W Holandii wydrukowano ze stali średniej wielkości most

Kategorie: 

Źródło: MX3D Bridge na youtube.com

W Holandii, przy zastosowaniu robota o modelu MX3D-Metal, wydrukowano ciekłym metalem cały most. Cała praca zajęła około 6 miesięcy, a teraz most będzie testowany pod kątem wytrzymałości i jeśli wyniki okażą się pozytywne to zainstaluje się go w Amsterdamie.

 

Stworzony przez holenderskich inżynierów robot „wydrukował” most kropla po kropli, używając gorącego, ciekłego metalu jako tuszu. Zadziwiająca może być przede wszystkim dokładność wykończenia mostu, przy zastosowaniu takiej techniki.

 

Most ma długość 12,5 m i szerokość 6,3 m, jednak całkowita długość wszystkich detali, z których został wykonany, wynosi ponad 1000 km. Wyjątkowość projektu polega na tym, że został on zbudowany wyłącznie przy zastosowaniu jednego robota, bez dodatkowych mechanizmów.

 

Po pomyślnym przejściu testów technicznych, most zostanie zamontowany nad jednym z kanałów w słynnej dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie. Twórcy zapowiadają, że oficjalne otwarcie mostu nastąpi nie później niż w przyszłym roku.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika shdy

Ktoś czyta to co publikuje ?,

Ktoś czyta to co publikuje ?, w tytule z betonu w treści z metalu ... czytam kilka artykułów i mam wrażenie że autorzy traktują czytelników jak debili którzy szukają taniej sensacji, nie rozumieją co czytają i każdy bełkot przejdzie nie zauważony.

Skomentuj