Komisja Europejska rekomenduje obywatelom UE zamknięcie kont w serwisie Facebook

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Komisja Europejska sugeruje obywatelom Unii Europejskiej aby natychmiast zamknęli swoje konta w serwisie Facebook. Jeśli ludzie tego nie zrobią to ich prywatne dane będą trafiały do USA i zostaną tam zmagazynowane w bazach danych CIA. Zasugerowano wręcz, że nasze konta na "fejsie" są czymś w rodzaju naszej teczki osobowej.

 

Urzędnicy unijni zwracają uwagę na zupełną utratę prywatności obywateli UE gdy korzystają z amerykańskich serwisów. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy serwery znajdują się w USA. W erze po Snowdenie wiemy więcej jak wygląda w USA zbieranie w Internecie danych wywiadowczych.

 

Z przekazanego opisu projektu Prism wynika, że Amerykanie podsłuchują wszystko i budują kolejne farmy serwerów, żeby przechować jeszcze więcej danych i zdobyć moc obliczeniową potrzebną do stworzenia rozmaitych systemów predykcji opartych o metody jakie daje tak zwane big data. Raport Mniejszości stałby się wtedy o krok bliższy realizacji.

 

Na spotkaniu przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpatrywano kwestię legalności nieograniczonego dostępu do prywatnych danych obywateli UE. Zapytanie zgłosił Maximilian Schrems, który domaga się unormowania w jakiś sposób usług Apple, Facebook, Microsoft, Skype i Yahoo.

 

Krytyczne komentarze pod względem utraty prywatności przez użytkowników Facebook wygłaszał również prawnik Komisji Europejskiej, Bernhard Schima. To on polecił sędziemu prowadzącemu posiedzenie zamknięcie konta na Facebook, ponieważ UE nie jest w stanie zagwarantować mu prywatności w tego typu usłudze sieciowej.

 

Ludzie często mówią, że nie widzą nic złego, że rząd USA zbiera informacje o nich. Ale, po rewelacjach Snowdena stało się jasne, że dane są zbierane i przechowywane. To na tym polega problem. Można powiedzieć, że ludzie sami zajmują się szczegółową dokumentacją o sobie i aktualizują ją cały czas.

 

Jeśli UE zechce iść na udry może nawet dojść do zawieszenia działania amerykańskich serwisów społecznościowych w Europie. Przecież przeszło im bez problemu narzucenie wszystkim głupich wiadomości o cookies według kolejnej dyrektywy unijnej. Klikamy cały czas te głupie komunikaty, więc gdy któregoś dnia ktoś odetnie was od usług Google lub od Facebooka, to pamiętajcie, że to urzędnicy z UE martwią się o waszą prywatność

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jan Pastafarian

Ja Ciebie bardzo proszę,

Ja Ciebie bardzo proszę,  wszechmocny ty Buk'u
 
Co Ty przezornie nie masz konta na Pejs'zbuku
 
żeby Ty tchnąłeś rozum w te Zuckerberg'ery
 
By moje stamtąd konto do jassnej cholery
 
wysłały, żebym więcej im "nie figurował"
 
Twej uwagi, Pan Buk'u, więcej nie zajmował!
 
By mnie Zucker na Pejs'zbuk nie trzymał za członek
 
Płoże sie przed Majestat! 
                                         Twój Icek Skowronek!

Portret użytkownika FORMACJA

Odpowiedź jest prosta...

Odpowiedź jest prosta... Państwa UE już dawno wiedzą, że portale społecznościowe, gdzieliderem jest FACEBOOK są wykorzystywane do indoktrynacji i manipulowania opinią publiczną w celach np. obalania rządów i obawiają się tego w stosunku do swoich krajów... Oczywiście odnosi się to do manipulacji ze strony USA! Europejczykom otwierają się oczy, że USA celowo chce wywołać konflikt zwany III wojną światową, której miejscem będzie właśnie EUROPA!

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika tubylec

Siedzę z moją dziewczyną przy

Siedzę z moją dziewczyną przy lapku i przeglądamy fejsa, mówię jej że zaczyna mnie boleć ząb, po chwili na fejsie wyskakuje reklama "szukasz dobrego dentysty?" Przypadek? Wcześniej wyskakiwały reklamy z samymi ciuchami i butami.

Portret użytkownika pytam

A montowanie GPS w autach co

A montowanie GPS w autach co to mają powiadamiać służby w razie wypadku, nie jest śledzeniem tylko pewnie troską.
A odciski w paszportach - chipy , biometryczne dowody, kamery na ulicach i instytucjach, śledzenie kont bankowych, spowiadanie się po co mi kasa z mojego konta, i wiele innych to jest dbałość o prywatność !
Skur[.....] je[....] i proszę mi nie kropkować wypowiedzi. Ta unia takie same ch[...] polityczne jak USA tylko jeszcze gorsze ! I dość cenzury !
 

Portret użytkownika Arcanum

Ło matko, urzędniki Amerykę

Ło matko, urzędniki Amerykę odkryli. Wszystko co jest podłączone do internetu, nawet pliki na dysku mogą być przez robactwo przechwycone i zgromadzone. Pejsbook i jakikolwiek portal społecznościowy tylko ułatwia im zadanie bo ludziska sami tworzą akta osobowe. Ale mogą równie dobrze robić CIA wspak, zdawać relacje na pejsbooku jaką to piękną matrixową sielankę prowadzą, że są przykładnymi obywatelami i w ogóle... a robić całkowicie co innego.
Także pownniście z góry traktować wszystko co znajduje się na waszych dyskach podłączonych do neta, telefonach, rozmowach, meilach, smsach, komentarzach jako już przetworzone przez tego typu agencje, o ile wcześniej nie zostało przez was zakodowane dobrym algorytmem np. 256 bitowym AES, którego złamanie jest nie możliwe przy obecnej technologii nawet dla wsystkich połączonych superkomputerów.

Strony

Skomentuj