Donald Trump wypowiada wojnę lewicowej cenzurze na Facebooku, Twitterze i w Google

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Trump opublikował na platformie społecznościowej dwa wpisy, które zostały zaklasyfikowane jako fake-newsy i skonfrontowane z tak zwanym systemem sprawdzania faktów. Spowodowało to furię Trumpa, który zapowiedział, że zrobi porządek z samozwańczymi "arbitrami prawdy" z amerykańskich serwisów społecznościowych. 

Dawno, dawno temu, wszystko było już przygotowane, 8 listopada 2016 wybory prezydenckie miała wygrać Hillary Clinton z lewicowej Partii Demokratycznej, tymczasem wygrał Donald Trump, nastąpił klasyczny błąd matrixa, który niósł za sobą poważne konsekwencje. 

 

Od razu wymyślono koncepcję fałszywych wiadomości - fake newsów - których rozprzestrzenianie w Internecie miało doprowadzić do przegranej lewicowej kandydatki. Rozpoczął się lament bo okazało się, że ani Google, ani Facebook, ani Twitter nie zdołały zmanipulować wyboru Donalda Trumpa zamiast Hillary Clinton. Pomogły za to w propagacji wiadomości, które lewicowi zarządzający amerykańskimi social mediami, woleli by ukryć przed użytkownikami. 

Ustalono zatem szereg regulaminów i rozpoczęto krucjatę z niewłaściwą prawdą. W tej walce o słuszną prawdę, której portale społecznościowe wolą nie nazywać po imieniu, czyli cenzurą, pojawili się też funkcjonariusze tego "ministerstwa prawdy", to tak zwany fact-checking. Sprowadza się to do tego, że jakieś firmy, decydują co jest prawdą a co nią nie jest i oznaczają treści udostępniane w platformach aby dać do zrozumienia użytkownikowi, że ma do czynienia z kłamstwem. 

 

W taki właśnie sposób Twitter potraktował urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa, oznaczając mu dwa jego wpisy jako nieprawdziwe. Prezydent zapowiedział działania prawne wobec platform społecznościowych. Donald Trump zagroził nawet zamknięciem serwisów społecznościowych Google, Facebook i Twittera, które oskarżył o celowe tłumienie konserwatywnych głosów. 

 

Donald Trump zamówił już odpowiednią ekspertyzę prawną i może wydać w najbliższym czasie zarządzenie doniosłe w skutkach dla platform społecznościowych. Miałby to być nakaz wykonawczy zobowiązujący Federalną Komisję Łączności (FCC) do zaproponowania i wyjaśnienia przepisów zwalniających platformy internetowe z odpowiedzialności prawnej za materiały publikowane przez ich użytkowników. Takie zmiany mogą narazić firmy technologiczne na lawinę procesów sądowych.

FCC ma zbadać, czy działania związane z edycją treści użytkownika przez portale społecznościowe powinno potencjalnie prowadzić do utraty przez platformę ochrony prawnej. Oprócz tego agencja zostanie zobowiązana do sprawdzenia, czy platformy mediów społecznościowych stosują oszukańcze zasady co do moderowania treści i czy te zasady są zgodne z warunkami świadczenia usług.

 

W projekcie zarządzenia Trumpa zapowiedziano narzędzie, które pomoże obywatelom w zgłaszaniu przypadków cenzury internetowej. Narzędzie to, będzie zbierać skargi na cenzurę online i przekazywać je do Departamentu Sprawiedliwości i Federalnej Komisji Handlu (FTC). Potem to FTC będzie odpowiedzialne za „rozważenie podjęcia działań” w celu sprawdzenia, czy skargi naruszają prawo, opracowania raportu opisującego takie skargi i udostępnienia raportu publicznie.

 

Na temat skandalu wypowiedział się też szef Facebooka, David Zuckerberg, który w wywiadzie prasowym skrytykował takie podejście do sprawdzania faktów, jakie zostało zaprezentowane przez Twittera. Jego zdaniem na Facebooku nie byłoby to możliwe, bo jego platforma nie uzurpuje sobie prawa do bycia "arbitrem prawdy". Brzmi to nieco zabawnie, z ust szefa Facebooka. 

