Arabia Saudyjska organizuje wielkie manewry wojskowe, zapowiada że Assad zostanie usunięty siłą

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beshr Abdulhadi/CC BY 2.0

Na Bliskim Wschodzie obserwujemy dalszy ciąg przygotowań do wielkiej wojny. Rebelianci odnoszą poważne straty w północnej części Syrii, a jak dobrze wiemy, Arabia Saudyjska i Turcja nawet nie dopuszczają do siebie myśli o porażce. Sytuacja jest niezwykle napięta, gdyż wymienione państwa gotowe są wysłać swoje siły zbrojne do Syrii, mimo obecności rosyjskich wojsk.

 

Państwo Saudów organizuje właśnie wielkie manewry wojskowe, do których zaproszono 20 państw Bliskiego Wschodu i Afryki - wśród nich są najwięksi sojusznicy Arabii Saudyjskiej a także Egipt, Jordania, Malezja, Maroko, Pakistan, Senegal i Tunezja. Stany Zjednoczone będą najwyraźniej tylko przyglądać się obecnej sytuacji. W ćwiczeniach wezmą udział siły lądowe, powietrzne oraz morskie. Saudyjska Agencja Prasowa zapowiedziała, że są to najważniejsze manewry wojskowe jakie kiedykolwiek przeprowadzono w tym regionie.

 

MSZ Arabii Saudyjskiej powiedział dla CNN, że jeśli Baszar al-Assad nie odejdzie dobrowolnie, to zostanie usunięty siłą. Tak agresywne wypowiedzi i groźby spotykają się z powszechnym przyzwoleniem - jak dotąd nikt nie wyraził swojego zaniepokojenia tym, że kraj który stoi na straży praw człowieka przy ONZ zbroi radykalne ugrupowania, destabilizuje Syrię a teraz wprost grozi inwazją. Oczywiście Rosja nie dopuści do tego aby obce państwo groziło swojemu sojusznikowi.

Źródło: syria.liveuamap.com

Cały misterny plan przejęcia kontroli nad Syrią nie wypalił. W północnej części kraju rebelia jest atakowana przez syryjskich Kurdów, którzy już trzeci dzień są atakowani przez turecką artylerię. Ci z kolei odpowiadają ogniem moździerzowym. Premier Turcji zapowiedział, że nie pozwoli aby miasto Azaz, położone kilka kilometrów od granicy syryjsko-tureckiej, wpadło w ręce Kurdów. Jednak gdy już do tego dojdzie, istnieje spore prawdopodobieństwo że do Syrii wysłane zostaną tureckie wojska.

 

Tymczasem syryjska armia zbliża się do samozwańczej stolicy ISIS, czy jak kto woli głównej bazy terrorystów - Rakki. Obecnie trwają przygotowania do ataku na bazę wojskową w al-Tabqah, skąd wojsko będzie miało bezpośredni dostęp do gniazda islamistów.

Źródło: syria.liveuamap.com


Jak zatem widać, wszystkie ugrupowania przeciwne Assadowi są skazane na porażkę - należy dodać że armia rządowa odnosi sukcesy dzięki Rosji. W ten sposób władze Syrii są na dobrej drodze do odzyskania całego kraju. W takiej sytuacji jedynym rozwiązanem dla Arabii Saudyjskiej i Turcji jest wysłanie swoich wojsk i siłowe obalenie Assada. To jednak będzie oznaczało wojnę, do której natychmiast przyłączy się Rosja, Iran i libański Hezbollah. Nikt obecnie nie wie jak na te wydarzenia mogą zareagować Chiny, Stany Zjednoczone i Izrael.

 

 

Źródła:

http://edition.cnn.com/2016/02/13/middleeast/saudi-arabia-assad-force/

https://www.aa.com.tr/en/turkey/turkish-pm-vows-not-to-allow-the-fall-of-azaz-in-syria/521450

https://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2016/02/14/20-nations-join-major-military-maneuver-in-Saudi-.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika An Ty

i te syjonistyczne kundle z

i te syjonistyczne kundle z pisuaru  chca wyslac tam nasze nieloty?? jak to wszystko uklada sie w wiekszy obraz...
Za popaprancow (loza wielki wschod) w 2012 polskie f16 cwiczyly z terrorysta nr1 wspolna walke nad pustynia negew. Nastepnie pazdziernik 2015 kolejny trening. Teraz okazuje sie,ze 'Polin' wysle do Syrii swoje lotnictwo i automatycznie bedzie bral udzial w rozpoczeciu 3ws na wieksza skale. Caly syjon spierdoli z kraju jak to juz mialo miejsce w historii, a nam kaza sie bic z ruskiem haha. Jesli Polacy sa na tyle glupi,ze ulegna rozkazom koszernych generalow ( Ci co niezgodziliby sie na udzial w prowokacji  usrahella do Rosji musieli zginac w Casa-ie pod Miroslawcem) i pojda walczyc za wielki syjon to niech ida,ale niech pamietaja ile krzywdy wyrzadza rodzie,znajomym i wszystkim polakom. Jedyna szansa na unikniecie tej calej chorej sytuacji na planecie jest apokalipsa,czyli objawienie. Wciaz zastanawiam  sie kto mialby to uczynic.  Czy Putin widzac,ze sytuacja jest napieta i chcac niszczyc calej planety wyjawi wielkie sekrety tego swiata? Czy nadal jako mason bedzie pchal ludzkosc na smierc w miliardach istnien jako poslusznie wykonywany plan swoich wladcow.
Co by bylo,gdyby opowiedziano w glownych wiadomosciach ludziom w Polsce prawde o Miroslawcu i false flag w Smolensku. Jak by zareagowali ci wszyscy pozegacze wojenni,gdyby dowiedzieli sie,ze to miedzynarodowy syjon pod kierownictwem usrahella dokonal tego by nastawic opinie do przelewania krwi w nieslusznej sprawie.  Co by sie dzialo,gdyby prawda o zdetonowanym WTC, wybuchach w Madrycie, londynskim metrze,Paryzu itd. wyszla na jaw? Czy ludzkosc wtedy by sie obudzila? Czy moze to cale zlo ludzkosc musi doswiadczac w przyspieszonym tempie by wyjsc z marazmu szybciej i jest to czescia agendy? Teraz jest czas na to, by polaczyc spolecznosc swiata i stanac wszyscy razem przeciw tyranii. Pozbyc sie broni,glodu,lichwy,ekonomii jaka znamy, i tworzyc niekastowe spoleczenstwo z dostepem do wolnej energii,czystego powietrza,wody i pozywienia. Czas rewolucji nadszedl!!

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika excar

Jest rok 1957 . USA i Turcja

Jest rok 1957 . USA i Turcja po nieudanej próbie zamachu stanu w Syrii planuja akcję militarną. Tylko zdecydowana postawa ZSRR uratowała Syrię przed zniszczeniem i okupacją !!!  Prawie 60 lat trwa to bandyckie polowanie. Mem prasowy z tamtych lat :)

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj