Chińczycy zbudowali 57-piętrowy wieżowiec w 19 dni

Kategorie: 

Chińska firma budowlana Broad Sustainable Building Co. wybudowała 57-piętrowy wieżowiec w ciągu zaledwie 19 dni roboczych, podaje Associated Press. Oznacza to, że w ciągu jednego dnia stawiano trzy piętra.

 

Prostokątna konstrukcja wykonana ze stali i szkła pojawiła się w centralnej dzielnicy Changsha w prowincji Hunan. Przy budowie zastosowano podejście modułowe, które pozwalało tworzyć trzy kondygnacje w ciągu dnia. Podobne rozwiązania są już także stosowane w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

 

Wiadomo, że produkcja 2736 modułów do budowy wieżowca zajęła cztery miesiące. Pierwsze 20 pięter powstało w 2014 roku. Pozostałe 37 dobudowano w lutym 2015 roku. Pierwsza sprzedaż powierzchni mieszkalnych i biurowych Mini Sky City rozpocznie się w maju br. Wcześniej ten sam deweloper ogłosił zamiar wybudowania w ciągu trzech miesięcy, także w prowincji Hunan, najwyższego na świecie 220 piętrowego budynku (około 838 metrów).

 

W 2014 roku Broad Sustainable Building Co. rozpoczęła prace przygotowawcze do realizacji przedsięwzięcia, które powinno być zrealizowane w ciągu 120 dni. Firma czeka na ostateczne pozwolenie na budowę. Obecnie najwyższym budynkiem na świecie jest wieżowiec 828 - metrowy Burj Dubai (Khalifa Tower) z siedzibą w Dubaju.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika achiles

ALE PRZECIEŻ TAM CIĄGLE

ALE PRZECIEŻ TAM CIĄGLE OBOWIĄZUJE SOCJALIZM I KOMUNIZM, jak się w tym obliczu ma określić obecny u nas KAPITALIZM, gdzie AUTOSTRADY są budowane WIEKAMI, a jak i są już ukończone i oddane do odbioru, to się okazuje, że kosztowały dwa, lub więcej razy tyle, co miały, a i za ROK JUŻ, należy je remontować, bo zostały wykonane z ASFALTU ASFALTOPODOBNEGO, a podwykonawcy uczciwie wykonujące swoje PRACE, za te prace KASY, nie otrzymali.  

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem