Ukraina pozostała bez krajowych upraw marchewki

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nieurodzaj oraz zmniejszenie obszarów pod uprawy doprowadziły do tego, że na ukraińskim półkach sklepowych pojawiła się marchew, pochodząca z Unii Europejskiej. Na Ukrainie brakuje marchwi w związku z faktem, że producenci, którzy ponieśli straty w minionym roku, zmniejszyli areał tej uprawy. Brak warzyw doprowadziły do tego, że ukraińscy pośrednicy sprowadzają je z Europy, podaje portal Strana.ua.

 

Eksperci, mówiąc o hurtowych dostawach, skarżą się także na deszczową pogodę, która ma wpływ na kiepskie zbiory. W rezultacie, marchew trzeba importować, co z kolei prowadzi do wzrostu jej ceny o 20%, tj. do 14 hrywien (więcej niż 0,5 $) za kilogram. Zjawiska, które dziś występują na Ukrainie przypominają sytuacje, który miały miejsce w Polsce na początku transformacji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Drelu

Nie dostrzegasz ruchu

Nie dostrzegasz ruchu skrzydeł motyla, a o tego konsekwencjach nawet nie śnisz.

Wykup ziemi na Ukrainie przez zagraniczne koncerny (pośrednio lub bezpośrednio).

Chemitrails i całkowita kontrola pogody do 2025.

produkcja GMO na ukrainie.

 

pozdrawiam.

Portret użytkownika gregor01

Tak mnie to kuźwa obchodzi,

Tak mnie to kuźwa obchodzi, jak rozgrywki 5 ligi mołdawskiej. Serio nikt nie sprawdza, jakie wiadomości lądują na tym portalu? Naprawdę macie masę genialnych artykułów, tylko czasem trzeba przewinąć całą stertę takich bezwartościowych informacji. Możecie przez to zrazić do siebie wielu potencjalnych czytelników.

Portret użytkownika gekon

Mnie to obchodzi. Państwo,

Mnie to obchodzi. Państwo, które ma wspaniałą glebę i mogłoby wykarmić cały świat po zainteresowaniu sobą Sorosa, Balcerowicza, Nowaka (i pewnie tysięcy innych cwaniaczków) musi sprowadzać marchew z eurokołchozu. Klasyka

Portret użytkownika keri

Polska płaci kary za

Polska płaci kary za nadprodukcję mleka, więc mamy masło już po 6zł za 200g. Podwyżka o 50% w ciągu roku. Ser żółty w cenie szynki wędzonej.

Cała produkcja idzie na eksport do magazynów w bunkrach. Mimo to, więcej mleka produkować hujnia gejropejska nie pozwala i my musimy płacić za ich porąbane limity, które nas rujnują.

Skomentuj