Facebook tłumaczy się z selekcyjnej cenzury prawicowych treści

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykański portal społecznościowy Facebook zaangażował się niedawno w działania noszące znamiona walki politycznej w Polsce. Korporacja ta zaczęła masowo blokować wszystkie profile należące do polskich narodowców. Potem zaczęto banować użytkowników za udostępnianie plakatu reklamującego Marsz Niepodległości.

 


Oficjalnie poinformowano, że przyczyną blokady jest zabroniony znak graficzny, tak zwana Falanga. Jest to obecnie część logotypu Obozu Narodowo-Radykalnego czyli organizacji polskich nacjonalistów. Władze Facebooka najwyraźniej stawiają znak równości między splugawioną przez nazistów Swastyką, a wywodzącą się jeszcze z czasów króla Zygmunta I Starego, Falangą, która po prostu reprezentuje rękę z mieczem.


 

Co ciekawe dla Facebooka nie ma problemu gdy istnieją strony szkalujące papieża Jana Pawła II czy Chrześcijan. Nawet te najbardziej wulgarne pozostają dostępne miesiącami, a kolejne zgłoszenia nieodpowiednich treści są bezskuteczne. Facebook w każdym takim przypadku odpisuje dziękując za zgłoszenie i informując, że dany hejterski profil jest zgodny z "Polityką Społeczności", cokolwiek to znaczy. Za to wszelkie strony chwalące komunizm, a nawet ludobójców jak Stalin czy Che Guevarra, są akceptowane. Profile wulgarnie atakujące chrześcijan, są cprzez moderatorów określane jako dopuszczalne, ale już symbole słowiańskie takie jak Swarożyca, czy wspomniana Falanga są przez amerykański portal zakazane.

Znak Falangi - źródło: wikipedia

Gdy zrobiło się tak głośno o cenzurze, że Facebook musiał oficjalnie się do tego ustosunkować. Uczyniono to w formie listu Richarda Allena, wice-dyrektora Facebooka na region EMEA, w którego skład wchodzi Polska. Wynika z niego, że masowa moderacja prawicowych treści nastąpiła z ich centrali w Dublinie a nie z Warszawy, co sugerowały polskie media. Wyjaśniono też, że znajdują się tam ludzie, którzy władają językiem polskim, znają nasze realia i decydują na tej podstawie jakie treści powinny pozostawać dostępne. Zwrócono uwagę, że oddział w Warszawie, ani jedna z dyrektorek pomawiana o to, nie ma z tym nic wspólnego.

 

Korporacja ta jednak nie jest zbyt konsekwentna w swoich twierdzeniach jakoby przyczyną blokady bo zablokowany został też poseł Marek Jakubiak i to za dodanie zdjęcia z morzem biało-czerwonych flag i dopiskiem "idę na Marsz Niepodległości z rodziną czy to się Facebookowi podoba czy nie". Po chwili od dodania takiego wpisu miał już zablokowane na 24 godziny konto. Polityk zapowiedział wejście na drogę prawną. Polska lewica była bardzo rozbawiona blokowaniem narodowców i zgodnie twierdzono, że to dobrze i należy usuwać 'nazioli". Tylko, że bijąc brawo takiemu ograniczeniu wolności słowa to oni właśnie zmieniają się w nowych nazistów, zwolenników cenzury i rugowania z przestrzeni publicznej wszystkich, którzy myślą inaczej.

 

Na skutek tego całego zamieszania, aby jakoś ratować sytuację, przywrócono zawieszone pochopnie konta i strony argumentując, że dotyczyły "legalnego wydarzenia". Problem jednak nie zniknął i zobaczyliśmy w praktyce jak wkrótce może wyglądać cenzura internetu. Władza już zdołała zapędzić ludzi do kilku amerykańskich sieci społecznościowych. To zdumiewające, że nie ma nawet żadnego europejskiego odpowiednika dla Facebooka. Teraz amerykańskie korporacje mogą dowolnie kształtować to co widzimy wpływając na nasze wybory w codziennym życiu i w polityce, a głos myślących inaczej będzie wyciszany algorytmami lub agresywnymi działaniami cenzorów.


Jak wiadomo Chiny już dawno odcięły dostęp do usług Google, Facebooka i Twittera, a teraz aktywnie walczą z obywatelami, którzy chcą tego dostępu z wykorzystaniem sieci VPN. Teraz widać dalekowzroczność władców państwa środka. Od początku uznali, że dominacja amerykańskich sieci społecznościowych to ryzyko wpływania na chińską opinię publiczną. Uznano, że nie można tego kontrolować, a zatem lepiej zabronić niż potem zmagać się z takimi kłopotami jak nasze.

 

Jako ekwiwalent utraconych serwisów stworzono wiele klonów sieci społecznościowych. Chińczycy mają WeChat, Qzone, Pengyou i wiele innych. Z kolei internauci rosyjskojęzyczni sami preferują rosyjskiego klona Facebooka, WKontakcie i masowo z niego korzystają, a Facebook ma niewielką część rynku mimo braku zakazów w stylu chińskim. Taki model przynajmniej nie ogranicza wolności wyboru, ale czy my tak jak Rosjanie, umiemy jeszcze żyć bez Facebooka?


 


 


 


 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika anonim

Jeśli chodzi o wspomniane w

Jeśli chodzi o wspomniane w artykule Chiny to blokowanie przez KPCH facebooka,twittera i google to  nie dalekowzroczność,tylko raczej obawa,że dzięki tym stronom obywatele Chin dowiedzą się o prześladowaniach,grabieży organów od  praktykujących Falun Dafa jakie miały miejsce w ostatnich kilkunastu latach  i dzięki temu poznają prawde o zbrodniczej KPCH. .

 

Osobiście nie używam takich portali,nie są mi potrzebne ale tak naprawdę to posługiwanie się zwykłym telefonem komórkowym sprawia,że już jesteście kontrolowani,oczywiście wszystko w imię "bezpieczeństwa''.

 

Portret użytkownika zaduma

Fujzbuk jest potrzebny  do

Fujzbuk jest potrzebny  do wymiany przepisów na sałatki i niech takim pozostanie. Ja przepisów na handel nie mam i ze Zbuka nie korzystam. Swoja drogą, nie od wczoraj wiadomo, że Fujzbuk jest narzędziem do zbierania informacji o jego użyszkodnikach. Dziwi więc nieco, ta radocha z zablokowania "onych". Kto nie spadł ze stołu, leży na talerzu. Ze Zbuka odzyskanego cieszą się, durnie.

Portret użytkownika a

Za Komuny było źle ale to co

Za Komuny było źle ale to co mamy teraz to jest gorsze niż komuna. Macie co chcieliście. Pis  dał 500+ dla ściemy a podatkami zniszczy Polaków. Wyborcy Pisu będziecie płakać i płacić. Wasz wybór . Wybraliście rząd dla zamożnych nie dla biednych męczonych przez żydomasońską korporację .

Syjon, watykański moher okrada Polskę.  Za komuny i nadzoru rosji Polska miała coś swojego a dziś mamy tylko wszystko z niemieckiego. Niemiecki plan opanowania Polski bez walki się sprawdził. Pis zniszy Polskę.

Portret użytkownika lipka

Dziwi mnie, że Narodowcy

Dziwi mnie, że Narodowcy korzystają z fejsbukowego, Chiny i Rosja to potęgi, które znają drugą stronę stronę wywiadowczą fejsbuka. Nie oszukujmy się, portal został stworzony przez agencję wywiadowczą w celu szerokiej kontroli zwykłych ludzi, jej ukrytym celem jest wpływanie na nastroje, podburzanie, sączenie fałszywych informacji przez fikcyjne osoby. Jak można myśleć, że koczownik robi coś bezinteresownie.

Słowianie dumna Aryjsko-Słowiańska Święta Biała Raso co z Wami, przebudźcie się, chcą Was koczownicy chazarscy podstępnie wymordować. 

https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/category/ariowie/

Portret użytkownika inzynier magister

Należy szybko odebrać

Należy szybko odebrać pieniądze lewackim instytucjom i robić filmy polskie i dla Polaków ! "Pobudka, panie ministrze! – tak publicysta Witold Gadowski wzywa do zmian w zależnych od państwa instytucjach kultury.Jako przykład zaniechań władzy w tej dziedzinie autor popularnego wideobloga wskazuje Polski Instytut Sztuki Filmowej kierowany przez byłą wiceprezydent Krakowa, Magdalenę Srokę. Gadowski przypomina, iż jest ona odpowiedzialna za nieudane przygotowania do igrzysk olimpijskich, które pociągnęły za sobą „28 milionów zmarnowanych złotych z budżetu miasta”.- Osoba sympatyczna, ale pozbawiona kompetencji, powiązana z „Krytyką Polityczną” i takimi środowiskami zarządza funduszami na produkcję filmową. A państwo użalacie się, że nie ma filmów, które by promowały polską politykę historyczną, które by pokazywały wspaniałe obrazy z naszej historii. A jakże to ma być, skoro mamy takiego dyrektora PISF-u? – pyta publicysta i autor wielu telewizyjnych reportaży śledczych. – Osoba o bardzo lewackich poglądach, powiązana ze środowiskiem LGBT cały czas jest dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. A państwo śpicie (…) i produkuje się ciągle za polskie publiczne pieniądze szmiry i chały produkowane przez środowiska TVN i powiązanych z nim twórców. Tam dotacje idą – wypomina Gadowski. http://www.pch24.pl/witold-gadowski--kultura-w-rekach-lewicy-a-ministerstwo-spi,47135,i.html#ixzz4OyRZ17VP

prof. B. Wolniewicz - Światowe Lewactwo, Chrześcijaństwo, multi kulti, antysemityzm, V Kolumna

https://www.youtube.com/watch?v=4H8RVmg_OYU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika N1KT

Kij tam z FBi zbierającymi

Kij tam z FBi zbierającymi dane z materiałami audio/video/zdjęcia na temat ludzi... Od początku samego wiedziałem że to jest bardzo podejrzane i bo za dużo ludzi naraz zgłupiało na punkcie tego FB...

Won z telewizją internetową idzpodprad !!! same żydy tam są które liżą dupę usrańcom i przeciwstawiają Polaków do Rosji...
Taka prawda: https://www.youtube.com/watch?v=wLo3WjVRAEY zasubskrybować !
a chójeckiego idzpodprad odsubskrybować jesli macie tam subskrybcje...

Strony

Skomentuj