Szanse Ukrainy na wejście do Unii Europejskiej bliskie zera

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Istnieją bardzo niewielkie, wręcz zerowe szanse na to, że umowa o stowarzyszeniu Ukrainy z Unią Europejską wejdzie w życie. Jak się okazuje, niektóre kraje członkowskie nie zgadzają się aby to upadłe państwo, w którym toczy się wojna, weszło w skład UE. Oznacza to, że Ukraina pozostanie zupełnie sama pomiędzy Europą a Rosją.

 

Przeciwne tej inicjatywie są Niemcy, Francja, Austria, Belgia i Holandia. Premier Mark Rutte powiedział w zeszłym tygodniu, że Ukraina pełni istotną rolę jako państwo buforowe między Europą a Rosją i nigdy nie powinna zostać członkiem Unii Europejskiej. Umowa stowarzyszeniowa może zostać podpisana tylko gdy wszystkie kraje wyrażą zgodę, zatem w obecnej sytuacji jest to po prostu niemożliwe.

 

Za kilka dni w Holandii odbędzie się ważne referendum w tej sprawie, jednak większość tamtejszego społeczeństwa nie chce Ukrainy w UE. Jeśli weźmiemy również pod uwagę słowa przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który powiedział że Ukraina nie zostanie członkiem Unii w ciągu najbliższych 25 lat możemy uznać, że nasz wschodni sąsiad został zdestabilizowany i faktycznie będzie jedynie pełnił funkcję strefy buforowej.

 

W styczniu w internecie pojawiło się bardzo niepokojące nagranie, na którym członkowie neonazistowskiego batalionu Azow wyraźnie ostrzegli że jeśli Ukraina nie wejdzie do UE to Holandia powinna spodziewać się zdecydowanej odpowiedzi z ich strony. Ukraińskie władze stwierdziły że film jest jedynie rosyjską prowokacją, lecz zemsta na Europie jest wysoce prawdopodobna. Polska również może być zagrożona za popieranie rewolucji na Majdanie i obietnice członkostwa w UE, których być może nigdy nie uda się zrealizować.

 

 

Źródło: http://www.dutchnews.nl/news/archives/2016/04/88027-2/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Wyjaśniam po wyeliminowaniu z

Wyjaśniam po wyeliminowaniu z ramowki filmów rosyjskich/rosyjskojęzycznych nie byłoby co ogladać w ramówce:) Wiekszość filmów na Ukrainie z dubbingiem jest w języku ROSYJSKIM (zaważyły kwestie finansowe) . A w większości wyprodukowanych w tym kraju tez używa się języka ROSYJSKIEGO. Nawet gdyby nie eliminowano filmów w którym jest jezyk rosyjski to wiekszość spora liczba produkcji powstała we wspołpracy z … rosyjską filmówką:)
Ergo gdyby wyrzucic z pasma wszystkie produkcje „rosyjskie” to nie byłoby co oglądać.
Popieram. Należy zakazać używanie wszystkiego co rosyjskie:
Grady, Toczki, T-64, ZISy, BRDMy, MI-8/24, A przede wszystkim AK-47/74
Takie głupie to one nie są:-)
p.s CHYBA 
https://adnovumteam.wordpress.com/2016/04/06/wojna-domowa-na-ukranie6-04-2016r-410-dzien-od-nowego-rozejmu/

Portret użytkownika U_P_Adlina

włodi jako walker czy cos

włodi jako walker czy cos takiego chciał sie tu umawiać na sołowki, a ja właśnie wpadłem, żeby się z nim umówić jak taki chętny!..........Powinien Ci podziękować Johnnie, bo miałem właśnie mu złożyć propozycję!!.....Może dzięki Tobie uniknął spotkania ze mną !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Angelus !!......Ja nie

Angelus !!......Ja nie zdążyłem, ale ponieważ ten włodi pod różnymi maskami juz któryś raz próbuje umawiać się na jakieś solówki, to następnym razem skieruj go z łaski swojej (pod jaką maską by nie był, smród zawsze ten sam) na mój "priv". Niech znajdzie jakiegos mojego posta, kliknie na nicka i skontaktuje się ze mną!...........Juz kiedyś coś pobrzękiwał w tym temacie do mnie, ale przy konkretach dał ogon pod siebie!!...........Nikt tu do nikogo nie wyskakuje z tekstami o jakichś solówach, oprócz tego zgniłka, więc jak taki chętny to niech chłopaczyna ma!! Pozdrawiam !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika John Moll

Zgadzam się na rzeczowe

Zgadzam się na rzeczowe dyskusje, poparte argumentami, dowodami czy przemyśleniami, ale taki syf najlepiej od razu usuwać. Warto pamiętać, że agencje rządowe wielu państw, w tym również w Polsce, wynajmują trolli do pisania komentarzy na forach żeby wpływać na myślenie innych osób. Na tym portalu też mamy trolli...

Strony

Skomentuj