Nadchodzi koniec Facebooka. Ludzie masowo dezaktywują swoje konta na tym portalu!

Kategorie: 

Źródło: internet

Niekwestionowany lider w dziedzinie portali społecznościowych, jakim stał się Facebook, popada w coraz większe tarapaty. Ostatnie skandale z wykorzystaniem danych milionów użytkowników do profilowanych kampanii wpływających na ich decyzje, w tym wyborcze, spowodowały, że coraz więcej ludzi i instytucji rozważa sens swojej aktywności na tej platformie.

 

Ludzie zdają sobie sprawę coraz bardziej z tego jakie są konsekwencje utraty prywatności w Internecie. Rozumieją, że Facebook stał się dla nich w wielu aspektach niebezpieczny. Przez Facebooka można sobie narobić problemów w pracy lub mieć kłopoty z jej znalezieniem. Facebook zabiera czas, stwarza iluzję posiadania przyjaciół i generuje niepotrzebne frustracje. 

Zła prasa Facebooka trwa od dawna. Nasila się wraz z coraz większa lewicowa cenzura oraz liczne skandale z wykorzystaniem tego medium do wpływania na niezbyt lotnych jego użytkowników, stają się na tyle powszechne, że ludzie zaczynają sobie zadawać pytanie o potrzebę korzystania z Facebooka. 

Jednak trudno sobie wyobrazić gorszy czas na gaszenie wizerunkowych pożarów niż obecnie. Już 25 maja wchodzi w Uni Europejskiej nowa dyrektywa GDPR zwana w Polsce RODO. Spowoduje to, że ludzie będą musieli zostać masowo poinformowani o sposobie przetwarzania ich danych osobowych i będą mogli skorzystać z prawa do zapomnienia, będą tez mogli pobrać swoje dane osobowe itd. 

 

Zwykle mało kto to robi, ale wkrótce będzie o tym bardzo głośno. Oznacza to, że wiele osób będzie się zastanawiać nad tym komu pozwolić, a komu zabronić przetwarzania swoich danych i może to doprowadzić do ciekawych refleksji setek milionów użytkowników Facebooka z UE.

Chociaż teraz może się to wydawać niewyobrażalne, za 10 lat ludzie mogą właściwie zapomnieć o Facebooku. Jego rolę zacznie pełnić inne medium. Niemożliwe? A czy ktoś w Polsce pamięta jeszcze Naszą Klasę? Chyba nieliczni, a nawet jeśli ktoś to pamięta to czy nadal tego serwisu używa? Wszystko wskazuje na to, że podobny los już wkrótce czeka również Facebooka. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Nie zdziwia mnie to -

Nie zdziwia mnie to - przecież Pejs'zbuk to najpotężniejsza żydowywiadownia świata pod egidą Mo SS adu: chwaląc się tam czymkolwiek nolens volens lub z pychy i chęci zaimponowania sam na siebie donoszisz goju/w ten sposób wpadasz do żydognoju...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

„Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

Portret użytkownika Pio'76

Może i ktoś to brał pod uwagę

Może i ktoś to brał pod uwagę, ale takie insynuacje są bez sensu. Podobne podejrzenia są ciągle wzbudzane, ale nikt później nie potrafi powiązać ich z żadnymi konkretnymi faktami.

"Może coś się dzieje teraz, bo ktoś coś kiedyś gdzieś planuje, nie wiadomo w sumie jak i po co, ale pewnie coś w tym jest."

Można analizować fakty z historii i łączyć je logicznie. To ma sens, ale odwrotnie to nie działa. Historia w ogromnej większości dzieje się w wyniku bieżących zmagań pomiędzy różnymi siłami. Przed ich rozegraniem nie można, tak jak to niektórzy chętnie robią po, wskazać, że takie działanie spowoduje konkretny skutek i dprowadzi do tego czy tamtego. Historia nie jest efektem spisku, tylko gry, zmagań, większej lub mniejszej skuteczności, rozwoju świadomości i upadku świadomości ludzi itd.

Portret użytkownika euklides

Przecież jest coś takiego jak

Przecież jest coś takiego jak regulamin serwisu. Ludziska, wyhodowane przez państwo na stado bezwolnych baranów, akceptują regulaminy bez zastanowienia, w związku z czym firmy nauczyły się robić regulaminy na 100000 stron żeby nawet ogarnięci ich nie czytali. W efekcie im gorszy prawnik - nie umiejący pisać jasno i zwięźle tym dla firmy lepszy. A w normalnym świecie powinno być tak, że regulamin jak już jest potrzebny to powinien precyzować wszysto jasno i zwięźle. Jak regulamin jest przydługi, to dziękuję. Mamy niestety świat głupoty i lewactwa, który wszystko wywraca na lewą stronę.

Portret użytkownika Max 1983

Słabiutko adminie, jestem

Słabiutko adminie, jestem rozczarowany .Cenzura za ten wpis?Bo co pojawiło się jedno zdanie was krytykujące??Zabawne jest to ,że wpis usuneliście gdy już i tak wszyscy go przeczytali ,a temat znikł z głównej strony ,więc działanie bezcelowe.Pomijam już to ,że tym działaniem potwierdziliście zasadnośc samego wpisu, czyli to że wasz obiektywizm jest na tkaim samym poziomie jak na innych portalach czy stacjach tv.Teraz tylko czekam na artykuł krytykujący lewicowe media typu TVN i zarzucające im brak obiektywizmu....nie ma to jak hipokryzja nie??

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj