Erdogan oświadczył, że nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Przywódca Turcji nazywany złośliwie sułtanem twierdzi, że Zachód chce osłabić świat islamu propagując jego umiarkowaną wersję. Nawiązując do wielkich zmian, które mają zostać przyjęte przez Arabię Saudyjską, Erdogan powiedział, że w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam.

 

W ostatnich latach Turcja bardzo aktywnie islamizowała Europę pod przykrywką masowej migracji. Następnie prezydent Turcji wzywał muzułmanów żyjących na naszym kontynencie, aby walczyli o swoje prawa. Erdogan nazwał ich przyszłością Europy i zapowiadał zjednoczenie świata islamu przeciwko eurofaszyzmowi. W Niemczech do ostatnich wyborów parlamentarnych przyłączyli się muzułmanie, którzy utworzyli wcześniej swoją własną partię polityczną.

 

Erdogan wielokrotnie bronił islamu na arenie międzynarodowej. Kilka dni temu przemawiając w Ankarze skupił się na Arabii Saudyjskiej, gdzie następca tronu Mohammed bin Salman zapowiedział przejście na umiarkowany islam. Reakcja sułtana była do przewidzenia - Erdogan stwierdził, że islam to islam; nie ma umiarkowanego islamu, tak jak nie ma umiarkowanego chrześcijaństwa.

Prezydent Turcji ostrzegł, że termin ten powstał celowo, aby tworzyć podziały w świecie islamu. Nie ma wątpliwości co do tego, że zjednoczony islam stanowiłby jeszcze większe zagrożenie dla cywilizacji zachodniej. Jest to poniekąd zaskakujące, że mimo tylu wojen w Afryce i na Bliskim Wschodzie liczba wyznawców islamu rośnie w dramatycznym tempie. Według różnych szacunków, do końca obecnego wieku islam ma stać się największą religią świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika FrozenShade

Erdogan broni islamu bo to

Erdogan broni islamu bo to jego wiara, jego tradycja. Polska islamu nie akceptuje bo w polsce tradycja jest zupełnie inna - katolicka.

Moim zdaniem (i pewnie tu zostanę za to dosłownie pożarty zywcem) każda religia jest siebie warta. Każda jest nastawiona na ekspansję wszelkimi mozliwymi środkami. Chrzescijaństwo "nawracało" mieczem i ogniem. Islam używa terroru i ładunków wybuchowych. Jedyna różnica jest taka, że na samej górze, w chrześcijaństwie stoi pieniądz i władza a w islamie chyba wszyscy na prawdę wierzą w to co robią... Nie wiem co gorsze.

Portret użytkownika YerbaMate

Katolicyzm czy islam to

Katolicyzm czy islam to religie. Religie mają za zadanie zastraszyć i zniewolić wyznawców, działają na podobnej zasadzie jak sekty tyle,  że na większą skalę. Przyjmują pewne dogmaty i odpowiednio je dla siebie modyfikują. Nie musisz chodzić do kościoła,  żeby wierzyć w Boga i nikt Ci nie może tego narzucić. 

Portret użytkownika salmo

Samo słowo chrześcijanin nic

Samo słowo chrześcijanin nic ne znaczy jeżeli nie jest się wiernym naśladowcą Jezusa Chrystusa, każdy znas może nazwać siebie chrześcijaninem ale liczy się tylko to jaką drogą w życiu podążamy. Ci którzy nawracali mieczem i ogniem a celem ich życia była władza i pieniądze nie byli naśladowcami Jezusa Chrystusa.

Strony

Skomentuj