ZychMan

Wpisy użytkownika

piątek, Marzec 31, 2017 - 06:27

Zdaniem naukowców nasz wszechświat może być symulacją zaprojektowaną przez obcych

Kilku naukowców przedstawiło ostatnimi czasy swoją teorię, zgodnie z którą wszyscy żyjemy niczym w filmie Matrix, wewnątrz gigantycznego hologramu, stworzonego przez zaawansowaną cywlizację pozaziemską.

...
poniedziałek, Marzec 6, 2017 - 20:10

W północno-zachodniej Polsce odkryto szamańskie sanktuarium sprzed około 9000 lat

Około 9000 lat temu w północno-zachodniej Polsce szamani odbywali tajemnicze rytuały. Dziś archeolodzy odkrywają ślady tej niezwykłej działalności.

Archeolodzy od 2012 roku badają obszar wokół jeziora...

sobota, Marzec 4, 2017 - 10:45

Czy naukowcom udało się rozwikłać zagadkę nieśmiertelności?

Amerykańska firma Bioquark, specjalizująca się w dziedzinie biotechnologii, otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie badań na 20 zmarłych pacjentach. Naukowcy chcą podjąć próbę stymulacji neuronów, co może doprowadzić do ich ponownego rozwoju, a efektem finalnym...

piątek, Marzec 3, 2017 - 14:40

Jedna z najkrwawszych średniowiecznych wojen toczyła się o... wiadro

W 1325 roku, dwie wrogie armie starły się w okolicach dzisiejszego włoskiego miasta Castello di Serravalle, w regionie Emilia-Romagna. Była to największa średniowieczna bitwa, w której śmierć poniosły tysiące ludzi. Mimo, iż taki rozlew krwi był powszechny w...

czwartek, Marzec 2, 2017 - 17:04

Najstarsza skamielina znaleziona na Ziemi jest dowodem na to, że życie na Marsie prawdopodobnie istnieje

Najstarsza skamielina, jaka kiedykolwiek została odkryta na Ziemi wskazuje na to, że pierwsze organizmy zaczęły się rozwijać już ponad 4 miliardy lat temu, czyli setki milionów lat wcześniej niż do tej pory uważano.

...
czwartek, Marzec 2, 2017 - 15:39

Po wielkiej suszy, rekordowe opady śniegu w Kalifornii

Rekordowe opady śniegu nawiedziły Sierra Nevadę w stanie Kalifornia. W wielu miejscach zaspy osiągają wysokość nawet 16 metrów, co czyni je jednymi z największych w historii.

W ośrodku Squaw Valley...

wtorek, luty 28, 2017 - 22:37

Czy na Plutonie może istnieć życie?

Pluton długo był uznawany za odległy, zimny i opustoszały, ale pierwsza misja kosmiczna, której udało się tam dotrzeć, ujawniła wiele niespodzianek o tej karłowatej planecie.

Mimo iż minie jeszcze...

poniedziałek, luty 20, 2017 - 16:30

Prezydent Islandii chciałby zakazać dodawania ananasa do pizzy

Prezydent Islandii, Guðni Th. Jóhannesson zszokował opinie publiczną, kiedy postanowił zabrać głos w debacie, dotyczącej dodawania ananasa do pizzy i opowiedzieć się za jedną ze stron.

Guðni zagościł ostatnio w liceum w mieście Akureyri na północy kraju. Były nauczyciel...

czwartek, luty 16, 2017 - 15:39

Jarosław Kaczyński rozważa wydanie europejskiego nakazu aresztowania Donalda Tuska

Podczas niedawnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Angelą Merkel, jednym z głównych tematów dyskusji miała być kwestia ubiegania się Donalda Tuska o reelekcję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Okazuje się, iż prezes Prawa i Sprawiedliwości nie tylko...

wtorek, luty 14, 2017 - 17:36

Przyrodni brat Kim Dzong Una został zamordowany w Malezji

Jak podała agencja Reuters, policja potwierdziła, że przyrodni brat lidera Korei Północnej, Kim Dzong Una, został zabity w Malezji. Oficjalna przyczyna śmierci pozostaje nieznana, ale spekuluje się, że został otruty przez północnokoreańskich agentów....

Strony