 

Problem z fake newsami i fact checkingiem jest taki, że to co ma pozostać ukryte zostanie nazwane fałszywą informacją, a cenzorzy od fact checkingu chętnie objaśnią na czym ów fałsz polega. Rewelacje śp Andrzeja Leppera o talibach lądujących na Mazurach zostały od razu uznane za fałszywe. Gdyby wtedy były serwisy do sprawdzania faktów, prześcigałyby się w wyjaśnianiu dlaczego to absurd. Teraz jednak wiemy, że była to prawda, i ten fake news jest po prostu newsem. Tym samym można podejrzewać, że cały ten fact checking ma na celu nie odkrycie prawdy, tylko jej ukrycie tak długo jak się da. 

 

Czas najwyższy, aby nie traktować dorosłych ludzi jak przedszkolaków i niech każdy sam oceni w co wierzy i co uważa za kłamstwo. Ministerstwo Prawdy nie rozwiązuje żadnych problemów, tylko tworzy nowe. 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Donald Trump to wbrew hasłu

Donald Trump to wbrew hasłu wyborczemu z poprzednich wyborów, doprowadza właśnie Amerykę do upadku! Zabójstwo Floyda to tylko zapalnik frustracji społecznej, której owoce można obserwować już nie tylko na ulicach Minneapolis, ale w całych Stanach Zjednoczonych!

Portret użytkownika Pardon

Zagladam tu raz na pol roku

Zagladam tu raz na pol roku
Magister Inzynier, mojeimie44, kilku innych schizofrenikow, baca... (on przynajmniej z humorem!)
Kilka tygodni, moze miesiecy bez dostepu do internetu naprawde dobrze by wam zrobilo.

Portret użytkownika euklides

Lewacy i socjaliści to dawna

Lewacy i socjaliści to dawna arystokracja. Z pomocą Marksa wysiudali rosnącą w siłę burżuazję aby utrzymać władzę. Według mnie to wrzód na ciele ludzkości. Marks to kontrrewolucjonista, który powstrzymał prawdziwą rewolucję - przemysłową, gdzie chłop oderwany od pługa mógł stać się robotnikiem. Arystokracja przestraszyła się, że robotnik staje się coraz bardziej wykwalifikowany, że zarabia na tyle, że może się wzbogacić i wyzwolić z okowów feudalizmu. Przyjrzyjcie się dobrze co pisał Marks w swoim Manifeście:

Burżuazja, tam gdzie doszła do władzy, zburzyła wszystkie feudalne, patriarchalne, idylliczne stosunki. Pozrywała bezlitośnie wielorakie więzy feudalne, które przykuwały człowieka do jego„naturalnego zwierzchnika”, i nie pozostawiła między ludźmi żadnej innej więzi prócz nagiego interesu,prócz wyzutej z wszelkiego sentymentu „zapłaty gotówką”. Świętobliwe dreszcze pobożnej egzaltacji,rycerskiego zapału, drobnomieszczańskiej rzewności zatopiła w lodowatej wodzie egoistycznego wyrachowania.

Dla Marksa relacje typu pan-niewolnik są ROMANTYCZNE i NATURALNE. A zarabianie na własny rachunek poprzez zatrudnienie się w fabryce to "wyzysk", "egoistycznego wyrachowanie". Odwracanie kota ogonem pozostało do tej pory domeną arystokratycznych lewaków.

Wykorzystano komunizm jako przykrywkę do utrzymania feudalizmu co znamy dziś pod pojęciem socjalizmu. Tam gdzie się dało arystokracja wskoczyła w buty burżuacji, dogadała się z bankierami, a pokłosiem tego jest posiadanie przez nią całego kapitału i prawa do emisji pieniądza. Ich korporacje nie muszą mieć żadnych wyników, nie muszą być dobrze zarządzane - oni nie grają według zasad obowiązujących resztę. Kiedy małe firmy są nękane podatkami, kontrolami i karami, oni dostają dotacje...

Jedyny problem tych ludzi jest taki, że na skutek przebywania w cieplarnianych warunków są coraz bardziej zdegenerowani i nieudaczni. Nie dorastają wam do pięt w umiejętnościach ani inteligencji. To osły. Jedyne w czym mają przewagę to w poziomie agresji i świadomości tego, że nie podlegają żadnym zasadom. To bandyci, którzy sprawują nad wami władzę, bo sami na to zezwalacie.

Ja od czasu do czasu mam wrażenie, że Trump chciałbym z tym skończyć, ale jest zakładnikiem. Jest przez nich szantażowany, bo to najgorszego sortu bandziory. Powinniśmy pomóc Trumpowi. Jeśli wykona ruch przeciwko gnidom to stańmy za nim murem. Wywalmy zdrajców także z Polski. Niech się wali, niech się stanie!

Portret użytkownika inzynier magister

Jeśli PiSowcy tak kombinują

Jeśli PiSowcy tak kombinują jak wieść niesie to dobrze, oby to była prawda !!!

Jeżeli PiS chce wyrugowaćwielkie sklepy supermarkiety to bardzo dobrze ! Bo mże o to im chodzi ? Powinni zrobić wielkopowierzchniowe sklepy tylko POLSKIe państwowe bez podatków i wykończyć zagraniczne molochy !! to by był dobry pomysł bo te gnoje zagraniczne wyprowadxają z Polski setki miliardów złotych co miesiąc !!!! i to bez podatków !!!  PiSowcy by mieli kasy jak lodu !!!

„Komuno wróć?!” - PiS wraca do PRL! Będą państwowe sklepy... Kiedy kartki? 2020.05.29

https://www.youtube.com/watch?v=7xi0O2HNNYc

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika AnalTerror

Andrzej Lepper za mòwienie

Andrzej Lepper za mòwienie prawdy, zapłacił najwyższą karę, uznano go za głupka, za chorego psychicznie, tak żeby potem wszystko co mòwi zostało potraktowane z góry jak cherezje, fake newsy. Tvn-owskie media na głowie stawały żeby wyrobić o nim takie zdanie. Facet miał jaja nie bał sie mówić prawdy, pomimo że wielokrotnie grożono mu, i jego rodzinie. Chciał wsadzić za kratki wszystkich platformianych oszustów którzy wręcz sprzedali Polskę, i wkrótce zmarł śmiercią nienaturalną, po tym jak ogłosił że opublikuje dowody na nich.

https://youtu.be/jdYPsCUDVrU

Aż płakać sie chce jak za poprzednich rządów była polska wyprzedawana, łapówek nabrali na kilka lat do przodu, myślicie że dla czego teraz cała opozycja, aż na głowie stają żeby przejąć rządy, nie ważne jak byle tylko do koryta, i sprzedać reszte co zostało...

Portret użytkownika Czarek

Chyba najlepszym sposobem

Chyba najlepszym sposobem walki z tymi gigantami to przestać ich używać.

 

Nie mam i zauwazylem że świat się nie załamał, nie brakuje mi tego że kolega kupił nowe trampki, a ktoś tam podczas kwarantanny zaczal się odchudzać albo że byli na wakacjach w Grecji czy usa a tam wypożyczyli auto na 2 h i zmieniaajc ciuchy niby lansowali się przez 2 tyg i zaczynają teraz wspominki "tego spontanicznego szalenstwa". 

 

Polecam wszystkim, zacznijcie od wylaczenia powiadomień na telefonie od wszelakich głupot, potem zawieszenie konta na wszelakich portalach społecznościowych. 

Portret użytkownika MiamiVibe

,, Chyba najlepszym sposobem

,, Chyba najlepszym sposobem walki z tymi gigantami to przestać ich używać. "

Za każdym niemalże razem to piszę. Korpo zdechnie jak nikt nie będzie kupował i olewał nachalny marketing, tak samo rządzącee nami dziadostwo zdechnie, gdy nie będą dostawać energii. Ale to wszystko jak krew w piach...

Portret użytkownika baca

Trump wypowiada wojnę...

Trump wypowiada wojnę... zieeeew... znowu?

ano tak, tylko że już nie będzie się onanizował nad zdjęciem kima, nie bedzie ogryzał nogawek putina i nie bedzie walczył z deep statem o koszerne mielnonki ale wytoczy najcieższe działa żeby zrobić gównoburze na twiterze Smile

strach się bać tych trampkowych wojen...

bo czwarta wojna światowa trampka może być na fejsbuku z jego fryzjerem który nadal uczy się czesać peruki z polarnego misia...

 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj