Turecki rząd rozważa zablokowanie serwisów Facebook i Youtube

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Premier Turcji Recep Tayyip Erdoğan, który był ostatnio porównywany do samego Adolfa Hitlera ze względu na wprowadzoną cenzurę internetu ogłosił właśnie, że jeszcze w tym miesiącu dojdzie do zablokowania Facebooka i Youtube. Ruch ten został wytłumaczony "szkodliwym wpływem mediów społecznościowych" na turecki rząd.

 

Wypowiadając powyższe słowa premier tego kraju ma na myśli, że mieszkańcy Turcji wymieniają się informacjami i rozpowszechniają je poprzez media społecznościowe oraz porozumiewają się w sprawie protestów, szkodliwych dla jego rządów. Ponadto, w ostatnich dniach doszło do kolejnej poważnej afery korupcyjnej z udziałem premiera Erdoğana i jego syna. W internecie pojawiło się nagranie, w którym omawiano kwestię ukrycia dużej sumy pieniędzy.

 

Rząd Erdoğana został uwikłany również w skandal dotyczący korupcji na wysokich szczeblach władzy, który spowodował dymisję trzech ministrów. Premier oświadczył, że była to rzekomo próba zdyskredytowania jego rządu, przeprowadzona przez rywali politycznych.

 

Deklaracja premiera, dotycząca wprowadzenia blokady na portal Facebook i Youtube, spowodowała masowe protesty w kraju. Tureckie Ministerstwo ds. Rodzin i Polityki Społecznej przedstawiło również projekt ustawy, dotyczącej ograniczeń w korzystaniu z internetu i mediów społecznościowych. Rząd będzie mógł blokować strony internetowe, które zostaną uznane za naruszające cudzą prywatność, oraz domagać się od dostawców internetu informacji o użytkownikach.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Porównany z Hitlerem? Otóz to

Porównany z Hitlerem? Otóz to ! Jak donosi (obok) niniejszy Portal,  Komisja Europejska - czyni podobnie (oczywiście w obronie prawoerządności i poprawności politycznej. Cięzko więc odróżnić, co jest faszyzmem - a co przeciwnie (jak mawiał profesor Brzeziński - o konwergencji)

Portret użytkownika MONSTER

Wszystkie władze na świecie

Wszystkie władze na świecie chętnie przejęłyby kontrolę nad internetem. Choć nie jestem taki pewny czy już jej nie mają. Gdy patrzę na wpisy na różnych forach mam nieodparte wrażenie że część komentarzy jest sponsorowana. Komentarze te wyróżnia to iż są to próby lobbowania jakichś podmiotów lub zachowań lub dezinformacja i strącanie tematu na inny tor. Tak jak łatwo jest w internecie uzyskać jakąś informację, tak samo łatwo jest zostac zmanipulowanym.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj