Realia pracy na Ukrainie - wszyscy młodzi ludzie wyjechali do Europy

Kategorie: 

Źródło: tg

Na Ukrainie rodzi się prawdziwy kryzys pracy z powodu braku personelu. Młodzi ludzie, którzy ukończyli uniwersytety, postawili sobie za cel opuszczenie kraju i znalezienie pracy w Europie, większość z nich to robi, ponieważ pracodawcy nie mogą zaoferować wynagrodzenia w wysokości kilku tysięcy euro w UE. Likwidacja reżimu wizowego z kolei służy jako definitywna trampolina, która przyspieszyła odpływ siły roboczej za granicę.

 

Warto również zauważyć, że nisko opłacane stanowiska nie interesują młodych ludzi. Dlatego w tym w wielu sektorach niedobór personelu jest już bardzo dotkliwy.

 

Jednak większość firm skarży się na brak wykwalifikowanych pracowników, ale jednocześnie nie są jeszcze gotowi do rozważenia opcji zatrudniania pracowników po czterdziestce, czy pięćdziesiątce. Pomimo faktu, że dyskryminacja ze względu na wiek jest chroniona przez odpowiednie artykuł, nadal istnieje. Każdy chce młodych i energicznych pracowników, którzy są gotowi pracować na sto procent.

 

Jak zapewniają eksperci, można było to przewidzieć wcześniej, a jedyną opcją istniejącą w obecnej sytuacji jest zapewnienie dobrej europejskiej pensji i stworzenie komfortowych warunków pracy.

 

Sytuacja stanie się wkrótce bardziej skomplikowana i będzie miała poważny wpływ na gospodarkę. Kiedy jednak firmy zrozumieją, że będą musiały płacić za pracę w euro, będzie za późno, ponieważ obywatele, którzy osiedlili się za granicą, po prostu nie będą chcieli wracać. Niższe dochody budżetowe i rosnąca liczba emerytów staną się kotwicą, która spowolni rozwój Ukrainy i cofnie ją znowu w rozwoju o 20 – 30 lat.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika rocafella

Ukraina też jest w Europie.

Ukraina też jest w Europie.

To jest przekłamanie że gdy pracownicy wyjeżdżają do innego kraju to kraj bankrutuje. Faktycznie ,jeżeli patrzeć pod kątem PKB czyli bylejakiej pracy dla wzrostów procentów to tak ale gdy zostawimy system PKB z boku to Ukraina się rozwija ponieważ gotówka i zwiezione towary trafiają na obszary gdzie niedawno jej nie było.

Problemem jest system liczenia gospodarki w PKB gdzie lepiej jest wziąć kredyt i rozdać organizując kursy na fryzjerów i kucharzy, którzy robią to od niechcenia i później są takimi samymi pracownikami.

PKB też nie pokazuje realnej gospodarki narodowej i zakłamuje ją wciskając nam że praca dla niemca na strefie ekonomicznej to nasza gospodarka.

Bo realną wartością są zyski a nie PKB. Czy będąc Ukraińcem czy Polakiem wolelibyście mieć zdrowy system emerytalny gdzie każdy dziadek dostaje 50 dolarów emerytury czy moze aby dziecko pracowało w Rzeszy czy Anglii i dosyłało 200 euro/funtów co miesiąc a z emerytury dopływało 10 dolarów?

Lepiej aby młodzież została w Charkowie czy Zielonej Górze i grabiła liście (wzrost PKB bo z czasem będzie skok wydajnościowy, Jurek i Sasza doszli do wprawy i z 100 kg zagrabionych lisci wskoczyli na poziom 170 kg liści zagrabionych Lol czy może aby zbierała truskawki i dosyłała 100 euro do domu?

Gdy nie wymażecie z umysłu fiskusa to faktycznie Ukrainu i Polsku się sypie bo urzędas nie zarobi i nie będzie co miał liczyć Smile

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika osa

Niech zgadnę, jak byłeś mały

Niech zgadnę, jak byłeś mały porwali Cię kosmici i pewnie niecnie wykorzystali. Ale w nagrodę za cierpienie dali ci dostęp do tajnej bazy spiskowej na Ziemi. Tak czy siak współczuję traumy. Niestety dzisiejsza medycyna w niektórych przypadkach wciąż jest bezradna...

Portret użytkownika lommo

Na Ukrainie nie ma ludzi do

Na Ukrainie nie ma ludzi do pracy bo katastrofa demograficzna sięgneła tam głębiej niż w Polsce. Nie ma młodych . A co do osiedlania się Ukraińców za granicą w pełnym sensie tego słowa to najwięcje ich czyli 4 mln wyjechało na stałe do Rosji . Natomiast wątpliwe jest czy się osiedlą w Eurpie Zachodnie w warunkach zjazdu koniunktury w Uni Europejskiej . Dodatkowo kraje Uni Europejskiej od lat 70 - tych kiedy się przejechały na sprowadzaniu pracowników z rodzinami , to preferują sprowadzanie pracowników przez agencje pracy tymczasowej. Praktycznie 100% ofert pracy dla imigrantów jest dostępna tylko przez agencje pracy tymczasowoej. Ta praca zrobiła się obecnie do tego stopnia tymczasowa że o żadnym osiedleniu na stałe nie mowy. I o to chodzi żeby przyjezdni robili najgorszą robotę za najmniejsze pieniadze i tylko płacili składki, podatki, koszty zakwaterowania i nic nie wyciągali z systemu , a już w żadnym przypadku żeby nie wyciągały ni ich rodziny. Nieustannie się podejmuje w Niemczech, Austri, Danii, temat zakręceni nawet zasikow na dzieci imigrantów zarobkowych . Choć i tak to już jest bardzo problematyczne do uzyskania bo trzeba najmniej pół roklu przepracować w jednym ciągu aby o to wystąpić, to jest często niewykonalne. Szczerze można wątpić żeby zachodnie agencje pracy na dłuższą mete współpracowały z Ukraińcami którzy nie certolą sie jak coś jest nie tak z pieniążkami. Polacy to siedzą cicho jak są problemy bo "stracą pracę" - jakby było co stracić, a jak Polak nie dostanie kasiorki to zwykle położy uszy po sobie i nie ma od nie go ryzyka skończenia np. z nagrzaną lutownicą w odbycie jak zdarzało się od imigrantów z bardziej na wschód od Polski połozonych terenów.

Strony

Skomentuj