Francuscy rolnicy ugorują francuskie autostrady wysypując na nie ziemię

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Francuscy rolnicy przeprowadzili znaczące protesty, blokując główne autostrady wychodzące z Paryża oraz inne drogi w całym kraju. Akcja ta, rozpoczęta ponad tydzień temu w regionie Oksytanii na południu Francji, miała na celu zwrócenie uwagi na różne problemy, z którymi borykają się rolnicy. Blokady, w których uczestniczyło około 1000 rolników i ponad 500 pojazdów, dotyczyły traktorów zgromadzonych na ośmiu trasach wokół stolicy.

 

Protestujący rolnicy domagają się uproszczeń procedur administracyjnych, sprzeciwiają się europejskiemu Zielonemu Ładowi, którego celem jest ograniczenie stosowania pestycydów, oraz przymusowe ugorowanie 4% gruntów, oraz żądają obniżki cen oleju napędowego do ciągników i lepszego stosowania prawa wymuszającego na producentach i supermarketach realne ceny za produkty rolne a nie zastępowały ich produkcję zagraniczną, która nie musi spełniać szalonych wymagań unijnych, co niszczy jakąkolwiek konkurencyjność europejskich rolników.

 

Francuscy rolnicy, w ramach protestu przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej oraz rządu w Paryżu, przeprowadzili znaczące działania, blokując kilka autostrad w okolicach Lyonu, Tuluzy i Paryża. Jedną z form ich protestu było zasypywanie autostrad ziemią, co zostało uchwycone na nagraniach wideo i rozpowszechnione w mediach społecznościowych. Rolnicy stwierdzili, że będą ugorować 4% autostrad demonstracyjnie naworząc na nie ziemi rolonej.

Te działania są częścią szerszych blokad drogowych, które miały miejsce w 25 lokalizacjach na terenie Francji. Protestujący rolnicy starają się także blokować dostęp do supermarketów, co widoczne było m.in. w Beaucaire, gdzie grupa mężczyzn przybyła traktorami i zablokowała platformę logistyczną Lidla. Protesty są również odpowiedzią na spadające dochody rolników, rosnące koszty, obciążenia biurokratyczne oraz konkurencję związane z importem żywności z zagranicy.

 

Ponadto, protesty rolników we Francji są uznawane za symptom niezadowolenia wsi także w innych państwach Unii Europejskiej. Wpływowy i subsydiowany sektor rolniczy stał się gorącym tematem przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a partie prawicowe mają nadzieję wykorzystać emocje rolników w swoich kampaniach wyborczych.

 

Rolnicy wyrażają swoje niezadowolenie z powodu malejących dochodów, rosnącej biurokracji oraz wariackiej polityki ochrony środowiska, które ich zdaniem podważają ich zdolność do skutecznego konkurowania z rolnikami z innych państw. Dodatkowo, śmierć rolniczki, potrąconej nad ranem przez samochód podczas protestu, spotęgowała emocje wśród francuskich protestujących. Władze Francji stoją w obliczu rosnącej presji, aby znaleźć rozwiązania dla tych problemów, choć dotychczasowe rozmowy ze związkami zawodowymi rolników nie przyniosły przełomu.

 

Te protesty rolników we Francji są częścią większego zjawiska niezadowolenia w sektorze rolnym, które obserwuje się również w innych krajach Unii Europejskiej, takich jak Belgia, Niemcy, Polska i Rumunia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wiktor wektor

A ty co możesz wiedzieć skoro

A ty co możesz wiedzieć skoro widzisz tylko to co chcesz zobaczyć i rozumiesz też jedynie jednostronnie ?

Ugorowanie to wszak pozostawienie odłogiem pola by go nie uprawiać - zgadza się ? W tym przypadku "polem" jest jezdnia autostrady a sposobem na jej "ugorowanie" - zasypanie ziemią, by nie dało się po niej jeżdzić czyli "jej uprawiać". Stworzono tu metaforę przez połączenie nazewnictwa rolnego w zastosowaniu do infrastruktury drogowej.

Widzę że twój poziom inteligencji potwierdza powiedzenie "stary a głupi".. skoro musiałem ci to tłumaczyć.. to co oczywiste dla ludzi o bystrym umyśle. 

I nie wspominaj więcej o gramatyce i pisowni bo sam jesteś przykładem IDIOTY, który nie umie tych zasad stosować a na dokładkę swoim przykładem utrwala te błędy wśród tych którzy to czytają. Tak właśnie działa wzrokowe naśladownictwo.. ktoś coś widzi (te twoje mazaje) i myśli sobie.. poco ja mam się wysilać jak taki spokoluz ma to w dupie ? Jesteś tym który daje zły przykład zarówno w mowie jak i w pismie !

 

Portret użytkownika wiktor wektor

Ludzie są głupi i durni jak

Ludzie są głupi i durni jak widać.. Najpierw sami stworzyli problem wybierając politykierów by nimi rządzili a gdy się zorientowali, że nie tego chcieli to zamiast pizdnąć ich szpadlem w łep, ziemię na jezdnię wysypują.. i co będzie dalej buraki posieją ? Jedyne co osiągną to złość tych którzy autostradami jeżdzą i wtedy to oni sięgną po klucze do kół, lewarki i co tam kto ma by durnych chłopków przepędzić. I co - może jeszcze ktoś powie, że to wszystko dzieje się za przyzwoleniem służb drogowych, zarządców autostrad i policji ? Przecież od razu wiadomo, że wszystko to jest częścią większego planu (spisku) mającego na celu wywołać na tyle duże niezadowolenie w narodzie by ten zawołał: Niech tu wreszcie ktoś przyjdzie i zrobi porządek !  No i zrobi.. Nowy Porządek Świata. 

Gdyby chodziło o rolnictwo to poszliby oni pod ministerstwo rolnictwa a nie na autostradę. 

Skomentuj