych rewolucji przeciwko ładowi społecznemu i moralnemu. Jedyną droga dla nich to chyba islam, gdzie będą zmuszane do posłuszeństwa i moralności skoro z dobrej woli nie chcą, jak to chrześciaństwo uczy. Epoka "wściekłych macic" naciera. Mają prawa wyborcze, więc są do dyspozycji wszelakiego złodziejstwa i lawiranctwa politycznego. 

GDYBY SIĘ TAK MÓC COFNĄĆ DO CZASÓW BIBLIJNYCH I Z ŻEBRA ADAMA WYSZEDŁ KTOŚ KTO MA ROZUMU WIĘCEJ NIŻ CYCKÓW I CZTERECH LITER. NAWET JAKBYŁBY DRUGI RODZAJ FACETA TO ŚWIAT ZGDONIEJSZY BY BYŁ, A KOBIETA BYŁABY EFEKTEM MANDELI "CHYBA COŚ BYŁO W MOJEJ PAMIĘCI, ALE NIY MA". LUDZIE BY SIE ROZMNAŻALI I NIE BYŁOBY RYZYKA ZŁAMANIA 6 PRZYKAZANIA I CHŁOPY ŻYŁYBY ZE SOBĄ JAK GITY KOLEDZY A DZIECI BY POWSTAWAŁY W INNY SPOSÓB NP... Z ROŚLIN, CZY W WYNIKU POŁĄCZENIA SIE DANYCH ORGANIZMÓW.
 

PS. jedyna droga żeby przetrwać ten grzeszny świat to celibat. Nie propaguje tym wpisem gejostwa, bo by kopulacji międzyludzkiej nie było w mojej wizji świata. Ruchy pro aborcyjne i pro feministyczne zawsze miały związki z komunizmem. Więc gdyby nie kobiety, nie byłoby komunizmu heheh :D 

Portret użytkownika Woman.Brain.Abortion

Jest jeszcze jedno lekarstwo

Jest jeszcze jedno lekarstwo na takie ohydne szmatławce: Panowie nie dymać szmat niech sobie ogórki wsadzają i sprawa załatwiona ! Smile Takiej głupiej baby starzy nie wyskrobali, a ona i owszem zabija swoje dziecko! Umysłowa degręgolada narasta w postępie geometrycznym, a ohyda tej zbrodni jest ciężka do ogarnięcia....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

nie opowiadaj bajek... to

nie opowiadaj bajek... to zwierzęce instynkty w nich się budzą pożądania i tyle... Jak nie wyskrobią, to porzucają jak świnie.Nie wszystkie oczywiście, ale powiedziałbym większość z tych co poddają się aborcji to nawet nie suki są, tylko świnie. Dobre jest u nich jedynie to, że jak świnie swoich płodów nie zjadają...

Skomentuj