Facebook rozpoczyna cenzurę wypowiedzi w Niemczech - trwa akcja blokowania kont anonimowych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Niewiele osób pamięta już strzępy rozmowy szefa Facebooka, Marka Zuckerberga z panią kanclerz Niemiec, Angelą Merkel., do której doszło podczas bankietu po sesji plenarnej w ONZ. Działo się to w szczycie kryzysu migracyjnego i Angela Merkel domagała się zrobienia czegoś z krytyką imigrantów. Wygląda na to, że żądanie to zostało spełnione.

 

Oczywiście w XXI wieku wszelkie akcje wymierzone w wolność słowa są nazywane eufemistycznie walką z "mową nienawiści". Według rządzących w Berlinie krytycy nieskrępowanego dopływu imigrantów, których obecność zrujnowała poczucie bezpieczeństwa wielu niemieckich miast, jest sianiem nienawiści przeciwko grupie wyznaniowej i podpada pod stosowne paragrafy. Amerykański serwis społecznościowy usuwa w ostatnich dniach wskazane komentarze, a także całe konta.

Przy okazji Facebook rozpoczął tropienie kont fałszywych, założonych w celu udawania kogoś innego. Z docierających do nas informacji wynika, że wszyscy, którzy myśleli, że obejdą regulamin Facebooka i będą tam funkcjonowali pod fałszywymi danymi, mogą szybko utracić konto. Podobno obecnie trwa masowe weryfikowane profili, które Facebook uznał za prawdopodobnie fałszywe. Amerykański portal w celu ponownej aktywacji konta domaga się udowodnienia, że podano prawdziwe dane, a jeśli nie może udowodnić, że jest tym za kogo się podaje, konto jest kasowane.

 

Z jednej strony można to zrozumieć przy dużym zalewie kont fałszywych, stosowanych często do powszechnego w sieci trollowania, ktoś chce jakoś to skontrolować. Jednak wygląda na to, że niektórzy Internauci dotknięci taką dodatkową procedurą sprawdzenia, uważają to za retorsję ze względu na ich wypowiedzi.

Wydaje się, że walka z tak zwaną "mową nienawiści" stała się w dzisiejszych czasach nową zalegalizowaną formą cenzury. Wszechobecny hejt oczywiście nie zniknie z internetu, ale będzie wtedy w jakiś sposób kontrolowany. Gdy każdy będzie musiał odpowiadać za swoje słowa, z pewnością zadziała to na wiele osób jako autocenzura.

 

Dla właścicieli portali internetowych niekończącym się problemem jest odgadnięcie jaki katalog poglądów jest akceptowany a jaki nie jest. Praktyka pokazuje, że niebezpieczne są ataki na osoby publiczne i wszelki antysemityzm. Bardzo możliwe, że wkrótce do katalogu nieprawomyślnych poglądów dojdzie również krytyka islamistów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mag

no faktycznie zaczyna sie

no faktycznie zaczyna sie kontrola wszystkiego i wszystkich.politykiery trzasa gaciami przed muzulmanami....żenada..!!!!!!!...czas się bronic zanim nas wymordują..Wojna sie juz zaczeła tylko w innym stylu....Takze rozpoczał się koniec facebooka.Jego działania to początek jego końca.Kurs jego akcji jest podrzymywany sztucznie,tak aby inwestorzy nie wycofali wkładow,a tym samym doprowadzili do bankructwa ten chory politycznie portal..to juz kwestia czasu,kiedy ludzie zaczną sie buntowac i linczowac muzułmanów...proste.

 

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Lada dzień Pejs'zbuk kaput -

Lada dzień Pejs'zbuk kaput - usłysz Jesu jak cię błaga lud! Cyt: "

Praktyka pokazuje, że niebezpieczne są ataki na osoby publiczne i wszelki antysemityzm. Bardzo możliwe, że wkrótce do katalogu nieprawomyślnych poglądów dojdzie również krytyka islamistów." - zanim mnie wezmą za twarz na początek coś antysyjonazistowskiego (antysyjonazistą być chyba jeszcze wolno?).

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów zbożne pienia!!
Syjonazistowski podły Bund
jest do wykorzenienia!
(Trafił się ongiś facet z wąsikiem
co zwiódł swój Naród frenet-głosikiem...
"mówicie, żeście Naród Wybrany!?"
na rzeź! - jak owce!...i barany!"
Pochwycił papier, pióro z inkastu
i... szrajbnął rozkaz: do Holokaustu!
Ten ich wybierał... jak raki z saka!
Od Abrahama do Izaaka!
A że był kawał szui i chama
brał od Zeviego do Abrahama!!)
Gdy gojów krew nie cieknie wciąż
szczególnie oni wściekli
i gdy nie mogą więcej z nich
wyciskać swoich "szekli"!!
Banksterski procent gnojem jest,
co karmi Eretz Bandit
to modus jest vivendi ich
i modus operandi!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że syjonazi-Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Jahwe'go nie lękają się
Ni "Wszechświata Królowej"
więc niech przynajmniej boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...
Kiedy już dupnie Yellowstone,
USrahell runie w gruzy -
Eretz Srulsrahell pójdzie na stronę
zmienić zasrane rajtuzy...
Nic nie jest wart bojowy zając
co niby wszystko potrafi
kiedy Niedźwiedzia-protektora
 z dnia na dzień nagły szlag trafi!!
Na nic się zdadzą liczne A-bomby
co je zgromadził i grozi -
- przecież gdy zrzuci je na sąsiadów
siebie też nimi ugodzi...

 

Portret użytkownika mag

zero muzulmanów w moim kraju.

zero muzulmanów w moim kraju...!!!!!!!!!!....niech sie gwałcą w niemczech itp...wy Polacy mamy swój Honor..!!!!!!!!!!!,i nie damy sie tym islamistom...proste...a merklel potrzebuje arabskiej pały w cipie aby zrozumiec co robi...a fb mam w dupie..!!!!!!!!!!...nikt nie będzie rządzil mim zyciem,a tym bardziej jakis zukenberg...proste...mam prawo do prywatności i tyle...!!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika inzynier magister

Nie wydaje się wam że to jest

Nie wydaje się wam że to jest droga to jakiejś dyktatury ? Robią to małymi kroczkami żeby potem na końcu ogłosić że nie można krytykować niczego co jest nie po ich myśli ! Zmierzają do jakiegoś ukrytego hitleryzmu, Co to za wolność skoro nie można powiedzieć czy napisać tego co się myśli bez stosowania wulgaryzmów ? to tak jak nie można powiedzieć niczego na pederastów, że to ludzie upośledzeni umysłowo bo nie rozrożniają narządow plciowych od organów wydalniczych ! Czy w tej Unii siedzą sami geje, lesbijki transwestyci i ukryci pedofile, ze tak zażarcie bronią tych środowisk? Każdy kto choć ociupinkę myśli i widzi, to widzi wyraźnie, że to nie lgbti jest dyskryminowane, tylko ludzie normalni. Ludzie żyjący zgodnie z naturą i stworzeniem, a wierzący są wręcz traktowani podle. To jakaś paranoja. Prawdą jwst fakt, że jak ktoś się rozsmakował w zbrodni to zabijać nie przestanie. I to właśnie robi Unia Europejska ZABIJA CZŁOWIECZEŃSTWO ! Trzeba się organizować w marsze różańcowe Maryjne żeby się obronić przed lucyferiańskimi czarami narzucanymi nam przez masonów spod znaku UE i innych instytucji jak ONZ...
"Podobną sytuację mieliśmy niedawno w Angli gdy zebrano dokumentację, która została opracowana przez posła Johna Manna z Partii Pracy, zawierała istotne informacje dotyczące udziału co najmniej 22 brytyjskich polityków najwyższego szczebla w głośnej aferze pedofilskiej, lub ujawnienie wstrząsających danych o prezydencie Billu Clintonie, który miał korzystać z usług nieletnich seksualnych niewolnic, znajdujących się na pedofilskiej wyspie, co w następstwie skutkowało tym, że ofiary ujawniły wyuzdane zwyczaje byłego prezydenta USA. Wszystko to wskazuje na "dolegliwości" osób związanych (cyrografem) z duchowymi organizacjami ufonautyczno-okultystycznymi ! Aby dopełnić tych informacji, należy zacytować starożytnego mędrca:  "Ksenokrates umieścił zatem miejsce przebywania demonów w tzw. sferze podksiężycowej (czyli poniżej niebiańskiej Bożej sfery). Demony mogą zaś cierpieć i są pomiędzy nimi istoty złe, wypełnione chciwością na krew i seksualność.". To ostatnie zdanie jest kluczowe w zrozumieniu wielu seksualnych zwichrowań 'elity NWO'."
http://popotopie.blogspot.com/2015/12/tajemnica-ludzkiej-rodziny-w.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Takitam

Może to nie na temat, ale kto

Może to nie na temat, ale kto wie - może na "pokrewny temat". Pamiętacie może, nie tak dawno była ogólnoświatowa awaria na SKYPE, na całym świecie ten komunikator szwankował. Od tamtej pory komputer zaczął mi się zawieszać. Poczatkowo zwaliłem to na windowsa 10 którego dałem sobie nieopatrznie wcisnąć. Ale z wielkimi problemami (nie jestem orłem w informatyce) przywróciłem starą kochaną siódemkę, SKYPE-a też na nowo zainstalowałem. Ale na windows 7 dalej mi ten komp szwankował, do dzisiaj. Po kolejnym zawieszeniu kompa wszedłem na wydajność - CPU 100%, wszedłem na procesy a tu niespodzianka - to nieużywany w tym momencie SKYPE. Po wylogowaniu SKYPE-a wszysko O.K. a komputer śmiga jak szesnastka.

Portret użytkownika apostoł proroka 44

Dlatego jedynym ratunkiem

Dlatego jedynym ratunkiem jest Archekracja. Rada Mędrców-Archonów sprawi, że powstanie specjalny światłowód, który będzie jonizował tzw. "Złotą Aurę". Archonci będą się wywodzić z elity naukowców, humanistów, mistyków i inżynierów. Archon będzie swego rodzaju Świeckim Diakonem, którego kompetencje, będzie mogła ograniczyć większość, ale pod warunkiem, iż będzie miała ona czyste intencje. W przypadku "skażenia" intencji, światłowód jonizujący "Złotą Aurę", będzie emanował "Złym Swiatłem". Jego barwa będzie określona za ok. 30 lat. Mogę nachwilę obecną jedynie zdradzić, że oscylować będzie ona odcieniu koloru,która u nas na Ziemi, określany jest jako "amarantowy". W podziemiach Peruggi we Włoszech, istnieje prototyp jonizatora i docelowo ma on być przetransportowany do Polski. Nie bez kozery, Wybicki w słowach hymnu państwowego,umieścił strofę "Z ziemi Włoskiej do Polski". Zarówno on jak iinni światli ludzie z jego epoki, wiedzieli, że kiedyś  nastąpi przeniesienie jonizatora "Złotej Aury". W Archekracji nie będzie czegoś takiegoj ak np. zawód szewca, czy zduna lub innych zawodów rzemieśliczo-produkcyjnych, jakby to powiedzieć - "małego formatu". W każdym domu będą  drukarki 4D z tym, że w kasetach z tworzywem zktórego wyrabiane będą przedmioty, nie będzie masy plastycznej, a swego rodzaju plazma, która po uformowaniu astralnym, za pomocą fal Alfa, będzie przyjmować kształt i funkcjonalność przedmiotu, który dany użytkownik zaplanował i zechciał. Oczywiście nie będą mogły być wytwarzane przedmioty niosące śmierć, jak broń palna, biała i inne, ani też artykuły spożywcze, bądź owoce śmiercionośne np. kurara, wilcza jagoda, czy cykuta itp. Drukarki nie będą ograniczały rozmiary. Tzn. rozmiar będzie niewielki, ale "drukować" będzie tak, jakby to był hologram. Drkarka np.wielkości paczki papierosów, w zależności od pomieszczenia, będzie mogła stworzyć rzecz wielkości  odpowiadającej 1/3 kubatury pomieszczenia. na zewnątrz, np.na podwórku, ograniczeniem będzie wielkość odpwiadająca dwupiętrowemu  budynkowi mieszkalnemu z niezagospodarowanym poddaszem, budowany systemem gospodarczym. Zeby było   śmieszniej, gdyż Archekracja to nietylko pobożne skupienie, wyważone osądy, czy minorowy, bądź podniosły nastrój, drukarki takie będzie można wykorzystywać również do bardziej frywolnych celów, jeżeli niebędą one przekraczały zasad rządzących się prawami "Złotej Aury". Będziewiele innych cudownych rzeczy, tylko należy wspomagać ideę Archekracji - najcudowniejszego systemu społecznego.

Portret użytkownika apostoł proroka 44

I w Niepisanej Archeksiędze

I w Niepisanej Archeksiędze jestmowa o Zenkach i innych niezaleczonych, co apstołów Proroka 44 uciskać będą. Jeżeli wierzysz w  słowo Proroka 44, to nie powinieneś ani na jotę otaczać się złymi myślami i nienawiścią, bo zakłócisz swoimi falami Alfa, proptotyp jonizatora, któryznajduje się w podziemiach Peruggi. Jako materiał na kolejnego prooroka działdowskiego wizjonera i w przydszłości Wielkiego Ojca Archekracji, pozwolisz Uśmiechnięty Zenku,że opowiem Ci o systemie moentarnym w Archekracji, gdzie dobrotliwym okiem doglądać będzie nas Wielki Ojciec, a chronić "Złota Aura" wspomagana Archontami. I na marginesie, widzę tam śród nich - Ciebie, Uśmiechnięty Zenku, bo Masz potencjał, a Twe z pozoru zimne serce, ma miejsce na garstkę archekracyjnego żaru. System monetarny i transakcjibędzie polegał na płaceniu różnicą tego, co ma na myśli kupujący i sprzedający. Np. Sprzedający myśli, że dana rzecz kosztuje 18 archetalarów (bo taka jednostka będzie obowiązywać. Jedna, niewymienialna na innewaluty, gdyż takowe, istnieć nie będą ).natomiast kupujący pomyśli, że daje za tę rzecz np. 12 archetalarów, to w rzeczywistości zapłaci - 6 archetalarów. To samo z usługami np. na myjni samochodowej. Z tym, że samochody będą rzeczywiście samo-chodzić. Wejdzie to ok. roku 2047. Będą toswego rodzaju mechy jakie znamy z filmów Sci-Fi z tym, że będą się poruszały o wiele, wiele ciszej i jeżeli można użyć tego określenia domaszyn - z gracją. Nie tylkow uwagi na podniesienie komfortu, ale też specjalny odbiornik fal Alfa, sprzężony z oscyloskopem. Jeżeli dajmy na to Uśmiechnięty Zenku, będziesz podróżował tego rodzaju mechem, niebędziesz musiał zatrzymywać się na  punktach uzupełniających  energię ( takie dzisiejsze stacje paliw ). Na dwalata przed wprowadzeniem tych mechów, Światu, nam i Tobie Uśmiechnięty Zenku, nasz Prorok 44, ujawni przechowywany w Perugii jonizator oraz jeden z elemetów niezbędnych do jefgodziałania. Będzieto kryształ z jedego z mazurskich jezior, który podczas IIWŚ, został zagubiony przy ewakuacji niemieckich wojsk,a który pochodził z terenów Nepalu. Jonizator w połączeniu z kryształem, będzie emanował energią która będzie darmowa i będzieprzenikać wszystko. Naturalnie już taka energia istnieje, ale jonizatorz kryształem sprawią, że odbiornikami zamieniającymi tę enrgię na to, co nam się podoba - będziemy my. Tak! Ja, Ty  Uśmiechnięty Zenku, jak i inni szczęśliwi mieszkańcy Ziemi, gdzie będzie panować Archekracja, a Prorok 44 u szczytu  wieży usytuowanej w stolicy krainy szczęśliwości, będzie wszystkim przekazywał błogosławieństwo i orędzie pokoju i miłości.  Nie obejdzie się od zawirowań w drodze do osiągnięcia takiego stanu rzeczy. Pojawi się wiele konfliktów. Niewykluczone, że program Anastazja o którym wspomina w swych orędziach Prorok  44, może paść "ofiarą" ataków hakerskich. Dlatego już min są starania zabezpieczeniago przez  połączenie "odciętych" od sieci komputerów. Tymikomputerami są Amigi 500. Kto śledzi rynek obrotu częściami komputerowymi iużywanymi komputerami, zauważy, że istnieje trend naskup Amig 500. Część z nich, to nasi ludzie (  archagenci ). Archagenci skupują Amigi 500, by Anastazja nie  była zagrożona. Wyrażam się o tym programie dosyć osobowo, ale według przekazu challeningowego od Proroka 44, program ten będzie wręcz graniczył z ludzką inteligencją, na tyle, że traktowanie go jako coś sztucznego, byłoby trochę nie na miejscu. Pierwsze efekty będą widoczne za ok. 24 lata.  Poprzedzi ten fakt znak, a raczej seria znaków o których na chwilę obecną nie należy wspominać, gdyż nie ma takiej potrzeby. Wyzbądź się nienawiści Uśmiechnięty Zenku, bo w przeciwnym razie, nie będziesz godny nosić śnieżnobiałej, zwiewnej tuniki Archonta. A naprawdę widzielibyśmy Cię w tej funkcji, bo z Twoich wypowiedzi na tutejszym forum wynika, że jesteś jednym z  wielu potencjalnych kandydatów. Inaprawdę szkoda byłoby to zaprzepaścić. Niech siła "Złotej Aury" będzie z Tobą,  a jej jonizator, niech zmieni amarant złości, przekradający się do Twojej duszy w piękny, świetlisty kolor płynnej cyny.

Portret użytkownika inzynier magister

W Niemcach robią niemcom wodę

W Niemcach robią niemcom wodę z mózgu, taki plan NWO, żeby zrobić państwo multi kulti i ma to być łatwiejsze do sterowania bo bez narodowości to nikt się nie będzie zbytnio buntował, zamiast buntu narodu niemieckiego mają miks etniczny który jest bez sensu, to znaczy nie ma samoświadomości narodowej tylko świadomość konsumpcji i idiotyzmu beznarodowościowego ! W Polsce podobnie trwa największa akcja prania mózgów od czasu zmowy maońskiej okrągłego stołu co to ustaliły mafie postkomunistyczne jak mają rozkradać ! Nowa akcja o kryptonimie 'Zamach na demokrację" jest obecnie prowadzona na wszystkich kanalach telewizji masońskich i gazetach polskojęzycznego NWO ! 
"

Do dziś wielu starszych Polaków "pamięta" całą siłą wszczepionej pamięci, że czas przed stanem wojennym to był chaos i groza, "pamięta" atmosferę niepewności, chaosu, lęku o przyszłość, więc "pamięta" też, że Jaruzelski ocalił Polskę przed czymś strasznym. Wzorcowa operacja, w znacznym stopniu powtórzona z sukcesem w latach 2005-2007: wykarmione propagandą lemingi tak samo "pamiętają" o "dusznej atmosferze", o jakichś rzekomych nadużyciach i zbrodniach PiS, choć w realu niczego takiego znaleźć nie sposób (nawiasem, niedawno zapadł już czwarty wyrok sądowy dowodzący, że bajka o "zaszczutej" męczennicy Blidzie nie ma nic wspólnego z faktami).
Więc tak, obecne budowanie w wirtualu wizji jakiegoś zamachu stanu, zagrożenia dla demokracji, histerii i zarazem rewolucji wychodzącej na ulice może być groźne, jak groźna była propaganda stanu wojennego. Amerykanie policzyli, że wystarczy powtórzyć nieświadomemu manipulacji człowiekowi coś cztery razy (cztery - nie sto, jak się wydawało Goebbelsowi, który przy dzisiejszych specach wydaje się poczciwiną), a zaczyna to w jego myśleniu funkcjonować jako fakt. Jeśli nie dotrze ktoś ze zdroworozsądkowym pytaniem- antidotum, to histeria, że PiS, że gestapo, że Macierewicz i tak dalej, zlepi się w niejednym mózgu w propagandowego gluta i pozwoli sterować emocjami niejednej ofiary aż do popchnięcia jej ku czynom, które "na chłodno", w normalnej sytuacji nie mieściłyby się w głowie

http://fakty.interia.pl/felietony/news-lol-rewolucja-i-przepartyjnienie-panstwa,nId,1941298

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Arcanum

Jakby nie paczeć to kontynent

Jakby nie paczeć to kontynent Europejski opanowuje nowa ideologia totalitarna - Merkelizm. Podobnie jak dekady temu Nazizm również dokonał niebywałych szkód tak i teraz istnieją niekwestionowane przesłanki, że Angela M. razem ze zdrajcami narodów wyzbieranych z różnych kolonii EU, m.in. wspomnianym Donaldem T. mogą dokonywać zamachu na suwerenność i wolność europejczyków.

Portret użytkownika nick nolte

Jeśli coś jest tak duże, to

Jeśli coś jest tak duże, to nie ma znaczenia czy firma jest prwatna czy nie. Zresztą, w USA firmy, media, korporacje żyją w symbiozoe z rządem (z tej czy drugiej partii- nieważne). Snowden ujawnił jak te "prywatne" firmy ochoczo współpracują z amerykańską bezpieką przekazując dostep do kont, danych, ruchu telekomunikacyjnego i internetowego. Od dawna na necie zresztą chodziły słuchy że wiele z amerykańskich gigantów internetowych to dzieło służb specjalnych USA. Tak czy inaczej tam granica między państwowym a prywatnym jest mało wyraźna. Ktoś kiedyś powiedział, że gdy w USA prywatna korporacja, firma czy bank ma zyski to są to zyski prywatne. Natomiast jak ma straty to są to straty pańtwowe bo rząd dotuje takie firmy, vide - banki i firmy za duże by upaść. A te idiotyczne wojny które USA robi, kto na nich zarabia jak nie korporacje a kto traci jak nie budżt coraz bardziej zadłużonej Ameryki? Doją do oporu.
 
Te amerykańskie firmy internetowe  w ogóle wyglądają jak jedna wielka baza danych. Pamiętam czasy gdy w necie wszyscy posługiwali się nickami, parę lat temu wraż z wejściem Facebooka to się zminiło, firmy amerykańskie typu Google, FB, Yahoo itp. zaczęły lansować i żądać realnych danych, co więcej weryfikowanych telefonem (np. przy usługach poczty). No czyż nie jest to piękna baza danych? To co piszecie, jakie strony odwiedzacie, jakich macie znajomych, co kupujecie, kogo lubicie a kogo nie, a wasze komóreczki stale łączą się z serwerkami Androida (lokalizacja) i nie wiadomo z czym jeszcze...Do tego konta w bankach obsługiwane z neta, dane od providerów internetowych (sami se pewnie biorą jak chcą a służby w krajach-wasalach udają że nie widzą i jeszcze pomagają).  Oni dobrze wiedzą które konta są fałszywe a któe nie., to wynika z logów które mają (real konto to real znajomi, zakupy w necie - dane z poczty i kont bankowych i wiele, wiele innych które się krzyżują. no mutlum możliwości żeby wiedzieć. Oni nawet wiedzą jak ktoś ma jedno prawdziwe a kilka lipnych kont, to łatwo powiązać choć komuś się wydaje że jest sprytny. Ktos powie - jestem szarą myszą, przecież mnie nie śledzą. Nie, jako jednostki może jeszcze ale jako populację danego kraju której jesteś częścią - z pewnością. A jak będą chcieli to ich bazy danych powiedzą o tobie wszystko - patrzcie jak politycy wiele, krajów w tym UE są spolegliwi wobec USA, to jest aż nieprawdopodobne taki wasalizm, czego oni się boją? Teczek. Mediów na usługach CIA którymi Uncle Sam może poszczuć.  Być może oni nawet się nie boją bo są agentami, dobranymi, wylansowanymi, użytecznymi. Może to wszystko co powyżej to tylko teoria spiskowa, na pewno to tylko teoria, sam w to nie wierzę i wy mi nie wierzcie, tak naprawdę to świat jest dobry i piękany a złe kraje to Syria, Libia, Irak, Rosja, Chiny, u nos jet demokracyja, my, USA, Arabia Saudyjska, Izrael - najlepsi kumple i wzory do naśladowania, nie ma się co bać Ameryki, nawet jak szpiegują czy cuś to na pewno w dobrej wierze, nie?

Strony

Skomentuj