Masowe zatrzymania w Turcji, władze były "nielegalnie" podsłuchiwane w związku z korupcją

Kategorie: 

W tureckim rządzie wielokrotnie dochodziło do różnych skandali, głównie korupcyjnych. Gdy w kraju odbywały się masowe protesty, policja tłumiła bunt a premier Recep Tayyip Erdogan zablokował serwisy społecznościowe i wprowadził cenzurę internetu, za pomocą którego demonstranci porozumiewali się między sobą i dowiadywali o kolejnych skandalach. Teraz gdy się okazało, że ktoś szpiegował i podsłuchiwał władze, postanowiono zatrzymać sprawców.

 

W sprawę szpiegowania i podsłuchiwania tureckiego rządu uwikłane są osobistości różnego szczebla. Niedawno wydano nakaz aresztowania ponad 100 osób, podejrzanych o prowadzenie podsłuchów, które zostały określone jako "nielegalne" - skądś to już znamy.

 

We wtorek z samego rana rozpoczęto masowe zatrzymania na terenie całej Turcji. Aresztowano policjantów, dwóch byłych szefów policji antyterrorystycznej i byłego zastępcę szefa jednostki zajmującej się przestępstwami finansowymi w Stambule oraz dwóch komisarzy policji i dyrektora departamentu w stolicy kraju, w Ankarze.

 

Oskarżono ich o podsłuchiwanie tysięcy ludzi za pomocą telefonów komórkowych, między innymi samego premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, ministrów wyższego szczebla oraz szefa tureckiego wywiadu. Cała akcja z podsłuchami była ukierunkowana na władze, zamieszane w afery korupcyjne o których było głośno na początku tego roku.

 

Erdogan stwierdził, że szpiegowanie władz Turcji zostało zainicjowane przez zwolenników przywódcy muzułmańskiego Fethullaha Gülena. Jego zdaniem, wszystko to miało motyw polityczny. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że podsłuchy znów zostały określone jako "nielegalne" i tylko to jest teraz najważniejsze, nie wspominając o korupcji w kręgach władzy.

 

 

Źródło: http://www.aa.com.tr/en/news/362730--wave-of-arrests-over-alleged-wiretapping-in-turkey

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bender

Modl sie chlopie do tych

Modl sie chlopie do tych swoich bozkow ile chcesz ale nie namawiaj innych zeby to robili. Jezeli jeszcze nie wiesz, ze religie to tylko narzedzie manipulacyjne to gratuluje braku progresu I namawiam do otwarcia oczu. Dla mnie swiadomy katolik to czlowiek, ktory utozsamia sie w 100% z tym co kosciol zrobil do tej pory ludzkosci: jawne zagarnianie mienia, masowe morderstwa, w tym dzieciobojstwa, pedofilia, homoseksualizm I wszechobecne klamstwo dla zysku... Takze szczerze zycze Ci czlowieczku malego oswiecenia I przypomnienia sobie kim byli nasi dziadowie, bo piszac te brednie plujesz na ich mogily, a twoi bozkowie maga siasc do biesiady razem z zydowskim Jahwe. Sa tyle samo warci. Ewoluuj I czyn dobro a nie agitujesz w imie morderczego aparatu manipulacyjnego. Chwala Slowianom!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem