Zamach na premiera Fico: Słowacja w szoku po brutalnym ataku

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W środę, zaledwie kilka godzin po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia rządu w Domu Kultury w Handlovej, premier Słowacji Robert Fico stał się ofiarą brutalnego zamachu. Tuż po opuszczeniu budynku, Fico został postrzelony przez nieznanego sprawcę, który został natychmiast zatrzymany przez policję. Premier został przetransportowany helikopterem do szpitala w Bratysławie, a jego stan określany jest jako stabilny.

 

Incydent ten wstrząsnął całym krajem, wywołując falę oburzenia i szoku wśród polityków oraz obywateli. Prezydent Słowacji, Zuzana Čaputová, wydała oświadczenie potępiające ten "bezprecedensowy akt przemocy". Inni prominentni politycy również wyrazili swoją solidarność z premierem i zapewnili, że wszystkie służby bezpieczeństwa pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

 

Ostatnie lata rządów Fico charakteryzowały się licznymi kontrowersyjnymi decyzjami i działaniami, które wzbudzały niechęć znacznej części społeczeństwa słowackiego. Jego partie polityczne, Smer-SD oraz SNS, znane są z populistycznych i antyliberalnych postaw, a także z sympatii pro-rosyjskich. Te elementy jego polityki budziły obawy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

 

Fico, mający za sobą skomplikowaną przeszłość polityczną, w tym rezygnację z urzędu premiera w 2018 roku po masowych protestach wywołanych morderstwem dziennikarza śledczego Jána Kuciaka, powrócił do władzy po wygranych wyborach. Jego polityka, choć krytykowana za próby zahamowania śledztw korupcyjnych i reform w prawie karnym, wywołuje podzielone opinie wśród obywateli.

 

Pomimo swojego kontrowersyjnego i często sprzecznego podejścia do polityki zagranicznej, na arenie międzynarodowej Fico próbuje przedstawiać siebie jako pragmatyka, starając się równoważyć między retoryką a rzeczywistymi działaniami. W przeszłości, mimo swojego antyukraińskiego i prorosyjskiego nastawienia, jego rząd zgodził się na wspieranie Ukrainy w ramach europejskich inicjatyw, co pokazuje skomplikowaną grę dyplomatyczną prowadzoną przez premiera. Mimo to pojawiają się sugestie, że w usunięciu polityka mogło zależeć ukraińskim służbom.

 

Atak na Fico jest postrzegany jako poważne zagrożenie dla stabilności politycznej Słowacji. Społeczeństwo oczekuje teraz szybkiego i skutecznego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz surowego ukarania sprawcy. Jednocześnie, pojawiają się obawy, że incydent ten może dodatkowo zaostrzyć polaryzację polityczną w kraju i prowadzić do dalszych napięć.

 

Śledztwo w sprawie zamachu na premiera Fico znajduje się w toku, a organy ścigania zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Tymczasem premier, przebywający w szpitalu, wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że "nie da się zastraszyć" i będzie kontynuował swoją pracę na rzecz Słowacji.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ukraina zaatakuje w Rosji

Ukraina zaatakuje w Rosji bronią z Francji? Jest apel

Jean-Louis Bourlanges, przewodniczący komisji spraw zagranicznych we francuskim Zgromadzeniu Narodowym wezwał władze w Paryżu, aby zezwoliły Ukrainie na przeprowadzenie ataków na terenie Rosji za pomocą broni dostarczonej przez Francję.

 

https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-zaatakuje-w-rosji-bronia-z-francji-jest-apel-7029552009030304a

Ciekawe co by USA  - UNIA - NATO zrobiła gdyby tak samo zrobiła Rosja  i np. dała broń atomową na Kubie, Irakowi , Syrii , "Jugosławii" , Iranowi itd.

