W Chinach postawiono 10-piętrowy blok w ciągu jednego dnia

Kategorie: 

Źródło: Youtube/BROAD Group

Chińska firma budowlana Broad Group chwali się swoim najnowszym osiągnięciem, które naprawdę robi wrażenie. W ciągu jednego dnia postawiła 10-piętrowy blok mieszkalny.

 

Za głośnym sukcesem chińskiej firmy stoją prefabrykaty. Broad Group wykonała wcześniej poszczególne moduły bloku w fabryce. Każdy taki moduł zawiera już izolację, okablowanie oraz systemy wentylacyjne. Istotnym elementem tego rozwiązania jest to, że gotowe moduły bloku posiadają rozmiar kontenera, dzięki czemu z łatwością można je dostarczyć na teren budowy i połączyć w całość. Na koniec wystarczy przyłączyć budynek do sieci elektrycznej i wodnej.

 

Podsumowując, firma Broad Group chwali się, że postawiła 10-piętrowy blok w jeden dzień, po czym wyjaśnia, że zajęło jej to 28 godzin i 45 minut (czyli więcej niż jedna doba). Uwzględniono tylko pracę, polegającą na układaniu i łączeniu poszczególnych modułów bloku. Wcześniej oczywiście należało przygotować fundamenty, zbudować wszystkie moduły bloku w fabryce i przetransportować je na miejsce budowy.

 

Broad Group zapewnia, że jej budynki są bardzo trwałe i odporne na trzęsienia ziemi, a w razie potrzeby można je zdemontować i postawić w innym miejscu. Stosowany system można wykorzystać nie tylko do budowy wieżowców mieszkalnych, ale też akademików, hoteli, szpitali i innych obiektów. Chińska firma twierdzi również, że korzystając z prefabrykatów, mogłaby postawić nawet 200-piętrowy budynek.

 

Niemniej jednak tempo pracy robi wrażenie. Cały proces budowania, a raczej układania i łączenia poszczególnych modułów bloku wraz z efektem końcowym można zobaczyć na poniższym filmie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

już wiem co mi to przypomina

już wiem co mi to przypomina - eksperyment Kalhouna z tymi myszami - tyle że teraz zrobili to dla ludzi - pozabijają się tam jak wlezie ich do tego dużo i jak będzie ciasno... Samice też już tylko dają z samcami o futerko - nikt się prawdziwie nie zakochuje i w ogóle puste to wszystko że kaczan mały... 

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl

 

Portret użytkownika Quark

I to jest właściwe podejście

I to jest właściwe podejście w tym temacie a nie "drukowanie" z betonu samobierzną pompą do zaprawy jak to w europie jest teraz modne. Przygotują sobie prefabrykaty w fabryce pod dachem spokojnie i bez stresu , potem dźwig je poustawia i tylko połączą wszystko razem na miejscu . Nie ma bałaganu , błota na budowie i pijanych robotników pod płotem ... ani oczekiwania na mieszkanie przez kilka lat - za kredyt bo za gotówkę mało kogo stać ! Kiedyś Japonia wyznaczała kierunek rozwoju , potem Krea a teraz Chiny . A europejskim "muzgowcom" nowy ZSRR się roi we łbach tylko .

Portret użytkownika Wungiel

No, a na przykład jakby

No, a na przykład jakby robili z bambusa, słomy i gliny, to byłoby jeszcze tanio... Wink Nie narzekaj kolego, poziom budownictwa w Europie przy tym, co się odwala w US&A i praktycznie całej Azji, to jest jakościowo najwyższa półka. Prefabrykaty, tak poza tym, to dawno zostały wymyślone - podobają Ci się osiedla z wielkiej płyty? No, poza układem architektonicznym, to akurat wtedy lepiej planowali. Ciekawi mnie, jak z odpornością ogniową takich budynków z kontenerów. Bo mam takie przeczucie, że lepszy pożar i już nawet nie tyle będzie mowa o przekroczeniu granicy plastyczności tej stali, co osiągnięciu temperatury austenityzacji. Za to plus, że zepchnie się to spychaczem na kupkę i odda do huty z powrotem.

No i skąd wiesz, że kitajce nie biorą kredytów na kwadrat? Widziałeś wioski na dachach w Hongkongu? Że tam nie chleją, to też dość odważne założenie...

Portret użytkownika Quark

Budownictwo z płyt to jednak

Budownictwo z płyt to jednak zupełnie co innego ... tam są przecież moduły w pełni wykończone i doskonale do siebie pasujące bo jak napisano wyposażone już we wszelkie instalacje.  A co tam ma się palić przecież to nie jest dykta tylko jakiś pewnie "gazobeton" . Kredyty pewnie też biorą , ale nie muszą czekać 10 lat aż im mieszkanie wybudują a czy nie chleją  ?- na napewno mniej niż u nas. Na youtube jest pełno filmików z pijanymi budowlańcami ale chińskich pijoków tam nie widziałem .. 

Portret użytkownika Quark

O wszystkim decyduje popyt -

O wszystkim decyduje popyt - skoro są chętni na zakup cegły (która jest nieistniejącą rzeźbą) za 15 tyś. $ to co się dziwisz ? Te wszystkie "Trudne sprawy" , "Dlaczego ja" i "Tańce z gwiazdami" też ktoś odląda - bo chce . Czy ja chwalę zachodnią cywilizację ?

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Jak Chinczycy ustawia pod

Jak Chinczycy ustawia pod sciana nosna kontenerow drewnianego czlowieka kung fu albo boba jakiegos jakis chinski murzyn to nie wiem czy sciana nie wyleci Smile
a w najgorszym przypadku kontener sie przesunie:)

Strony

Skomentuj