David Icke został usunięty z Facebooka i YouTube za rozprzestrzenianie "niebezpiecznych dezinformacji"

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Kilka dni temu profil znanego brytyjskiego teoretyka spiskowego Davida Icke został usunięty z Facebooka. Potem skasowano jego kanał na YouTube. Oficjalnie stało się to z powodu propagowania "niebezpiecznych teorii" na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Uznano to za wystarczający powód do ocenzurowania jego poglądów.

 

W piątek tak zwane Centrum Przeciwdziałania Nienawiści Cyfrowej (CCDH) opublikowało list otwarty wzywający firmy technologiczne do zakazania działalności w sieci pana Davida Icke'aW liście napisano, że Amazon, Facebook, Twitter i YouTube wzmocniły „dezinformację Icke'a o Covid-19 dla milionów ludzi”. CCDH twierdzi, że filmy Icke'a przedstawiającego „nieprawdziwe i spiskowe twierdzenia o Covid-19” były oglądane w Internecie ponad 30 milionów razy.

Jako przykłady przytoczyli:

  • wywiad na YouTube, w którym Icke fałszywie twierdził, że za koronawirusem stoi grupa żydowska
  • post na Instagramie, w którym fałszywie twierdził, że sieci komórkowe 5G uniemożliwiają ludziom wchłanianie tlenu
  • film na YouTube, w którym fałszywie twierdził, że nie można złapać wirusa z uścisku dłoni
  • post na Twitterze, w którym fałszywie twierdził, że Niemcy zamierzają „zalegalizować gwałt” dla muzułmanów

List został opublikowany po tym, gdy Facebook nagle usunął stronę pana Icke'a. W kwietniu YouTube usunął też wywiad z nim, w którym stwierdził, że „istnieje związek między 5G a tym kryzysem zdrowotnym”. Facebook uznał również, że teorie spiskowe wielokrotnie promowane przez Icke'a mieszczą się w przedziale "szkodliwych dezinformacji". Tym razem jednak platforma społecznościowa nie usunęła tylko treści, które uważa za niewłaściwe, ale poszła o krok dalej, usuwając całą jego stronę.

Podobnie dzień potem zrobił należacy do Google serwis YouTube. Według rzeczniczki YouTube, platforma ma jasne zasady zakazujące wszelkich treści, które zakazują przekazywania informacji o Covid-19 zgodnie z punktem widzenia WHO. W związku z ciągłym naruszaniem tych zasad zamknięto kanał YouTube Davida Icke'a. W momencie usunięcia kanał miał ponad 900 000 subskrybentów. Ostatni klip, który Icke opublikował w piątek - o swoim zakazie na Facebooku - miał około 120 000 wyświetleń. YouTube potwierdził, że Icke nie będzie mógł zacząć od nowa, tworząc nowy kanał.

Kontrowersje to chleb powszedni Davida Icke. Jego kariera rozpoczęła się w kwietniu 1991 roku, w popularnym brytyjskim programie rozrywkowym Terry Wogan Show, gdzie pojawił się jeszcze jako reporter sportowy. Z pewnością nie podejrzewał wtedy, że program ten zmieni jego całe życie. Kilkanaście minut rozmowy spowodowało, że z szanowanego reportera i byłego zawodowego piłkarza stał się pośmiewiskiem całej Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą tego, co wtedy powiedział.

 

David Icke przedstawił publicznie koncept, który do dzisiaj przez większość uważany jest za kompletną niedorzeczność. Otwarcie i jak się wydaje całkowicie poważnie wyraził on pogląd, że światem rządzą pewne rody, które utrzymują władzę już od starożytności. On sam nazwał te osoby reptilianami, czyli ludźmi posiadającymi gadzie cechy. Icke stwierdził, że jest wiele dowodów potwierdzających jego obserwacje i dawał nawet przykłady konkretnych osób publicznych, których podejrzewa o posiadanie domieszki gadziej krwi. Wśród rodów uważanych za spokrewnionych z reptilianami wymieniał Bushów, w tym prezydentów USA oraz brytyjską rodzinę królewską. Twierdzi on jednak, że skala jest znacznie większa i ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak naprawdę jest urządzony nasz świat.

 

Jakkolwiek cała koncepcja gadziej rasy brzmi raczej jak wytwór osoby o poważnych problemach psychicznych to zastanawiające jest to jak wielu zwolenników posiada ta teoria spiskowa. W niektórych rankingach popularności, teoria o gadach ludziach zajmuje zwykle miejsce w pierwszej dziesiątce. David Icke twierdzi, że to właśnie te starożytne rody spokrewnione z gadami sprawują realną władzę nad światem i trwa to ponoć od czasów sumeryjskich.

Należy dodać, że niektórzy uważają, że sam koncept gadzich istot w ludzkiej skórze w istocie pochodzi po prostu z popularnego serialu telewizyjnego „V” od angielskiego słowa Visitors. Serial opowiadał właśnie o rasie gadzich istot przybierających ciała ludzkie i operujących wśród Ziemian. Wypisz wymaluj teoria spiskowa o gadach w postaci filmowej. Teraz jednak nie sposób powiedzieć czy serial był inspiracją czy został zainspirowany tą wyjątkową teorią spiskową.

 

Przez lata dziwne opowieści Davida Icke'a były jedynie wyśmiewane. Teraz zaczęły być aktywnie zwalczane. Pytanie tylko czy kartele internetowe cenzurujące kontrowersyjnego dziennikarza przyczynią się do spadku czy raczej wzrostu popularności jego teorii?

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Dawid Icke sporo mówił o

Dawid Icke sporo mówił o wyznawcach kultu smoka nazywając wyznawców tego kultu reptilianami jednak przesadzał z tym, że potrafią być oni zmiennokształtni. Ja ich nazywam Viperam od słowa VIP i era ale też od słowa vipera, które oznacza żmiję w języku łacińskim czyli plemię żmijowe.  Są to bardzo bogaci i wpływowi ludzie z różnych środowisk, którzy kształtują odbieraną przez nas rzeczywistość a ich liczba to 666 i symbol smoka, uroborosa albo żmiji. 

Najwięcej wśród nich jest kabalistów, którzy twierdzą, że Bóg każdego oświeca do poziomu boskości tylko trzeba przejść kilka wcieleń żeby boskość osiągnąć a to jest kłamstwo gdyż jest jeden Bóg. Co kabaliści malują? Drzewo z żmiją.

Przejęli oni cały świat włącznie z masonerią i illuminatami tak jak pisała o tym apokalipsa, że to zrobią. To są jednym słowem lucyferianie, którzy wizerunek Boga próbują zastąpić wizerunkiem żmiji pradawnej, smoka złowrogiego.

Nie jestem w stanie wam tego wszystkiego opisać w kilku zdaniach. Szukajcie, czytajcie a zrozumiecie, że to jest prawda. 

Dodam tylko, że mają oni swojego mesjasza i robią dla niego wszystko jak dla króla i jest nim Jared kushner. Dla nich jest to syn światłości a dla nas syn ciemności i zatracenia 

 Nie wierzycie, że robią dla niego wszystko? Poczytajcie. 

https://www.google.pl/amp/s/money.com/bill-gates-elon-musk-tim-cook-jared-kushner-business-trump/%3famp=true

Portret użytkownika pysiak 212

Napisałem za pomocą wtyczki z

Napisałem za pomocą wtyczki z fejsboka na jakieś stronie post że 5g działa na zasadzie promieniowania elektomagnetycznego i jest ono szkodliwe i dałem link do bloga gościa który zajmuje się pomiarami pola elektormagnetycznego profesjonalnie i przytacza naukową litarature, fejsbuk zablokował mi konto, cieszę się że nie musże mieć już nic wspólnego z tym portalem

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

niedorozwoju, życzę ci by

niedorozwoju, życzę ci by kiedyś przyszli do ciebie i odebrali wszystko co nadaje sens twojemu nędznemu życiu, oczywiście w imię prawa stworzonego przez kryminalistów, informując cię że robią to dla "wyższego dobra" , takich debili jak ty powinno się usypiać, nie rozumiecie co to jest wolność a próbujecie innym mówić co jest słuszne.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj