Protesty przeciwko Unii Europejskiej mogą być wkrótce nielegalne

Kategorie: 

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean Claude Juncker - Źródło:

Szef Komisji Europejskiej, Jean Claude Juncker, zaapelował podczas wywiadu dla brytyjskiej prasy, żeby władze żadnego innego kraju z UE nie organizowały więcej referendów secesyjnych. Na dodatek przygotowywane jest prawo, które może spowodować, że protesty przeciw UE zostaną uznane za nielegalne.

 

Unia Europejska upada na naszych oczach. Trockiści, Maoiści czy po prostu nowocześni komuniści, doprowadzili do tego, że narody europejskie, jeden za drugim próbują uwolnić się spod władzy przez nikogo nie wybranych unijnych biurokratów. Pierwszy krok wykonała już Wielka Brytania dokonując ta zwanego Brexitu. Nie podoba się to rządzącym, niewybranym w wyborach biurokratom z UE, którzy zapowiadają, że toczą się już rozmowy na temat zaklasyfikowania anty-brukselskich protestów i sprzeciwów jako przestępstw. Oczywiście tłumaczone jest to jako ... konieczność walki z terroryzmem!

 

Organizacje praw człowieka zareagowały z zaskoczeniem po tym gdy kraje UE zatwierdziły drakońskie nowe przepisy antyterrorystyczne, które, jak ostrzegają krytycy, mogą być wykorzystywane do tłumienia siłą wszelkich ruchów eurosceptycznych. Nowa dyrektywa UE w sprawie zwalczania terroryzmu wywołała zaniepokojenie i konsternację ze względu na bardzo niejasne określenie, co stanowi przestępstwo terroru.

Padają ostrzeżenia, że może być to łatwo wykorzystane do bezlitosnego rozprawienia się z ruchami eurosceptycznymi, w celu zdławienia protestów przeciwko kontrowersyjnym inicjatywom w UE. Eksperci z organizacji pozarządowych wyrażają zaniepokojenie, że w obecnym kształcie, ustawa może prowadzić do kryminalizacji protestów publicznych i innych pokojowych aktów, a także może być stosowana do tłumienia wolności wypowiedzi chronionej na mocy prawa międzynarodowego, w tym ekspresji odmiennych od lewicowych poglądów politycznych.

 

Potężne środki zawarte w ustawie są zapożyczone z ostatnich przepisów wprowadzonych we Francji, gdzie pozwala się na zlecanie dostawcom internetowych blokowania stron, które "wychwalają" terroryzm. Na dodatek blokada dzieje się bez konieczności udziału sędziego. Krytycy ostrzegają, że definicja terroryzmu według władz UE jest tak niejasna, że prawo to może być łatwo wykorzystane do likwidacji blogów i stron internetowych eurosceptyków.

Inżynieria społeczna i cenzura zwana dla niepoznaki "polityczną poprawnością" już się przejadły i nie działają. To wzbudza przerażenie nowoczesnych socjalistów, którzy byli pewni, że kontrolują to co mają myśleć manipulowani przez nich ludzie. W kolejnych krajach okazuje się jednak, że to nie działa. Mieszkańcy starego kontynentu mają dość unijnych absurdów i kolejni europejscy politycy określani mianem "skrajnie prawicowych", zapowiadają próby uwolnienia ich krajów.

 

Jednak jak widać władze UE nie zamierzają się poddawać, a nawet zwiększają stopień opresji. A skoro ich propaganda nie okazuje się skuteczna, zamierzają wyłączyć inne przekazy niż oficjalny nazywając myślących inaczej "terrorystami". Jeśli to nie jest próba tyranii to co nią jest?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika On 45

I tak właśnie rodzą się

I tak właśnie rodzą się rewolucje, i tak upadają systemy, jeszcze nikt w historii świata nie wygrał z wolnością ducha myśli i słowa. Społeczeństwo zawsze odsuwa ciemiężycieli od władzy i ich osodza, niestety osądza już nie w myśl zasad demokracji i etyki, ale w myśl zasad rozgoryczenia, zemsty.  Jeżeli chwasty rosną w twoim ogródku to raczej ich nie przesadzasz z daleka od ogródka, wyrywasz je i palisz, i tak to działa także w społecznościach ludzkich.

Portret użytkownika Arnoldino

Powiedz dokładnie co masz na

Powiedz dokładnie co masz na myśli, bo same ogóły to za mało, jeżeli masz wiedzę to się podziel nią abyśmy mogli się do tego przygotować. Chipowanie i tak nas nie ominie tylko jest pytanie jak sobie w  tym drakońskim czasie poradzić, skoro nie będzie można nic sprzedać oraz nic kupić jeżeli się nie da zachipować. Pozdrawiam i wzywam do przebudzenia.

Portret użytkownika N1KT

oczywiście - i to takie że

oczywiście - i to takie że znów nie będzie można powiedzieć i skazać w 100% kto jest winny...
jak było ze smoleńskiem czy wtc itp. A prawda jest taka że oni zejdą do bunkrów i będą się śmiać z nas że się tu lejemy i zabijamy gorzej jak dzikie zwierzęta... A corium idzie w dół bo jest bardzo ciężkie i pali/topi wszystko...

Portret użytkownika Shadowthrone

Naprawdę nie macie większych

Naprawdę nie macie większych zmartwień? Przecież ci unijni biurokraci g**no umieją zrobić. A nawet, jeśli jakimś cudem coś uchwalą, to i tak utonie w tonach papierów, których sami nawet nie przeczytają. Nawet tego zakazu żarówek nie potrafili przeprowadzić. Jedyna zmiana to to, że na zwykłych żarówkach jest teraz napisane "żarówka wstrząsoodporna, nie nadaje się do gospodarstw domowch". To są skończeni idioci. Połowa z nich do polityki weszła tylko dzięki działalności w komunistycznych młodzieżówkach, które same nie wiedziały, o co i dla kogo walczą. Bądźmy realistami (i przy okazji optymistami) Smile

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

najgorsze że te skur!y$yny

najgorsze że te skur!y$yny mają narzędzia i technologie żeby nad protestami zapanować a prowodyrów z dronów likwidować ,do tego jeszcze zmasoniałe służby mundurowe które nie cofną się przed niczym by tylko wskoczyć szczebelek wyżej w swojej służbie zwyrodniałemu "bożku".

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony