Strzelanina podczas parady wojskowej w Iranie. Jest wielu zabitych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Na dzisiejszej paradzie wojskowej w mieście Ahwaz doszło do strzelaniny. Kilku uzbrojonych napastników otworzyło ogień w kierunku ludzi, zabijając co najmniej 25 uczestników i raniąc kolejne 53 osoby. Jest to jeden z najbardziej krwawych zamachów na irańskie siły zbrojne w historii.

 

W trakcie parady, czterej terroryści, którzy w jakiś sposób zdołali przemycić broń, w pewnym momencie zaczęli strzelać do tłumu. Na ich celowniku znaleźli się praktycznie wszyscy – od irańskich wojskowych i gwardzistów po dziennikarzy i cywilów. Spośród 25 zabitych, niemal połowa z nich to członkowie Gwardii Rewolucyjnej.

 

Wszyscy zamachowcy przebrani za żołnierzy zostali wyeliminowani. Atak trwał przez około 10 minut. Niedługo potem, do krwawego zamachu przyznało się zarówno ISIS, jak i lokalne ugrupowanie zbrojne, powiązane z miastem Ahwaz, które działa w podziemiu. Gwardia Rewolucyjna oraz władze Iranu niemal natychmiast zaczęły rzucać oskarżenia w kierunku swoich największych wrogów – Arabię Saudyjską, Izrael i Stany Zjednoczone.

Dzisiejsza parada wojskowa upamiętniała zakończenie wojny iracko-irańskiej, która dobiegła końca w 1988 roku. W tamtych czasach, USA wspierały Irak w walce z jego sąsiadem, między innymi poprzez udostępnianie zdjęć satelitarnych, przedstawiających ruchy irańskich sił zbrojnych, a także poprzez wydanie cichej zgody na masowe użycie broni chemicznej do celów obronnych. Gdyby nie pomoc Stanów Zjednoczonych, Iran prawdopodobnie pokonałby Irak i zdobyłby jego stolicę, a tak wojna zakończyła się na zasadzie status quo ante bellum.

Jest to wysoce prawdopodobne, że dzisiejszy zamach był dokładnie zaplanowany a terroryści otrzymali wsparcie z zewnątrz. Władze twierdzą, że przestępcy byli powiązani z izraelskim wywiadem i Stanami Zjednoczonymi, które próbują odizolować Iran na arenie międzynarodowej i zerwały porozumienie nuklearne, aby teraz zmuszać do podpisania drugiego, które uwzględnia także rezygnację z programu balistycznego. Przecież nikt inny, jak USA bombardują Iran sankcjami gospodarczymi i próbują podzielić irańskie społeczeństwo, a nawet otwarcie mówią o przewrocie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Coś mi się wydaje, że teraz

Coś mi się wydaje, że teraz czas na Iran. Tzn. żeby osłabić Syrię i Jemen gdzie stacjonują wojska Irańskie trzeba rozpętać wojnę u naszych pra Aryjskich braci Persów by ci z łaski swojej swoje wojska z tych krajów wycofali. Persowie dumny naród z wielką kulturą i filozofią dziś sam staje w obliczu wojny totalnej z syjonistyczno- amerykańską propagandą. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że to właśnie Persowie i Ariowie cywililzowali Afganistan, Uzbekistan, Pakistan, Tadżakistan, Kurdystan, Turkmenistan i inne kraje które mają w swojej nazwie końcówkę stan? Tak ta końcówka pochodzi z perskiego i oznacza przystań. Polska dla nich to Lachistan. Więcej o kulturze z  przed chrztu Polski dowiemy się z ich ksiąg niż z naszych. Persowie zawsze byli naszymi przyjaciółmi. W czasie II wojny światowej przechowywali kilkadziesiąt tysięcy polskich dzieci. Wiedzieliście o tym? To jest jeden z naszych prawdziwych przyjaciół. Mamy bardzo dużo wspólnego słownictwa z Persami a  niebieskookie kobiety w Persji uważane są niemal za święte. Na północy Iranu bardzo dużo nazw ma w sobie końcówkę Aria. Czy to zbieg okoliczności? Nie. Poprostu rody Aryjskie i perskie kiedyś ze sobą sąsiadowały. W sumie o Arii jest bardzo dużo w zapiskach Irańskich. Poza tym to Cyrus Wielki król Persów dobrowolnie zwrócił Izraelitom wolność i Jerozolimę, pozwolił im nawet wybudować drugą świątynie jerozolimską. Pamiętajcie prawdziwym przyjaciołom się pomaga.

https://youtu.be/URqN0Iu64D4

Nie dajcie się ogłupiać zachodniej propagandzie. Mamy własne korzenie i własne wartości i powinniśmy do nich zacząć wracać. Powinniśmy zacząć spowrotem budować sojusze Persko-słowiańskie. Jeden ród- jedna krew- jedna siła.

https://youtu.be/NCPm_VhPXTU

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika God_Bless_America

Warto przypomnieć, że za

Warto przypomnieć, że za czasów świetnej współpracy Szacha z USA, w Iranie kobiety chodziły w spódnicach z bluzkami na ramiączkach, a faceci nosili normalne spodnie, a nie szmaty.

W telewizji można było grać piosenki, a ludzie masowo chodzili do szkół i uniwersytetów.

Po tym jak proamerykański wódz Iranu został obalony przez prorosyjskich talibów, odtąd w Iranie można obserwować sianie terroryzmu, kobiety zakryte od stóp do głów, karę za wyznawanie chrześcijaństwa i inne ograniczenia.

Pamiętne daty w historii Polski:

17.09.1939 - atak Rosji na Polskę | 1993 - wyrzucenie z Polski rosyjskich wojsk okupacyjnych 1940 - rozstrzelanie 22 tys Polaków przez rodowitych Rosjan

Portret użytkownika Mojeimię44

Już się nasłuchałem tych

Już się nasłuchałem tych bredni sianych przez pro amerykańskie ścierwomedia. Niestety przyjacielu naoczni świadkowie którzy tam jeżdżą mówią zupełnie co innego o perskiej gościnności. Poszukaj sobie na YouTube polskich podróżników i co mówią o Iranie. Twoje pseudo prawdy są tylko po to by wychwalać ten syjonistyczny rak który niszczy państwa. Wiesz dlaczego w Iranie ludzie są biedni? Nie. To ci powiem. Bo nie po drodze im do bycia stanem syjonistycznego USA. Za kare korporacje żydo- amerykańskie nakładają cła i sankcje na ropę, minerały i inne wyroby z Iranu. Iran cierpi to prawda ale nie przez polityke wewnętrzną a przez garbatonosych amerykanów, którzy chcą podporządkować sobie kolejne imperium. Poza tym jeżeli chodzi o muzułmanizm to Persowie stosują jego łagodną wersję. Pers to nie arab. Powiedziałbyś na Persa arab to tak jakbyś powiedział że Polak to żyd. Rozumiesz? Więc przestań siać dezorientację. Doucz się pseudo amerykański programatorze. 

Tu masz te swoje zakryte twarze perskich kobiet. 2018r całkiem niedawno. To że lubią chusty ci przeszkadza? Twoje prababcie też nosiły chustki i jakoś to nikomu nie wadziło.

https://youtu.be/GKSMnBZT6jg

https://youtu.be/9KF3zc-_838

Wywołajmy wojnę w Iranie bo są tam biedni ludzie. Biedni są przez amerykańskie sankcje! Wywołajmy wojnę w Iranie bo moda jest taka, że kobiety noszą chusty. Takie jest twoje myślenie. Daj spokój. 

Twoi garbatonosi przyjaciele upodobali sobie pejsy i kapelusze a jakoś za to ich nikt nie każe. 

https://youtu.be/ckVYO9oI8vc

Jednak wierz mi żydostwo zostanie ukarane za wiele innych występków w tym za rozpętanie tylu wojen na świecie. Precz z nazi- syjonem. Tffu.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika God_Bless_America

Daj spokój z tą propagandą.

Daj spokój z tą propagandą. Ameryka jest wolnym państwem i może nakładać sankcje na kogo chce i kiedy chce. Tak samo jak inne kraje. Fakty są takie, że za czasów proamerykańskiego Iranu żyło się tam swobodnie, a teraz panuje islamski reżim, który nie jest najostrzejszą formą tego systemu, ale daleko jej do łagodnej. Dlaczego posiadanie Biblii jest w Iranie przestępstwem z karą śmierci włącznie?

Jest tak od czasu kiedy Rosjanie połączyli siły z talibami i obalili demokratyczny rząd Iranu kilkadziesiąt lat temu. Od tego czasu panuje syf, bieda, zamordyzm czyli typowy rezultat rządów talibów wspieranych przez Rosję.

Wszędzie gdzie Rosja wepchnie swój ryj tam jest coraz gorzej. Tak było z Afganistanem i Iranem, co świetnie ukazuje to zdjęcie:

 

Obydwa państwa stały się talibanami po interwencjach Rosji.

Pamiętne daty w historii Polski:

17.09.1939 - atak Rosji na Polskę | 1993 - wyrzucenie z Polski rosyjskich wojsk okupacyjnych 1940 - rozstrzelanie 22 tys Polaków przez rodowitych Rosjan

Portret użytkownika U_P_Adlina

Co ty chcesz osiągnąć tą

Co ty chcesz osiągnąć tą swoją prymitywną ukro-uSSmańską propagandą? Facet pokazał ci kobiety na ulicach Iranu, a ty wciąż majaczysz w oparach absurdu? A Afganistan w 2011 roku to czasami nie Afganistan od 11 lat pod uSSmańską demo(no)kracją? Buhahahaha! Sam sobie strzelasz w stopę gamoniu, hehehehe! 

Dlaczego nie wspominasz o arabii ssaudyjskiej będącej wielkim przyjacielem bandyty uSSmańskiego i jego klakierów? A tam przecież możemy zobaczyć, jak wygląda kraj będący w strefie wpływów uSSmanów. Egzekucje na ulicy poprzez ścięcie mieczem jak w średniowieczu: 

https://www.youtube.com/watch?v=w_wBDdthYN4 

Gdziekolwiek bandycki uSSman nie postawi swojej giry tam wszędzie śmierć i tragedia ludzka.

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

Hahaha czy ty poważnie czy

Hahaha czy ty poważnie czy tylko udajesz? Przecież ci pokazałem filmy a ty dalej swoje. Poza tym Rosja nigdy nie pokonała Afganistanu bo Amerykanie dumnie wspierali Talibów by ci bronili się przed Rosjanami. Więc to dzięki Amerykanom tak naprawdę afganki chodzą tak ubrane jak chodzą. Nie wiem skąd wynika twoja niewiedza? Może poprostu jesteś za młody by wiedzieć ale ja też zbyt stary nie jestem a to wiem.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj