Czarne chmury nad Facebookiem. Kurs akcji pikuje w dół, a Mark Zuckerberg został wezwany przed komisję senacką

Kategorie: 

Źródło: twitter

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Facebook stał się dominującym portalem społecznościowym świata i nigdy się to nie zmieni, ale wydarzenia ostatnich miesięcy wskazują na to, że zmierzch dominacji portalu Zuckerberga właśnie nadchodzi.

 

Wszystko przez ostatnie skandale z wykorzystaniem Facebooka do kreowania decyzji w procesach wyborczych. Do tego dochodzi szok jaki przeżyło wiele osób sprawdzając jakie dane personalne gromadzi ta amerykańska platforma społecznościowa. 

W dużym skrócie jeśli ktoś ma zainstalowaną aplikacje Facebook na swoim telefonie z systemem Android, to prawie na pewno pan Zuckerberg mógł czytać wasze SMSy. To nie podoba się wielu osobom i decyzje o zakończeniu lub zawieszeniu swojej aktywności na Facebooku stają się dla wielu osób oczywiste. 

Niektórzy dopiero odkrywają co się stało z ich prywatnością i właśnie na temat tego aspektu zamierzają rozmawiać z Markiem Zuckerbergiem przedstawiciele amerykańskiego Senatu. Niewykluczone, że konsekwencją ostatniego skandalu będzie wprowadzenie za oceanem prawa wzorowanego na wdrażanej właśnie w Europie dyrektywie GDPR zwanej u nas RODO, która ma unormować wykorzystanie danych osobowych.

 

Biorąc pod uwagę dominującą pozycję Facebooka amerykańskie władze mogą zainteresować się tą korporacją. Może nawet dojść do tego, że Facebookiem zainteresuje się urząd antymonopolowy, który może nakazać nawet podział firmy na kilka mniejszych, tak jak w przeszłości zrobiono z gigantem telekomunikacyjnym AT&T. Wszystko wskazuje na to, że Facebook znalazł się w kluczowym momencie, który zdeterminuje przyszłość tego portalu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Facebook to te same osoby

Facebook to te same osoby które chcą władzy nad światem, tak jak znany wszystkim ryży folksdojcz !, podobno hyży rój będzie chciał wracać do Polski i znowu nam tu przeszkadzać i sprzedawać dalej nas szkopom ! Trzymam kciuki za Kaczyńskiego żeby go wsadził do specjalnej strefy gdzie będzie mógł biegać 10 km dziennie ale w kółko, w specjalnym zakładzie ! nie może być tak że osoba która doprowadziła do zamachu jest na wolności !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika stickado

Upadleś na głowe chyba. FB

Upadleś na głowe chyba. FB bedzie "mocarstwem" przez najblizsze 5-7 lat. Kurdupel nawet nie wie czym jest internet, ma od tego doradcow. Ryży i tak nie wroci, ma za duzo pieniedzy zeby tu wrocic.

FB sie konczy jak wszystko. Jest wiele alternatywych opcji ale ludzie tego nie chcą. Mogę śmialo stwierdzić ze 3/4 populacji fb ma wyjebane na prywatność.

Portret użytkownika Rambopierwszakrew

ja usunąłem po kilku latach,

ja usunąłem po kilku latach, nie mam od dwóch miesięcy tego śmietnika, mam za to dziennie 4-5 godzin więcej z życia. alkoholikiem nigdy nie byłem, ale byłem narkomanem i hazardzistą z obu wyszedłem to mnie pochłonął facebook, Trzy nałogi na deskach, I Chyba facebook najbardziej z tego rył głowe, pozdrówki

Portret użytkownika marek500

Bajeczki ze średniowiecza.

Bajeczki ze średniowiecza. Już widzę jak Zukerbergowi CIA tak bezkrytycznie pozwala gromadzić takie dane. Jak znam życie to działał on na zlecenie CIA, a jak mleko się wylało to oczywiście jeden winny. CIA  to państwo w państwie i mogę się założyć że to oni (nie wiem w jakim celu) sterowali wyborami w USA (i nie tylko).

Portret użytkownika ono mat opeja

Sie obudzili. FB i prywatnosc

Sie obudzili. FB i prywatnosc to dwie wykluczajace sie rzeczy od momentu globalizacji marki. Jak Cwierkacz, Insta i inne molochy. Ludzie zyja zludzeniami. No ale przeciaz wiekszosc ludzi nie ma nic do ukrycia, wiec skad ta piana.

 

Portret użytkownika Ojciec Pablita

"Jeszcze do niedawna wydawało

"Jeszcze do niedawna wydawało się, że Facebook stał się dominującym portalem społecznościowym świata i nigdy się to nie zmieni" - Dawno temu, będąc dzieckiem, też tak naiwnie myślałem, że rodzice będą zawsze ze mną, nigdy nie umrą i nigdy to się nie zmieni.... Jakim idiotą musi być ta dorosła osoba, która wysnuła taki wniosek na temat nieskończonego istnienia facebooka....?

Skomentuj