W ciągu roku wirus Ebola zabił w Afryce niemal 10 tysięcy osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Jak podaje WHO, w ciągu roku, od czasu gdy w zachodniej Afryce wybuchła epidemia wirusa Ebola, oficjalna liczba osób zainfekowanych wyniosła 23253 osób. W tym skutkiem śmiertelnym skończyło się to dla 9380 osób.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia, w ostatnim czasie zaobserwowano zmniejszenie liczby potwierdzonych przypadków wirusa Ebola w Gwinei. W tym kraju odnotowano tylko 52 nowe przypadki zakażenia, co wskazuje na stopniowe ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło: Twitter

Największa liczba przypadków Eboli jest obecnie stwierdzona w Sierra Leone gdzie choruje 11 tys. osób. Największa liczba zgonów z powodu śmiertelnego wirusa miała miejsce w Liberii gdzie na skutek Eboli zmarło 3900 osób.

Źródło: Twitter

Zmagając się ze skutkami epidemii życiem ryzykuje też personel medyczny. W sumie w Afryce, zmarło w wyniku Eboli 488 osób związanych ze służbą zdrowia.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Delta Force

Widze,że większość z was nie

Widze,że większość z was nie wie co to jest Ebola bo rozpowszechnia teorie znowu o złych zamiarach USA. 
Ludzie czy wy coś macie z głową za przeproszeniem,bo na tej stronie nic innego nie widać jak komentarze typu "Media kłamią,USA kłamie,NASA kłamie" zrozumcie w końcu po co są takie instytucje jak by was miały ciągle okłamywać. 
Zmieńcie myslenie bo jak narazie nie wymyśleliście nic mądrego.

Ban dożywotni!
Mod

Skomentuj