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Rabin33

Niestety zaszkodził sobie

Niestety zaszkodził sobie podczas wypowiedzi telewizyjnej po spotkaniu we Francji ponieważ był za tym aby nie używając agresji zakończyć konflikt na Ukrainie o czym głośno się wypowiedział..... Niestety nie jest to na rękę pewnym ludziom i organizacjom i niestety był tego taki skutek – aby dać ostrzeżenie innym…

Portret użytkownika axell69

Jak  zwykle  wszyscy macie 

Jak  zwykle  wszyscy macie  rację  ale jak zawsze  gówno wiecie  , na całe szczęście   ja jestm tu nadal  i   przytoczę   to co należy wiedzieć :

"Przepisy dotyczące agentów zagranicznych = dobre w USA – złe na Słowacji

Wysłany dnia16 maja 2024 rprzez Helenę

Przepisy dotyczące agentów zagranicznych obowiązują w Stanach Zjednoczonych, Rosji, na Węgrzech, w Australii, Kanadzie, UE i na Ukrainie. Inne kraje, w tym Słowacja i Gruzja, zaproponowały ostatnio podobne przepisy, ale reżim Kabały wpada w panikę. Organizacje pozarządowe w każdym kraju zostałyby nagle zmuszone do zachowania przejrzystości lub odejścia – a to jeszcze bardziej zakłóciłoby Zakon.

Braki prądu, protesty, zamieszki i zamachy stanu – wszystko to zostanie stłumione. Protesty na uczelniach w całych Stanach Zjednoczonych i UE miały pierwotnie spokojny i pokojowy charakter antywojenny, ale wkrótce zostały zinfiltrowane przez zawodowych aktywistów wynajętych przez siłę wyższą Sorosa/NED/CIA. Bez tych organizacji pozarządowych zlokalizowanych na Słowacji, które zapewniłyby, że kraj pozostanie kolonią, stałyby się suwerenną jednostką, co jeszcze bardziej destabilizuje Porządek Globalisty Kabały. To był główny powód postrzelenia słowackiego premiera – nie ustalono jeszcze, czy 71-letni działacz strzelecki współpracuje z taką organizacją pozarządową.

W 2012 roku Rosja rozpoczęła rozprawę z zagranicznymi agentami wydalającymi liczne organizacje pozarządowe i banki powiązane z Rothschildami. Miało to wpływ na wybory – zwłaszcza te, w których doszło do kolorowych rewolucji i zamachów stanu. Te organizacje pozarządowe namawiały Nawalnego do radykalizacji Rosjan w drodze protestów. Od tego czasu Węgry poszły w ich ślady, natomiast Gruzja i Słowacja są na różnych etapach wdrażania takich przepisów. Mimo że w USA i innych krajach zachodnich obowiązują takie prawa, na zewnątrz jest to „niedozwolone”.

Wystarczy zapytać Sorosa, który jest głównym bohaterem i twierdzi, że przepisy dotyczące rejestracji zagranicznych agentów są formą dyskryminacji. Od ustawy odwołuje się Katarina Batkova , prawniczka, która stwierdza, że ​​„…ogranicza swobodny przepływ kapitału w UE, co oznacza, że ​​jest sprzeczna z traktatami założycielskimi…”

„ Swobodny przepływ kapitału” oznacza, że ​​finansowanie zamachów stanu i zamieszek musi pozostać nieprzejrzyste, aby mogło odnieść sukces. 

Fedor Blascak, dyrektor Fundacji Społeczeństwa Otwartego, twierdzi, że ustawa jest „ideologicznie propozycją w stylu rosyjsko-putinowskim… skierowaną przeciwko aktywnym obywatelom, społeczeństwu obywatelskiemu i demokracji”.

Aktywnymi obywatelami byliby ci, którzy są finansowani w celu wzniecania zamieszek. Społeczeństwo obywatelskie oznaczałoby kolonizację przez preferowaną grupę, którą nazywamy kabalistami. A demokracja jest nową definicją rządów autokratycznych.

Katarina Batkova pracuje dla organizacji pozarządowej na Słowacji – VIA IURIS. VIA IURIS jest finansowana przez Fundację Pontis, której lista darczyńców obejmuje m.in.: Open Society, ING Bank i Ambasadę USA.

ING Bank ma swoją siedzibę w Holandii i znajduje się na „liście globalnych banków o znaczeniu systemowym”.    Wielki KLUB. Aby znaleźć się na Liście, bank mierzy się „skalą i stopniem wpływu, jaki posiada na światowych rynkach finansowych i w rządach”.

VIAA IURIS jest także finansowana przez Freedom House , organizację pozarządową, której głównym źródłem dochodów jest Departament Stanu USA, czyli podatnicy amerykańscy. Założony w 1941 roku przez Eleanor Roosevelt i wielu innych, Freedom House odegrał kluczową rolę w zmuszeniu Stanów Zjednoczonych do II wojny światowej, zmuszenia Stanów Zjednoczonych do wojny w Wietnamie oraz wspierał Plan Marshalla i NATO. W jego zarządzie zasiadają takie osobistości jak Carol Adelman (The Hudson Institute) i Michael Chertoff (autor The Patriot Act – neokonserwatywny żydowski anty-Trumper)

Biura Freedom House są rozproszone po całej Ukrainie, Węgrzech, Jordanii, Serbii, Meksyku i Azji Środkowej. Został szeroko skrytykowany przez – Rona Paula.

Ustawa o rejestracji agentów zagranicznych wymaga, aby organizacja pozarządowa, która otrzymuje kwotę przekraczającą XX dolarów z zagranicznego źródła, zachowała przejrzystość w zakresie tego finansowania i publikowała informacje o swoich darczyńcach. Niezastosowanie się do tego może spowodować utratę statusu organizacji pozarządowej w kraju i jej przymusowe zamknięcie. Jest to środek, którego Rosja użyła do wydalenia ogromnej większości Sorosa, Forda, Pritzkera itp. Organizacji pozarządowych.

Stany Zjednoczone wykorzystały tę możliwość, aby pozywać różne osoby, które nie przedstawiły rachunków swoich zagranicznych dawców. W jakiś sposób prawo to nie jest już dyskryminujące, rasistowskie czy cokolwiek innego, gdy jest stosowane w krajach zachodnich.

Amerykańska ustawa o rejestracji agentów zagranicznych (FARA) została uchwalona w 1938 roku jako część Nowego Ładu FDR. w celu powstrzymania nazistowskiej propagandy. Choć przez dziesięciolecia było ono raczej mało znane, prawo to było szeroko stosowane do ścigania różnych zwolenników Trumpa i nagle osoby zajmujące się mediami stwierdziły, że uchwalenie tego prawa było prorocze, ponieważ umożliwiało Departamentowi Stanu legalne atakowanie każdego, kto jest powiązany z administracją Trumpa.

Jedno z takich postępowań było skierowane przeciwko Gal Loft:

Gal Luft, posiadająca podwójne obywatelstwo amerykańsko-izraelskie, rzekomo uchylała się od rejestracji w FARA, pracując na rzecz wspierania interesów Chin w Stanach Zjednoczonych i starała się pośredniczyć w nielegalnej sprzedaży chińskiej broni i irańskiej ropy do Chin.

Zarzuty padły pod adresem Lufta po tym, jak zwrócił się on do CIA i FBI z zarzutem korupcji ze strony Huntera Bidena, który dokonywał niewłaściwych porozumień finansowych z KPCh. Reżim Bidena oskarżył Lufta, a on uciekł. Luft twierdzi, że był sygnalistą posiadającym dowody przeciwko Humterowi i dlatego nie powinien być karany na mocy prawa. Jednak CIA zdecydowała się twierdzić, że Luft był handlarzem bronią, aby osłodzić miód z oskarżeniami. Wszystko rzekome. Nigdy nie przedstawiono żadnych dowodów.

Czy człowiek, który zastrzelił premiera Słowacji, był powiązany z organizacją pozarządową, która doprowadziła go do szału? Czy zapłacono mu? Jego nazwisko nie zostało ujawnione, ponieważ śledztwo jest w toku i prawdopodobnie będzie kontynuowane przy pomocy Putina. Ale po raz kolejny hipokryzja nie została stracona, ponieważ reżim organizacji pozarządowych Sorosa jest dobrze znany z wykorzystywania swoich organizacji pozarządowych do zmiany reżimu.  

Afryka może rozważyć przyjęcie podobnych zabezpieczeń…"

żródło https://helenaglass.net/2024/05/16/foreign-agent-law-in-slovakia/  

Ps 

Król polski  joszka  jeszusz  was niestety  nie uratuje  , no może  inschtalator kogoś przechowa w piwnicy jak  ziemniaka   - ale nic po za tym

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika KittySlayer

Tak działają te służby w tych

Tak działają te służby w tych krajach tzw zachodu i tzw. demokracji, czyli jak ktoś jest przeciwny i myśli samodzielnie i nie trawi obrzezanych ścierw pasożytujących w strukturach U.E czy w poszczególnych krajach to takiego człowieka się zabija - w Polsce mamy również, niestety takie przykłady jak np. generał Papała czy Lepper i wiele innych osób.
Zamachowca nietrudno wyłuskać i zmotywować do zamachu, to jest jedynie marionetka i kmiot zmanipulowany i do odstrzału, najlepiej aby szybko umarł.

 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Endymion

Kitty, ja na ten temat mam

Kitty, ja na ten temat mam swoje przemyslenie gdyż słuchałem i analizowałem wypowiedzi wszelakich analityków, dokorów i innych kurew, co to mają tytuły, aby nimi zakładać bielmo na oczy społeczeństwu.

Po pierwsze, cała polityczna śmietanka zesrała się, rządają większej ochrony dla siebie, a tam służby źle zadziałały.Do tego rozbrojenie społeczeństwa Europy, ponieważ napastnik miał pozwolenie na broń. Wszędzie słyszę, że to jest wbrew demokracji. Ten cały premier był zamieszany w mafijne układy, gdzie kilka lat temu ktoś zamordował małżeństwo śledczych dziennikaży, którzy sprawę nagłośnili. Nazywał prezydentkę Słowacji kurwą hameryki. Był bardziej pro rosyjski niż pro ukraiśki.

Moim zdaniem, jeeli nie umrze, to będzie warzywem, usuniętym z polityki na zawsze, Słowacja obierze kierunek pro hamerykańsko/jewrounijny.

Zamachowiec, 77 lat, ma dostać wyrok 25 lat, albo dożywocie, każdy wyrok dla niego to dożywocie i tak, Jeżeli  emeryt, który nie mógł z emerytury związać końca z koćem pójdzie dożywotnio do więzienia? Ma wikt i opierunek do końca życia, nie musi się o nic martwić, a i opiekę zdrowotną ma bez kolejek, a za to co zrobił będzie miał wielki telewizor w celi, cela samodzielna albo z dwoma kolesiami dopasowanymi pod względem zainteresowań, a i kieszonkowe mu zapewnią na kawę, fajki i ukraińskie prostytutki co tydzień. Zajebisty pakiet na starość, lepszy od chujowej emerytury. Ja nie rozumiem bezdomnych, w więzieniu mieli by lepiej..

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika KittySlayer

@Endymion

@Endymion

Próba manipulacji zamachowcem może mieć charakter jednostkowy czyli manipulacja jednej osoby albo mieć charakter szerszy i skierowany do określonej grupy społeczeństwa albo i nawet całego społeczeństwa - w końcu jakiś desperat zawsze się znajdzie.

Mając na uwadze to że pejsate gnidy trzymają w ręku środki nacisku/propagandy czyli prasa/radio/tv/i spedalony spedofilony kościół, to można urabiać i motywować całe społeczeństwo.
Pierwszym krokiem jest dyskredytacja i rozpowszechnianie różnych kłamliwych informacji - nie wiem czy Fico był zamieszany w zabójstwo dziennikarzy i jeżeli tak to kryminalista nie powinien być premierem ale taka informacja mieści się w ramach dyskredytacji i osłabiania czy ośmieszania danej osoby, dokładnie takie same ruchy robiono w stosunku do Leppera a inwektywa "ruska onuca" to jest jedna z łagodniejszych, pamiętam jak podrzucono mu narkotyki przed jakimś tam publicznym występem i on zaczął śmiać się i skakać i i robiono wiele innych zabiegów aby go uciszyć, nigdy nie byłem fanem Leppera ani jego partii i dla mnie on był takim obiektem obserwacji i na jego przykładzie patrzyłem do czego się posuną te tzw. służby specjalne państwa tzw. demokratycznego - wynik obserwacji jest powalający, bo  skończyło się jego śmiercią i kilku jego najbliższych współpracowników również zamordowano.

Tak że mówimy tutaj o realnych zbrodniarzach powiazanych ze sobą w układzie mafijnym i którzy rzadzą społeczeństwem

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Endymion

Sprawa naćpanego polityka na

Sprawa naćpanego polityka na nieświadomce w sejmie pomyliłeś, to był Gabriel Janowski, tak go wykończono politycznie. O Leperze mam takie zdanie, że został stworzony przez służby, obrósł w piórka i wymknął się spod kontroli, więc został wyeliminowany fizycznie przez swoich twórców. Moim zdaniem, Lepper zasługuje na miano patrioty, jedynego polskiego polityka od czasów wejścia Polski do Jewrounii. Powiązania Fico z mafią były grubą aferą, przez to w 2018 stracił stołek. W sprawie zabójstwa dziennikarzy zostało zatrzymanych kilkadziecsiąt osób i wiele z nich oskarżonych, lecz usłużne mafijne sądy wyższej intancji wszystkich uniewinniły. Była afera, zginęli dziennikarze, ale winnych ponoszącyk karę za to brak. Na Słowacji jest jeszcze większy burdel niż w Polsce, bliżej im do Ukrainy i Rosji w zasadach prawożądności. Czesi są zapatrzeni w Niemców, a Słowacy w Rosję, nie ougolniam, ale chodzi o statystyczną większość. Słowacja jako kraj przygraniczny z Ukrainą z punktu widzenia geograficznego, jest doskonałym Hubem logistycznym dla dostaw broni na Ukrainę, ten kraj nie może być anty USA i pro Rosyjski, jednakże, jak zawsze upieczono wiele pieczeni przy jednym ogniu. Trochę o tym posłuchałem, trochę poczytałem, trochę popisałem, ale w zasadzie chuj mnie to obchodzi, dla mnie ważniejsze jest to, co napisze gdzie indziej jako inny wpis Wink

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika KittySlayer

G. Jankowski był oczywiście

G. Janowski był oczywiście również pod wpływem podrzuconych narkotyków tak jak i Lepper, on póżniej już po tym zdarzeniu przed jakimś występem publicznym nawet o tym wspominał że" tutaj nic nie będzie pił, bo znowu mu podrzucą narkotyki" - cytat z pamięci.
Takie podrzucanie narkotyków to jest zapewne standardowe zachowanie spec służb mające na celu zdyskredytowanie jakiejś osoby a do czego są zdolni ci zwyrole to wystarczy sobie zobaczyć ile było prób zabicia słynnego Fidela C. i to jakich, że niejeden to by nawet na to nie wpadł - chaaaaa.

A wracając do Słowacji, to pamiętam jak parę lat temu dotarły do mnie informację, że tam w jakimś niedługim okresie dokonano, o ile dobrze pamiętam kilkudziesięciu czy nawet kilkuset zabójstw o charakterze politycznym i strasznie się wtedy zdziwiłem, bo Słowacje zawsze uważałem za taki normalny kraj a tutaj taki faul.
Co nie zmienia faktu że Fico stał się niewygodny i potrzeba było go wyeliminować, tak wygląda to  standardowe zachowanie państw demokratycznych do których i my należymy w stosunku do osób niewygodnych.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika wojnaINFO

Gdy podano wczoraj, że

Gdy podano wczoraj, że zamachowcem jest "znany słowacki pisarz" to zaraz sprawdziłem go w Wikipedii..

Bardzo się zdziwiłem, że na słowackojęzycznej wersji nic o nim nie było, ale za to był w Wikipedii ukraińskojęzycznej Smile
PS. Ktoś o takim nazwisku i imienu jest założycielem towarzystwa Duha w Domu Ukraińskim.

Portret użytkownika spokoluz

Wyarzenia przypominają czasy

Wyarzenia przypominają czasy kiedy to nażiści powoli przejmowali kontrolę tworząć III rzeszę - wtedy rownież likwidowano wszystkich , którzy nie myśleli zgodnie z linią ówczesnego reżimu. To samo robił reżim komunistów i każdy inny reżim. Obecnie nato i ue stały się zlepkiem kolonii pod kontrolą reżimu znad potomaku.

Czasy się zmieniły i zmieniły się reżimy - reżimy upadają , reżim kacapii  upadł , upadnie też reżim nato i ue.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj