YouTube zapowiedział skasowanie tysięcy kanałów z "niewłaściwymi" treściami

Kategorie: 

Źródło: internet

Walka z wolnością słowa w Internecie staje się coraz bardziej brutalna. Amerykańskie lewicowe portale społecznościowe zapowiadają krucjatę wobec niektórych rodzajów treści. Po ostatnim nasileniu cenzury na Facebooku przyszedł czas na podobne ocenzurowanie portalu YouTube. 

Jak wynika z oficjalnych informacji opublikowanych przez przedstawicieli portalu YouTube, na celowniku cenzorów znajdą się kanały promujące treści prawicowe oraz teorie spiskowe czy alternatywną medycynę.

 

Zapowiedziano, że na skutek podjętych decyzji, konta z których będą publikowane takie treści zostaną po prostu skasowane. Zabroniona będzie zawartość, która może promować alternatywne teorie na temat zamachów z 11 września 2001 roku, ale również pseudonaukowe teorie takie jak ta o płaskiej Ziemi.

 

Dodatkowo zapowiedziano bezwzględną walkę z wszelkimi rodzajami tak zwanego "suprematyzmu", rozumianego jako stwierdzenie, że jedna grupa ludzi jest lepsza od drugiej ze względu na płeć, wiek, rasę, religię czy orientację seksualną. W tym kontekście interesujące jest to czy represje dotkną również kanały wychwalające żydowski szowinizm

 

Oznacza to, że z dnia na dzień na platformie YouTube może zniknąć wiele tysięcy kanałów. Przedstawiciele portalu zapowiedzieli, że kasowanie zacznie się od razu, ale cała operacja może potrwać nawet kilka miesięcy. 

 

Algorytmy mają zwalczać również filmy promujące alternatywne formy terapii, które YouTube uzna za fałszywe. Takie treści nawet jeśli nie zostaną skasowanie to będą głęboko ukryte przed użytkownikami i nie będą w żaden sposób promowane. Zdaniem YouTube jest to działanie w interesie widzów, którzy mogą zostać przez to wprowadzeni w błąd. 

 

Zwalczanie wolności słowa w Internecie postępuje bardzo szybko. Cenzorskie zapędy amerykańskich korporacji internetowych takich jak Facebook czy Google narastają. Usuwanie zawartości uznanej przez nie za niewłaściwą, dopiero się zaczyna, a celem jest przeobrażenie Internetu w taki sposób, aby dominowały tylko treści zgodne z lewicową wizją świata. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ąę

właśnie przed chwilą

właśnie przed chwilą zetknąłem się z z żywym debilem cenzorskim na jutubie. Nie puścił mojego komentarza do głupiego posta jakiegoś białoruskiego duraka o przyjąźni białorusko-ukraińsko-polskiej i o tym że w "czechji" jest jednak jeszcze lepiej.Nie wytrzymałem- przypomniałem o kawałku historii posko-ukrowskiej a konkretnie o rzeziach wołyńskich.Myśle że ta"polsko-ukrowska" lovestory jest reżyserowana przez naszych starszych w wierze braci, których przybywa w Ukrainie. Dla nich to -poza Patagonią- najlepsze miejsce do kolonizacji i im więcej Ukrów wyjedzie -tym więcej miejsca dla nich...

Portret użytkownika osa

Ludzie powini się cechować

Ludzie powini się cechować chociaż minimalna inteligencją by być ludźmi a nie tylko wyglądać jak ludzie. Mordercy mogą się domagać prawa do mordowania w imię wolności. Najprymitywniejszy populizm ma tylko taką siłę dlatego, że zarządza większością ludzi, bo ta nie jest zbyt mądra.

Portret użytkownika zlo3000

znam cie z ogame

znam cie z ogame

youtube popelnia sepuku myslac ze ludzie pozostana karmieni bajkami a tacy jak my stanowia zagrozenie dla ich wizji swiata

yousrube googwno android i ogolnie to cale zydowskie lobby wpieprza sie z buciorami po nasza kase inwigilujac na potege

Portret użytkownika gtrgtr

Z jednej strony dobrze że

Z jednej strony dobrze że ktoś pousuwa wszystkie filmiki pochodzące od dzieci i nie będzie filmików hejki tu lenki, zabawkowicza którzy zaśmiecają youtube to dobrze ze to planują zlikwidować ale po co oni chcą usuwać normalne kanały takie jak kanały o zdrowiu tego po prostu nie rozumiem. po zgrywam medytacje bo i to usuną.

Portret użytkownika hyh Swarozyd

Wniosek : Juz dosc

Wniosek : Juz dosc spoleczenstwo zdurnialo , czas teraz na wojenke wypuscic tych nierobow , prymitywow. latwiej beda zabijac IQ niskie... w glowie Hitler nad mapa... noz z mediow , siekiera z Wolynia i co tam jeszcze dalo sie zakodowac w prymitywnych mozgach? Ah tatuaze latwiej sie zabija malpe wytatuowana niz inteligenta bez...

 

Portret użytkownika Odważniak

Żegnaj youtube. Dziękuję za

Żegnaj youtube. Dziękuję za lata wiedzy i rozrywki, szkoda, że tak cię popsuto, że w zakładce trendy promujecie makijaż męski i 10 letnie drag queen zamiast wiedzy naukowej. Idę na bitchute. Szkoda tylko pracy i czasu dobrych ludzi tworzących wartościowe treści, cóż, zarobi nowy portal, bo skoro staliście się zbyt bogaci i pomyśleliście o byciu bogiem, to boski upadek będzie bolesny.

Tak, jak nie kupię już nigdy więcej conversa ani najk. Nie chcę mieszania polityki w moje buty a już z Desmondem to przegięliście, szkoda, to były dobre buty, co prawda coraz gorszej jakości, ale sprawdzone po latach. Trudno, będę kupować chińskie odpowiedniki raz w roku w dodatku taniej. Albo znajdę polskie trampki. Żegnajcie socjaliści. Niesamowite, jak te korporacje przepłaszają klientów w imię polityki.

Trochę cieszy mnie widok braku używanych conversow na szmatach - dawniej było tego pełno - dziś nie ma w ogóle. Biznes siada najwyraźniej. Kara za wyzysk dzieci.

 

Głosujemy swoim czasem i portfelem. Zagłodzić feministki we władzach korporacji. Dość. Chcę kupować tylko polskie produkty, nawet droższe, byle nasze, solidne. 

Strony

Skomentuj