Tureckie władze wprowadziły cenzurę internetu

Kategorie: 

W Turcji przez ostatnie kilka tygodni odbywały się masowe protesty przeciwko ustawie, dotyczącej kontroli i cenzury internetu. Policja używała armatek wodnych oraz gazu łzawiącego do rozpędzania demonstrantów. Ostatecznie parlament Turcji zatwierdził we wtorek nowe przepisy a premier Recep Tayyip Erdoğan został porównany przez przeciwników tej ustawy do samego Adolfa Hitlera, który starał się przekształcić kraj w militarną potęgę.

 

Wprowadzony projekt umożliwia masową inwigilację użytkowników internetu. Tureckie Ministerstwo Komunikacji oraz dyrekcja monitoringu telekomunikacji (TIB) otrzymała władzę nad dostawcami usług internetowych oraz dostęp do danych bez wcześniejszej zgody sądu. Będą oni zobowiązani do przechowywania wszystkich informacji, również tych dotyczących aktywności użytkowników w internecie, na okres do dwóch lat a rząd będzie miał dostęp do tych danych na życzenie.

 

Urzędnicy będą mogli również w ciągu kilku godzin blokować treści online, gdy zostaną uznane za niezgodne z prawem lub naruszą prywatność czyjejś osoby. Wszystko to będzie się odbywać bez decyzji sądu. Do zakazanych treści należą między innymi krytyka Mustafy Kemala Atatürka, współtwórcy i pierwszego prezydenta Republiki Turcji, promowanie samobójstwa, gry hazardowe dla nieletnich oraz piractwo medialne. 

 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy w 2013 roku, władze Turcji napisały około 1.700 wniosków do Google w celu usunięcia materiałów z sieci. Tureckie władze zablokowały już dostęp do niektórych stron internetowych, w tym również do YouTube i Vimeo, oraz blogów Wordpress. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że wprowadzone w tym kraju prawo jest sprzeczne z Europejską Konwencją Praw Człowieka, która uznaje wolność do posiadania własnych poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji bez ingerencji władz.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Aldabert

różne są interpretacje, a

różne są interpretacje, a także nie wiadomo czy to teraz, ale jedno jest pewne od narodzenia Jezusa Chrystusa żyjemy w czasach ostatecznych. Jezus Chrystus żyje, jeśli chcecie Go spotkać to szukajcie slowostalosiecialem.pl. Polecam każde rekolekcje charyzmatyczne, jeśli chcecie wmocnić albo odzyskać wiarę. Jezus powiedział: przyjdzcie wszyscy do mnie, którzy utrudzeni i umęczeni jesteście, a ja was pokrzepię.
pozdraiwam 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem