Zamach bombowy w Ankarze - zginęły ponad 32 osoby

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W niedzielę wieczorem czasu lokalnego w samym centrum tureckiej stolicy miała miejsce potężna eksplozja. Jak się okazało, był to samobójczy zamach bombowy z użyciem samochodu. Według najnowszych szacunków zginęły ponad 32 osoby a prawie 80 zostało rannych.

 

Wybuch miał miejsce w pobliżu placu Kizilay. Żadna organizacja jak dotąd nie przyznała się do zamachu. Pobliskie samochody stanęły w płomieniach a ludzie zaczęli uciekać w obawie przed kolejną eksplozją. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się karetki pogotowia, które zabierały rannych z miejsca zdarzenia.

Wśród podejrzanych znalazły się organizacje Państwo Islamskie oraz Partia Pracujących Kurdystanu (PKK), które Turcja uznaje za radykalne i terrorystyczne. Niewykluczone, że władze oskarżą o zamach znienawidzonych Kurdów. Erdoğan zadecydował o zablokowaniu dostępu do Facebooka i Twittera, gdy na tych portalach społecznościowych zaczęły pojawiać się zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Ataki terrorystyczne wymierzone w Turcję zdarzają się coraz częściej. W zeszłym miesiącu w wyniku eksplozji zginęło 29 osób - Państwo Islamskie przyznało się do zamachu. Natomiast w październiku zeszłego roku kilka eksplozji zabiło ponad 100 osób, które brały udział w demonstracji. Bliski Wschód stał się bardzo niebezpiecznym miejscem do życia i z pewnością nieraz usłyszymy jeszcze o tego typu wydarzeniach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Liczby ofiar w komunikatach z

Liczby ofiar w komunikatach z różnych źródeł są symboliczne i nie służą odzwierciedlaniu rzeczywistych ofiar. Dokładna liczba ofiar podawana jest dopiero po jakimś czasie, zatem sformułowanie ZnZ znaczy, że portal nie wpisuje się w symboliczne dyskusje.
 

Portret użytkownika inzynier magister

W Turcji sązamachy ale to nic

W Turcji sązamachy ale to nic dziwnego bo to kraj islamski ! Natomiast dziwne są ciągłe zamachy w Polsce, które do tej pory nazywano wypadkami albo tragedią ! O tym własnie mówi nasz rodak pan Kukiz !
Kukiz znów miażdży w tvp - Dziś wieczorem - 13.03.2016
https://www.youtube.com/watch?v=EE_wb_pBFGo

Wdanie się w małostkową przepychankę na temat z przeproszeniem „trybunału” przyniosło w rezultacie to, co miało przynieść: – ustawienie Polski w kącie i pozwolenie każdemu chłystkowi na wyszydzanie jej.
Zupełnie jak w XVIII wieku przed rozbiorami, kiedy to najwięksi zamordyści i chciwi grabieżcy wylewali krokodyle łzy nad Polską, której „niestabilność wewnętrzna zagraża całej Europie”.Wszyscy ci podłego sortu najemnicy lub tani podlizywacze płaczący nad polskim zagrożeniem dla „demokracji” nie interesują się polskimi sprawami, ani zresztą europejskimi, zagrożonymi z zupełnie innej strony, ale wykonują swoją powinność wobec mocodawców, którym zależy na totalnym pognębieniu Polski. Ci „mocodawcy” korzystają z każdej okazji żeby zaatakować Polskę, a jeżeli się taka sama nie nadarza to się ją sztucznie wyciągnie jak królika z kapelusza.Takim „królikiem” jest ów trybunał, a raczej jaczejka przygotowana w celu rozsadzania Polski od wewnątrz.Jej pochodzenie jest z nieprawego łoża albowiem jest nią tworek, a raczej „potworek” wymyślony, jako rezultat stanu wojennego z przeznaczeniem na kontrolę władzy w przypadku, gdy trzeba będzie się nią podzielić...
http://3obieg.pl/niech-rzad-nie-da-sie-nabic-w-trybunal

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika achiles

I już zaczęły się turaskie

I już zaczęły się turaskie DYWANOWE NALOTY, NA KURDÓW W PÓŁNOCNYM IRAKU, długo, nie trzeba było czekać, by sie przekonać do czego i komu ten wczorajszy zamach miał służyć, bo jak zgodnie mówią EKSPERCI OD TERRORYZMU, Kurdowie nigdy, nie atakowali cywilnych celów turaskich, a jedynie militarne. 

Portret użytkownika achiles

~satisfied cat : Ciekawe... W

~satisfied cat : Ciekawe... W zamachach na wschodzie Turcji codziennie ginie więcej Kurdów - i cisza... Nie ma oburzenia. Jest godzina policyjna, strzelanie jak do kaczek (do wszystkiego, co się rusza), jest "ostrzał artyleryjski pozycji państwa islamskiego" (czytaj - wyłącznie Kurdyjskich) - i nic, amba fatima...Zero reakcji na ludobójstwo, zero reakcji na zbrodnie wojenne, zero reakcji na atak na terytorium (było nie było) niepodległego państwa syryjskiego.. Nie ma "wyrazów ubolewania".

Mogę się założyć, że "odkryte zostaną dowody dokonania zamachu przez PK Kurdystanu". Nie zdziwi mnie to - o ile rzecz jasna "PK Kurdystanu" jest komórką wewnętrzną służb specjalnych Turcji. Od ładnych kilku lat dorzucają na konto Kurdów "zamachy" - a później można spokojnie przeprowadzać czystki etniczne
A jeśli zrobili to brodate dzikusy lubujący się w obcinaniu głów NIEWINNYCH LUDZI, to też w tym nie ma dziwnego, gdyż jak wszystko wskazuje i promotor i OJCIEC CHRZESTNY zbuj erdogan, obecnie już ich wystarczająco, nie wspiera. Ropa się skończyła kradziona SZEROKIM STRUMIENIEM, artefakty się też już pokończyły kradzione, to i po co dale turas ma wspierać swego bandyckiego przydupasa, ale brodate dzikkusy, to nie KLUB DŹENTELMENÓW i nie pójdą sobie od tak, do innego " biznesowego CLUBU " I mam obawy,że prawdziwy problem Tureckiego społeczeństwa, na dobre się zaczyna. Jak to już pisałem tu nie raz: KTO MIECZEM WOJUJE, TEN I OD MIECZA GINIE. Sami sobie wybrali zbuja, na GŁOWĘ SWEGO KRAJU i sami go wspierali w jego bandyckich numerach. 

Portret użytkownika husarz

Bombowy pomysł Erdogana..po 

Bombowy pomysł Erdogana..po  ostatnim "zamachu" Kurdowie dostali trochę po dupie od Turków. Kolejna operacja fałszywej flagi w celu zaatakowania Kurdów lub zaatakowania ISIS (czyt. Kurdów). Turcja nie próżnuje ostatnio wymusiła miliardy od europejczyków, rozstawia wojska na granicy z Syrią i tworzy propagandę za pomocą zamachów. Zupełnie jak ziomek USRAELA..dodatkowo dziś Pan Ławrow mówił, że Rosja posiada dowody na wysyłanie przez Turcję żołnierzy do walk w głąb Syrii. Turcja oskarża Rosję o to samo, świat patrzy na wybory w USA bo od tego wiele zależy co się stanie w konflikcie Rosja- Turcja. Warto obserwowac

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika zeWSI

co do tego ze Tramp cos

co do tego ze Tramp cos zmieni jest pare przeslanek na jego plus a najwieksza jest to ze gdy sie okazalo ze ma ogromne poparcie i mozliwosc wygranej to "ktos" zrobil samobojstwo sedziemu najwyzszemu w USA a sedzia tam ma podobne prawa co u nas trybunal konstytucyjny wiec podobna taktyke zastosowali.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj