W Turcji aresztowano 17-letniego chłopca za obrazę na Facebooku prezydenta Erdogana

Kategorie: 

Turecka policja aresztowała 17-letniego chłopca. Przyczyną była obraza głowy państwa, prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Poinformowano, że chłopiec umieścił na swoim profilu na FB bardzo „obraźliwy” wpis, odnoszący się do polityka,.

 

Zdaniem funkcjonariuszy takiej postawy nie można akceptować. Młodzieńcowi grozi kara do czterech lat więzienia. Nastolatka oskarża się o „podważanie autorytetu głowy państwa”. Młody mężczyzna został zatrzymany w domu. Trwają czynności wyjaśniające, ale jest mała szansa, że sąd uniewinni Internautę.

 

Turcja z każdym dniem staje się krajem coraz bardziej totalitarnym, a Recep Erdogan pozuje na nowego sułtana imperium osmańskiego. W lipcu 2015 roku turecki przywódca wsławił się czasowym zablokowaniem znanego serwisu społecznościowego Twitter. Przyczyną była również publikowana tam krytyka jego postępków i ujawnianie licznych nieprawidłowości z korupcyjnymi włącznie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Może zabrzmi to trochędziwnie

Może zabrzmi to trochędziwnie ale rozumiem pana Erdogana bo ludzie mogąbyć słabi psychicznie pod pewnymi względami, chociaż powinni na takim stanowisku być bardziej wyrozumiali, podobnie jest w Polsce pewien pan redaktor Lis doznał szoku bo kasy więcej nie bedzie w takich ilościach jak zwykle i stara się przekonać wszystkich że dzieje się krzywda ! A krzywda dzieje się Polakom od wielu lat i to bardzo straszna krzywda bo muszą wyjeżdżać na roboty przymusowe do Niemiec i Angli jak niewolnicy a w Polsce ludzie nie mają na opłaty mieszkan i jedzenie dlatego pan Lis powinien sobie odpuścić takie ataki na PiS bo PiS chce dobrze dla zwykłych ludzi i nie pozwoli na rozkradanie Polski !
Tomasz Lis przyzwyczaił nas, że w swoim programie w TVP pozwala atakować Kościół katolicki, a nawet sam uczestniczy w niesprawiedliwej krytyce. Kiedy jednak interes jego i jemu podobnych osób jest zagrożony, chętnie korzysta ze słów zasłużonych Polaków, w tym św. Jana Pawła II. Ponadto dziennikarz wielokrotnie pogardzający patriotyzmem „kiboli” nagle okazuje się wielkim piewcą wartości narodowych i historii. Już sam tytuł tekstu Lisa nawiązuje do kultowego serialu „Czas honoru”, popularnego między innymi wśród patriotycznie nastawionej młodzieży, która nie cieszy się sympatią mainstreamowego dziennikarza. Im dalej w tekst, tym jest mocniej i bardziej szokująco. Cytowanie demokratycznego prezydenta USA, Franklina Delano Roosevelta, jest zrozumiałe, jednak powoływanie się na autorytet św. Jana Pawła II przez lewicowo-liberalnego dziennikarza łamie zasady przyzwoitości. Szczególnie, że używa ważnych słów papieża do obrony zagrożonych interesów poprzedniego układu polityczno-biznesowo-towarzyskiego. http://www.pch24.pl/kiedys-atakowal-kosciol--dzis-tomasz-lis-powoluje-sie-na-jana-pawla-ii-i-cytuje-ofiary-gestapo,40312,i.html#ixzz3vtpvS1MV

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika tubylec

No naprawdę .. wielki to

No naprawdę .. wielki to autorytet równie wielkiej głowy państwa skoro jakiś dzieciak potrafi go podważyć swoim wpisem na fejsie hahaha .. wielkie ego które nie znosi krytyki a nie autorytet. Teraz wielki Edrogan będzie się pastwił nad bezbronnym dzieckiem za obrazę swojego tfu majestatu. Publicznie.

Portret użytkownika zaduma

To nie jest zabawne. Nasz

To nie jest zabawne. Nasz NATOwski sojusznik (2 armia NATO), tylko cudem przetrwał wściekły atak 17-letniego chlopczyka z czeluści Internetów. Gromadzić należy świece, konserwy i bomby atomowe albowiem koniec świata jest bliski.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem