Niezwykle rzadka panda albinos została uchwycona w Chinach

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Unikatowa, całkowicie biała panda albinos została odkryta w lasach południowo-zachodnich Chin. Zwierzę zostało uchwycone na nagraniu, opublikowanym przez chińskie media państwowe.

Wszystko wskazuje na to, że ogromne wysiłki Chińczyków na rzecz ochrony przyrody sprawiły, że populacja dzikich pand zaczyna ponownie się odradzać. Zwierzę zostało uchwycone na kamerze podczas wędrówki po Narodowym Rezerwacie Przyrody Wolong w prowincji Syczuan. Li Sheng z Uniwersytetu w Pekinie stwierdził, że panda ma maksymalnie 2 lata.

Około 80% wszystkich dzikich pand zamieszkuje terytorium prowincji Syczuan. Pozostałe 20% można spotkać w prowincjach Gansu i Shaanxi. Od momentu osiągnięcia historycznie niskiej populacji (poniżej 1000 zwierząt) w środowisku naturalnym na początku lat 80-tych, Chiny podjęły szereg działań w celu ochrony maskotki narodowej. Obecnie na wolności żyje ponad 1800 pand, a kolejne 548 przebywa w niewoli.

 

W 2018 roku Pekin ogłosił ogromną inwestycję w wysokości 10 miliardów juanów (około 1,45 miliarda dolarów), której efektem będzie zbudowanie Narodowego Parku Pandy. Celem Chińczyków jest skupienie całej populacji w jednym miejscu, aby ułatwić hodowlę zwierząt. Gdy zostanie ukończony, park będzie miał powierzchnię 27100 kilometrów kwadratowych.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj