Słynny kościół Sagrada Familia w Barcelonie został postawiony nielegalnie!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeden z najsłynniejszych zabytków Barcelony – Bazylika Sagrada Familia – jest budowany nielegalnie. Hiszpański episkopat zgodził się zapłacić władzom miasta 41 milionów dolarów grzywny za brak pozwolenia na budowę, która trwa już ponad 130 lat.

Spektakularny kościół zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego należy do światowego dziedzictwa UNESCO. Budowa rozpoczęła się w 1882, jednak bazylika do dzisiaj nie została ukończona.

Okazało się, że budowla, będąca wizytówką Barcelony, powstaje od 136 lat bez stosownego pozwolenia. To dlatego kuria diecezjalna zobowiązała się zapłacić pieniądze w ciągu 10 lat, aby poprawić komunikację miejską i dostęp do bazyliki oraz pomóc lokalnej społeczności. W zamian status prawny Sagrady Familii ma zostać uregulowany na początku przyszłego roku.

 

Kościół Sagrada Familia, każdego roku odwiedza 4,5 miliona turystów,  a kolejne 20 milionów osób odwiedza okolicę, aby podziwiać bazylikę z zewnątrz. Według planów główna konstrukcja powinna zostać ukończona do 2026 roku, czyli w stulecie śmierci jej architekta, Gaudiego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Anonim

Co wy wogole gadacie, bylem w

Co wy wogole gadacie, bylem w srodku, piekniejszej bazyliki nie widzialem!

To jest miejsce dla ciebuie i Boga, zebys mog rozmyslac i w spokoju sie pomodlic, w srodku jest bardzo malo detali ktore mogly by rozpraszac,

Zdecydowanie lepiej sie czulem niz w kazdym innym kosciele gdzie ksiadz jest najwazniejszy, w Sagradzie to jestes Ty i Bog!

Portret użytkownika Anonim

Glupszego komentarza to dawno

Glupszego komentarza to dawno nie widzialem, no ale jak zawsze trole musza cos powiedziec, w sumie to mam juz dosc sluchania o waszych krucjatach, mieszku pierwszym i innych pierdolach, zyjemy w 21 wieku a nie  w sredniowieczu.

Trzeba troche pomyslec zanim sie cos napisze!

 

Bo albo masz 8 lat albo 80 !

Portret użytkownika Samanta

Kiedy władze w Jerozolimie

Kiedy władze w Jerozolimie domagały się haraczu od chrześcijańskich kościołów na początku tego roku, to kościoły zostały zamkniete dla turystów na kilka dni. Te kilka dni wystarczyło- problem się skończył. To samo doradzam zarządowi Sagrady....nagle okaże się, że postawiono ją całkiem legalnie, a nawet serdecznie do tego zachęcano.

Portret użytkownika Endymion

To jest jednak precedens..

To jest jednak precedens..

Monarchię(przepraszam; feudalizm) można unieważnić, demokrację też (przepraszam; dymokrację)

Na podstawie tego można "prawnie" wywrócić Świat.

Teraz jednak jakaś banda eskimosów z c..hujnii jewropejskiej, będzie mówić co mają robić eskimosi w Polin, co to Hamerykana wolą od Aszkenazi.. Chazary pokłuciły się, a co mnie to obchodzi???????? Tyczy mnie codziennie, tylko dla czego mniejszość ustala prawa?? (pytanie retoryczne)

Znowu pytanie wręcz z ostatnich wyborów? popierasz jednych czy drugich Chazarów?

Odnośnie ostatnich wyborów: polactfo zdało egzamin kosherności, zagłosowali głównie za post kańciastostołowym układem uzgodnionym przy dwóch menorach w Magadalence :(((((((((((( albo ja jestem z innej planety, albo większość obywateli Polski nie ma prawa mienić się Polakami!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj