Szturm na Słowiańsk, ciężkie walki o miasto

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Gdy już wydawało się, że Ukraińcy nie umieją się już bić, nagle pojawiły się informacje, że rozpoczął się szturm na Słowiańsk, jedno z miast na zbuntowanym wschodzie Ukrainy. Akcji nie przeprowadza jednak wojsko, ale MSW.

 

Według doniesień z portalu Twitter, walki są zacięte i doszło między innymi do użycia ciężkiego sprzętu i śmigłowców. Okazuje się, że bojownicy prorosyjscy zestrzelili też dwa ukraińskie śmigłowce szturmowe Mi-24. Jeden z pilotów nie żyje, a jeden trafił do niewoli.

Siły specjalne szturmują miasto, podobno w ataku bierze udział kilkanaście tysięcy żołnierzy i 20 śmigłowców. Miasto odcięto od dróg i transportu kolejowego. Walka w mieście odbywa się tradycyjną metodą dom po domu, ale bez wsparcia artylerii.

Słowiańsk to 120 tysięczne miasto, więc sytuacja jest poważna. Wygląda też na to, że ludności cywilna w zdecydowanej większości popiera tam prorosyjskich bojowników i są gotowi zginąć jako żywe tarcze.

Sytuacja jest bardzo napięta, a w mieście słychać strzały. Miejscowi uważają, że muszą dać odpór "faszystowskim władzom z Kijowa". Nie ma szans na wpojenie tym ludziom swojej propagandy, ponieważ są pod wpływem propagandy rosyjskiej. Dookoła ratusza Słowiańska zbierają się ludzie, którzy chcą własnym ciałem bronić wejścia do budynku.

Co ciekawe dochodzą informacje, że na ulicach Słowiańska widziano bojowników z odwołującego się do tradycji UPA, Prawego Sektora. Nie wiadomo jak zostali rozpoznani, ani czy to prawda. Jeśli jednak potwierdzą się te informacje to ludzie ze Słowiańska mogą rzeczywiście chwycić za broń, bo w ich mniemaniu wygląda to na atak banderowców.

 

Nieznany jest też los porwanych przez bojowników obserwatorów OBWE, w tym jednego Polaka. Mogą być w tej chwili w dużym niebezpieczeństwie. Poinformowano tylko, że zostali przewiezieni w inne miejsce. Niemiecka kanclerz Angela Merkel poprosiła w rozmowie telefonicznej Władimira Putina o pomoc w ich uwolnieniu.

Kijów robi to co powinien już dawno i zgodnie z przewidywaniami wszystko zaczęło się w maju, przed zapowiedzianym referendum i wyborami prezydenckimi. Teraz należy oczekiwać odpowiedzi ze strony Rosji. Konflikt ukraiński wchodzi w nową niebezpieczną fazę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ooooo "prezesie" A dlaczego

Ooooo "prezesie" A dlaczego to antagoniści w temacie są na czarnej liscie?
 Miło mi, że mnie wyróżniłeś tłustym drukiem... Jestem zaszczycony.,.. naprawdę łza mi się zakręciła w oku...
 A tak zamiast podsumowywac forumowiczów masz coś ciekawszego do zakomunikowania? Czy jestes zwykłym dupkiem wpisujących do "czarnej teczki"...?

Portret użytkownika Wlodi

Nie zniknalem bo poczytuje

Nie zniknalem bo poczytuje artykuly i sporadycznie te wasze wypociny wy sowieckie kundle (angelus, kon ktory brzmi jak angelus... I paru innych). Ale jak juz wspomnialem rozmowa z [email protected] kremla mi uwlacza dlatego skonczylem pisac. Niech was matki ucza zycia, byc moze wielu od nowa.

Sikam na swołocz z wygodnego fotela, cieplego domku w Polsce w UE chronionego przez NATO i taki Putin to mi moze... Zobaczymy za chwile jaki kozak z niego. Wtedy zawitam tu ponownie i znowu sie z Was ponabijam.

Strony

Skomentuj