Turcja przeprowadziła operację ratunkową w Syrii, wysyłając żołnierzy do grobowca

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
W nocy z soboty na niedzielę, Turcja wysłała na terytorium Syrii kilkuset żołnierzy aby przeprowadzić szybką operację ratunkową. Wojskowi ewakuowali strażników, którzy strzegli grobowca Sulejmana Shaha.

 

Kilka miesięcy temu turecka armia otrzymała zgodę na przeprowadzenie ewentualnej interwencji zbrojnej w Syrii w ramach walki z terrorystami, jednak kraj nie wysyłał żadnych wojsk aż do dziś. Minionej nocy, Turcja dokonała operacji ratunkowej, wysyłając kilkuset żołnierzy wraz z czołgami i pojazdami opancerzonymi do grobowca Sulejmana Shaha, który znajduje się na terytorium Syrii w prowincji Aleppo.

 

Operacja zakończyła się sukcesem - ewakuowano do Turcji strażników grobowca oraz znajdujące się tam święte relikty a sam grobowiec przeniesiono do innej lokalizacji, bliżej granicy. Żołnierze nie wdali się w walki z terrorystami. Plany działania pozostały tajne, a co za tym idzie, Turcja nie powiadomiła o swoim działaniu władz Syrii, która z kolei uznała to za agresję.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj