W chińskim Shenzhen powstanie podniebny park, łączący wszystkie drapacze chmur

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chińskie miasto Shenzhen jest znane głównie z produkcji smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Już niebawem świat będzie kojarzył to miejsce również z innego powodu...

Do końca 2020 roku Shenzhen zyska nową ekskluzywną dzielnicę biznesową o nazwie Qianhai. Zbudowany od podstaw dystrykt z powierzchnią prawie 280 milionów metrów kwadratowych do rozwoju biznesu, ma pełnić rolę pomostu pomiędzy Hongkongiem i Shenzhen.

 

Qianhai będzie dzielnicą pełną lśniących drapaczy chmur, lecz Chińczycy nie zapomnieli również o zielonych płucach miasta. Shenzhen zwróciło się z prośbą do brytyjskiej firmy Rogers Stirk Harbour + Partners o zaprojektowanie podniebnego ogrodu, który będzie przebiegał przez dachy wszystkich wieżowców w dzielnicy.

Źródło: Rogers Stirk Harbour + Partners

Podniebny park w założeniu ma stanowić najwyższą warstwę infrastruktury komunikacyjnej miasta. Pod ziemią mieszkańcy Shenzhen będą mogli skorzystać z metra, na poziomie ulicy poruszać się pieszo lub samochodem, natomiast publiczna zielona strefa na drapaczach chmur będzie przeznaczona dla tych, którzy pragną na chwilę zwolnić i delektować się fantastycznymi widokami.

 

W przeciwieństwie do takich projektów, jak nowojorski park High Line, który powstał jako projekt zagospodarowania przestrzeni na starej infrastrukturze, ogród w Qianhai będzie zbudowany od zera. Główny architekt, Stephen Spence, uważa, że nowa dzielnica idealnie wkomponuje się w dotychczasową zabudowę, a podniebny park będzie doskonałym połączeniem miasta z pobliską zatoką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

zamiast budować wielkie

zamiast budować wielkie oczyszczalnie ścieków, atmosfery, wody i wszystkiego co się da to wyrzucająkase w błoto wielkich aglomeracyjnych namiastek przyrody ! jak to komuchy ! komuchy nie potrafią nic ionnego jak rtylko kraść i mordować ! dlatego już zbudowali sztuczną inteligencję która ma nadzorować chińczyków i wyłapywać opozycję ! "Naukowiec zajmujący się klimatem, prof. Richard Lindzen, fizyk atmosfery i profesor meteorologii MIT, znany z prac o dynamice atmosfery i falach atmosferycznych, członek National Academy of Sciences nie pozostawił suchej nitki na ostatnim, alarmistycznym raporcie oenzetowskiej IPCC. Powiedział, że raport jest „nonsensowny” i głównym jego celem jest obalenie cywilizacji przemysłowej.Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) opublikowany na początku tego tygodnia przewiduje m.in. zagładę ziemi, jeśli świat nie przestanie definitywnie korzystać z węgla do 2050 roku. Opracowanie ma posłużyć jako „podstawa naukowa” dla decydentów politycznych podczas zbliżającego się szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Mają tam zapaść kluczowe – o ile uda się przekonać wszystkie państwa – decyzje dotyczące wdrażania porozumienia klimatycznego z Paryża połączonego z Agendą Zrównoważonego Rozwoju 2030.Ponadto raport ma służyć do wzmocnienia argumentacji kancelarii prawnych, specjalizujących się w tzw. sprawiedliwości klimatycznej, które skarżą rządy za opieszałość w walce z rzekomym ociepleniem klimatu. http://www.pch24.pl/swiatowej-slawy-klimatolog--rzekome-ocieplenie-klimatu-to-po-prostu-nonsens,63457,i.html#ixzz5TtpGXJ3K

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika еuklidеs

Tyle było śmiechu Polinowców,

Tyle było śmiechu Polinowców, że Chińczycy zap.. za miskę ryżu. Teraz niewolnik Polin będzie zap.. za miskę ryżu, żeby bezustannie odbudowywać gospodarkę - taką dolę przewiduje dla Polinowców ich ulubiony premier Polin.

Skomentuj