Tureckie samoloty poleciały na granicę z Syrią

Kategorie: 

Sześć tureckich samolotów F- 16 skierowało się do granicy z Syrią w ramach misji zwiadowczej „Niepokój”. W razie potrzeby mogą strzelać i zabijać.

 

Maszyna są w pełni uzbrojone. Samoloty wystartowały z bazy zlokalizowanej w południowo – zachodniej prowincji Diyarbakir. Załogi mają wybadać i ustalić ruch na granicy turecko – syryjskiej. W związku z planowaną inwazją Turcja zwiększyła środki bezpieczeństwa na granicy z Syrią. W południowo – wschodniej części kraju stacjonuje 15 tys. wojsk lądowych piechoty oraz 450 czołgów i pojazdów opancerzonych.

 

Czerwony Półksiężyc i inne organizacje humanitarne oskarżają rząd, że postawił kraj w stan gotowości bojowej. Niepokojące jest fakt, że mniej więcej w tym samym czasie dwa tureckie F–16 naruszyły także przestrzeń powietrzną Cypru, donosi Sundey Express. Warto przypomnieć, że Turcja jest krajem NATO, więc zaangażowanie tego kraju w konflikt syryjski będzie równoznaczne z koniecznością pomocy militarnej wszystkich sygnatariuszy paktu północnoatlantyckiego. Jest to tylko jeden ze scenariuszy, które moga doprowadzić do włączenia sie Polski w ten bliskowschodni konflikt.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika paczemnacie

"Warto przypomnieć, że Turcja

"Warto przypomnieć, że Turcja jest krajem NATO, więc zaangażowanie tego kraju w konflikt syryjski będzie równoznaczne z koniecznością pomocy militarnej wszystkich sygnatariuszy paktu północnoatlantyckiego."
 
Również warto przypomnieć że USA też jest w NATO... Język
Na szczęście nie działa ten zapis tak jak powyżej zacytowałem. Kraje NATO nie mają obowiązku niesienia pomocy militarnej wszystkim sygnitariuszom paktu. Jeśli atakują, to na własną ręke, ba nawet coś ostanio słyszałem (nie jestem tego pewien) że nawet w momencie gdy ktoś zaatakuje kraj NATO to reszta i tak nie ma obowiązku pomocy! Niezła fikcja ten pakt... historia cały czas zatacza krąg, a głąby nie wyciąkają żadnych wniosków... mało tego już głosy kretynizmu przemawiają aby wycofać przedmiot - historia z programu matur. Jasne idź zdawaj niemiecki, hiszpański, włoski... ale historia jest nie potrzebna... Sad  

Portret użytkownika euklides

"Warto przypomnieć, że Turcja

"Warto przypomnieć, że Turcja jest krajem NATO, więc zaangażowanie tego kraju w konflikt syryjski będzie równoznaczne z koniecznością pomocy militarnej wszystkich sygnatariuszy paktu północnoatlantyckiego"
I co z tego. USofA też jest krajem NATO, a działania podejmują póki co na własną rękę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem