Odpowiedzią na wzrost terroryzmu w Europie ma być utrudnienie dostępu do broni dla obywateli

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Podczas gdy w Izraelu i w Rosji, rządy zliberalizowały prawo do posiadania broni, rządzący Unią Europejską planują przeciwdziałać atakom terrorystycznym zabraniając posiadania broni półautomatycznej i automatycznej. Tego w jaki sposób większe rozbrojenie obywateli ma przeciwdziałać terroryzmowi niestety nie sprecyzowano.

 

Zakazy i powoływanie specjalnych urzędów do rozwiązywania wykreowanych sztucznie problemów, to cecha charakterystyczna każdej lewicy, zwłaszcza tej wynaturzonej w europejskiej formie. Trudno się zatem dziwić, że po chwili refleksji po paryskich zamachach, europejscy lewacy, reprezentowani tym razem przez panią komisarz Elżbietę Bieńkowską. Ku zdumieniu trzeźwo myślących obywateli UE, panaceum na terror ma być delegalizacja broni automatycznej i półautomatycznej.

 

Oczywistym skutkiem nowych restrykcji w dostępie do broni będzie większe rozbrojenie środowiska. Jednak czy oznacza to, że będziemy bezpieczniejsi? Wręcz przeciwnie, terroryści i tak znajdą sposób na zakupienie dowolnego karabinu i dzięki większemu rozbrojeniu społeczeństwa, będą strzelać do obywateli UE jak do przysłowiowych kaczek.

Jak słusznie zauważył kandydat na prezydenta USA, Donald Trump, gdyby w paryskim klubie Bataclan przynajmniej co dziesiąty z bawiących się miał pistolet, to terroryści nie mogliby rozstrzeliwać bezkarnie kolejnych zakładników, bo cały atak skończyłby się śmiercią napastników najwyżej w ciągu kilku minut.

 

Gdy w Izraelu zaczęły się ataki na ludzi za pomocą noży a nawet kamieni, zmieniono prawo zezwalając na bezkarne zabijanie atakujących i namawia się ludzi do zakupu broni i do wymierzania sprawiedliwości. Okazuje się, że jest to postawa nie do pomyślenia w Europie. Nasi politycy nadal udają, że nic się nie zmieniło i kontrolują sytuację, a ta wojna partyzancka, której widmo zawisło nad zachodnią Europą nie uzasadnia zezwolenia na uzbrojenie się przez potencjalne ofiary.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Waldorfus

Rekwizyt chłopięcej

Rekwizyt chłopięcej rycerskości

– jak chłopięca...

Panie Admin: do namawiania w tak odpowiedzialnej kwestii, jaką jest dostępność do broni palnej – przy całym szacunku do Pana – nie wystarczy podeprzeć się... choćby nawet tak wielkim autorytetem jak katolicki komik Wojciech Cejrowski...

Do tego żeby posiadać broń, nie wystarczy zapłacić i zrobić kurs z umiejętności posługiwania się nią, i obchodzenia z nią – tak żeby nie zrobić krzywdy koledze... A opinia psychologa... to nonsens... wszyscy wiemy jaka jest skuteczność rozpoznania testów psychologicznych – „kabaret” p. Wojtka Cejrowskiego siada.

Niestety Panie Admin; ale charakter struktury społecznej – nie systemu tylko właśnie struktury społecznej(!) – nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, jest zgoła inny niż ten w Izraelu czy W USA. Po pierwsze: w obu tych krajach społeczeństwo przyzwyczajone jest do obcowania z bronią; po drugie – i co idzie w parze z tym pierwszym – szczególnie w Izraelu, gdzie zamachy są na porządku dziennym, gdzie ludzi więcej ginie w zamachach niż nawet w wypadkach drogowych, gdzie cena życia jest tak naprawdę niewiele warta, i wreszcie ludzie oswojeni są ze śmiercią, to w takich warunkach przyznawanie praw do noszenia broni, jakby lepiej... tylko uchodzi. Uchodzi... – co nie znaczy że – ponieważ tam jest łatwiej uzyskać pozwolenie na broń, jest tam bardziej bezpiecznie!... W USA z Powodu łatwiejszego dostępu do broni, giną ludzie z powodu zamachów zorganizowanych przez samych obywateli USA!

Przepraszam uprzejmie...: czy Pan – przy całej Pana mądrości i zaradności życiowej – jest aż tak – jeszcze raz przepraszam za wyrażenie –  naiwny! –  żeby nie wziąć pod uwagę tak prostej do przewidzenia konsekwencji?!

Panie Admin: Jakoś nie mogę sobie wyobrazić na polskich drogach, bogatego ćpuna wracającego z imprezy hardcorowej, wracającego z dyskoteki... np. podpitego kmiotka, z bronią palną w ręku... A  jak znam życie, tylko tacy, temu podobni ludzie – oczywiście razem z biznesmenami i urzędnikami państwowymi – by, do tej broni palnej, dostęp mieli. Zwykli szarzy obywatele do reki broni i tak by niedostali i nie było by ich nawet na nią stać (broń musi mieć atest i być kupiona). A gdyby dostali broń do ręki wszyscy, to nawet strach pomyśleć – o ile o myśleniu przy tym art. można pisać.

Prawdziwe Męstwo – pogrubiany asertywny głos, i... pis-to-let(!): A jak znam to środowisko, drobnych biznesmenów, ich rodziny, dzieci... – większość z nich... gdyby stanęła naprzeciw z hipotetyczną do obecnej sytuacji „oko w oko”... prędzej narobiła by w portki... jak zdążyła wyciągnąć ten z... hollywoodzkich „teatrzyków bohaterstwa”, „seksowny atrybut”.

Przy całym szacunku dla zmarłych, cytuję i komentuję: „(...)gdyby w paryskim klubie Bataclan przynajmniej co dziesiąty z bawiących się miał pistolet, to terroryści nie mogliby rozstrzeliwać bezkarnie kolejnych zakładników, bo cały atak skończyłby się śmiercią napastników najwyżej w ciągu kilku minut.(...) – napisał Admin.

Panie Admin: Gdyby w tym klubie Bataclan, nawet co drugi z tych ćpunów miał przy sobie broń, pozabijali by innych i na końcu sami siebie...
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika WD

To jest typowy tzw. przesąd

To jest typowy tzw. przesąd pacyfistyczny, bardzo typowy dla zwolenników oraz dla przedstawicieli cywilizacji talmudycznej /ale proszę nie mylić tego pojęcia w żadnym wypadku z jakąkolwiek "rasowością", "plemiennością", czy narodowością"/, bo co prawda najwięcej talmudystów żyje sobie aktualnie w Chinach i w Indiach i te kilkudziesięciomilionowe grupy są rodowitymi azjatami, ale jednak tymczasem pochodne talmudu takie jak: komunizm, socjalizm, liberalne lichwiarstwo, demokracja, marksizm, leninizm, maoizm, trockizm, etatyzm, marksizm kulturowy, itp. itd., występują bez względu na szerokość geograficzną czy formalną przynależność państwową i tylko tyle, że przykładowo w obszarze euroatlantyckim dominują obecnie całkowicie, podczas gdy w Polsce od ponad ćwierć wieku dominują potężnie tylko i wyłącznie wśród wierchuszek parlamentarnych, partyjnych, urzędniczych, prawniczych, w szkołach wyższych /za profesorów robią, takich bez żadnego dorobku.../, finansowych, medialnych i nawet pośród wysokiej hierarchii kościelnej. Ale dla odmiany wśród zwykłych ludzi w Polsce, oraz w Litwie historycznej zwanej teraz Białorusią, oraz na Wegrzech nadal dość silnie dominuje nasza monarchiczna cywilizacja łacińska, w której nominalnie - intuicyjnie - wszelkimi prawami stanowionymi Władają Bezwzględnie Ich Wysokości Trzy Prawa Naturalne ludzi niewinnych: Prawo do Życia, Prawo do Własności i Prawo do Wolności. A jedną z pochodnych tych Praw Naturalnych ludzi niewinnych jest prawo do obrony tychże Praw Naturalnych darowanych ludziom przez Stwórcę przy stworzeniu świata. Stąd mamy prawo i obowiazek do skutecznej obrony /do ostatniej kropli krwi/  własnego domostwa i własnej rodziny bronią, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest właśnie do obrony, co dla Pana jest zapewne niezwykle zaskakujące...  
Pochodne cywilizacji talmudycznej, biorące swój początek w talmudzie jako źródle zasad i wartości działają jak zabójczy wirus. Wejdą komu przez łepetynę do mózgu i potem zarażony osobnik zachowuje się i gada jak zombie.
To dlatego, że przedstawiciele pasożytniczej pseudocywilizacji talmudycznej, podobnie jak przedstawiciele pasożytniczej pseudocywilizacji muzułmańskiej,  gardzą Prawami Naturalnymi ludzi niewinnych, i to dlatego przy byle okazji chcą nam je odebrać. To dlatego wielki talmudysta Mordechaj Marks zwany Karolem uporczywie stręczył demokrację, jako najlepszy populistyczny sposób na przechwycenie władzy przez talmudystów, dzięki "kuszacej" dla moralnych bezkręgosłupców propozycji partycypacji w łupie ukradzionym pospólstwu.
Tak to jest...
PS Jest jeden wyjątek i pośród talmudystów, bo co prawda i ci odbierają prawo do obrony i posiadania broni nietalmudystom w państewku położonym w Palestynie, ale dla samych siebie nie tylko mają przywilej, ale wręcz obowiązek posiadania broni palnej i to nie tylko w domostwie, ale zawsze przy sobie i w dodatku bez względu na płeć. Nawet już niepełnoletnich dzieciaków to tam obejmuje... Co więcej, gdy np. przyjeżdżają do Polski, to paradują z glockami gotowymi do strzału, często widuje się wielu takich np. w Krakowie.  
Niech Pan do nich napisze, że to jest dla nich bardzo niebezpieczne i poprosi ich żeby się samorozbroili.

Portret użytkownika ZYZY

Zupełnie się z Tobą nie

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Sory, stary ale prezentujesz tu tupowy sposób myślenia. Nie dla broni bo może nią ktoś kogoś zastrzelić. Dawniej noszono przy pasie miecze, potem każdy nosił broń palną i co? Dzisiaj też mamy pozwolenie na noszenie załadowanej broni palnej czarnoprochowej i co? Mamy Bonanzę czy jest cicho? O ile na broń czarnoprochowa nie trzeba miec pozwolenia mimo tego, że jest kilka razy bardziej niebezpieczna o tyle na bezpieczną broń trzeba mieć pozwolenie. W zasadzie, gdy kupisz sobie pas z mieszkami na bembenki to możesz stanowic potężną siłę rażenia. Tu już się wszystko sprawdziło. Pozwolenie na broń tylko ułatwi ładowanie i da dostep do pistoletów z większy magazynkiem. Natomiast kaliber 44 to podstawa w broni czarnoprochowej...Twoje wywody nie mają już sensu. Polacy mają dostep do broni czarnoprochowej i jakoś naśpny bogaty ćpun nie lazi po ulicy i nie strzela, bo w sumie nie kazdego stać kupic dobrega gnata za 2.500 zł. Ostrej broni na ładunki zespolone tańszej nie widziałem niż 4.000 zl ( dobrej ) 

Portret użytkownika benamunra

panie waldorfus, nasza wladza

panie waldorfus, nasza wladza za nic nie da nam broni do reki bo jeszcze bysmy z niej uzytek zrobili, dlatego rozmiekczaja spoleczenstwo, ze jak slusznie pan zuwazyl zamiast strzelac niejeden by w gacie narobil, ale niestety az takim rowodnionym spoleczenstwem nie jestesmy i swiadczy o tym nasza patriotyczna postawa chociazby mlodziezy, ktorzy sie organizuja w kolkach strzeleckich bo widza zagrozenie i jak przyjdzie co do czego to nie beda patrzec biernie czy brudzic majtki tylko zrobia co trzeba, widomo, ze nie kazdy bedzie mial tyle wiary w siebie czy odwagi ale jednak milo wiedziec, ze mozna sie bronic...dlatego uwazam, ze konstytucyjnie kazdy pelnoletni czy po badanich czy nie powinien miec dostep do broni, jakis cpun sytrzeli moze do czlowieka na pseudo wyzszym poziomie ale moze nie trafi a temten strzeli w odwecie bo bedzie mial bron i bedzie mogl sie bronic, nie splycajmy naszego spoleczenstwa do bandy cpunow czy polglowkow tylko dlatego, ze sami niby szerzej i baczniej patrzymy na swiat, idac takim tokiem myslenia to zakazalbym posiadania auta w polsce bo to bardzo smiertelne urzadzenie... a tak przy okazji to moze juz czas odwolac sie do naszych starorycerskich idealow i wdrozyc je w zycie, historie mamy bogata i moze czas przypomniec swiatu, ze nasz narod honor ma i rycerskos we krwi!

Ben

Portret użytkownika Waldi

Jak czytam taką argumentacje

Jak czytam taką argumentacje rodem z lat głębokiego komunizmu (bo podejrzewam, że w tych latach nakładli ci głupot Marksistowskich do głowy)< to odechciewa się wszystkiego. Jak nie chcesz mieć broni palnej, i czujesz się bezpieczny w takich czasach, w jakich żyjemy, to poprostu nie kupuj, ale nie zabraniaj innym. A taki ( jak to nazwałeś) ćpun, jak będzie cię chciał ukatrupić, to cę zabije krzesłem, albo motyką itp. Ale....jeżeli będzie miał świadomość, że możesz mieć broń palną do samoobrony, to zanim weźmie to krzesło do ręki, to 10 razy się zastanowi. Radzę mniej oglądać TVN, bo naprawdę wszyscy ludzie nie są tacy upośledzeni, jak ci wmawiają w reżimowych mediach.

Portret użytkownika Сигмор

Ciekawe czy tak samo będziesz

Ciekawe czy tak samo będziesz śpiewał jak ci bandyta z pistoletem  zgwałci żone, a potem zabije wraz z dziećmi, a ty nic nie będziesz mógł zrobić tylko patrzeć jak kretyn, albo dzwonić na policje jeśli będziesz miał czas.

Portret użytkownika Polak z Polski

Długa wypowiedź i

Długa wypowiedź i argumentacja nie na miejscu zalatująca na kilometr manipulacją społeczeństwem.
Nie zgadzam sie z opinia przedmówcy.
Powszechny dostęp do broni powinien mieć zagwarantowany konstytucyjnie każdy zdrowy psychicznie osobnik.
Jak głosi hasło reklamowe ROMB: "Złego człowieka z bronią powstrzyma dobry człowiek z bronią".
 
PAMIĘTAJMY: BANDYTA CZY TERRORYSTA NIE POTRZEBUJE ZEZWOLENIA NA BROŃ!
Wprowadzone ograniczenia nie dotyczą zatem BANDYTÓW I TERRORYSTÓW tylko zwykłych Obywateli, którzy przestrzegają prawa i są na przegranej pozycji w spotkaniach z BANDYTAMI i TERRORYSTAMI.
 
Bardzo mocno zyskuje w ostatnich latach sport strzelecki, w którym liczba zawodników podwaja się z roku na rok.
Będąc sportowcem można bez większych problemów uzyskać zezwolenie na kilka lgalnych sztuk różnej broni, dzięki której można się ćwiczyć w sporcie strzeleckim.
Takie pospolite jednostki to np. AK47 pół automat, AR15 półautomat, pistolety: GLOCK, WALTHER, CZ itd.
 
Przykładowo: w 2013 roku w zawodach pewnego klubu uczestniczyło 20-30 osób.
W 2014 liczba ta wzrosła do 40-60 zawodników
w 2015 liczba ta wzrosła do 60-100 zawodników
 
Podczas zawodów bezpieczeństwo jest priorytetem! Nigdy przez te trzy lata nie wydarzył się żaden wypadek z bronią, a nawet ba - incydent, który mógłby stanowić dla kogoś zagrożenie.
Swiadomość osób posługujących się bronią jest na tyle duża, że nikt nawet nie próbuje się wygłupiać, a co dopiero próbować zrobić "coś" na poważnie.
 
Argumentacja typu: "Polacy posiadający broń zrobią sobie sami krzywdę" jest MANIPULACJĄ elementów okupujących nasz Kraj.
 
Wiadomo przecież, że tak jak pisze Wojtek Cejrowski, uzbrojony Obywatel potrafi się sam obronić przed większośćią zagrożeń czy to fikcyjnych czy to rzeczywistych.
Jeśli ktoś chce rozbroić Obywateli, to znaczy, że nie chce aby się sami potrafili bronić, zapytajcie zatem dlaczego nie chcą abyśmy potrafili się sami obronić, a później sobie sami na to pytanie odpowiedźcie.

Strony

Skomentuj