W Oslo wystawiono na sprzedaż mieszkanie Breivika

Kategorie: 

Mieszkanie, w którym mieszkał norweski terrorysta Anders Breivik, zostało wystawione na sprzedaż. Poinformowała o tym norweska gazeta Verdens Gang i adwokat Breivika Tord Jordet.

 

Cena  trzypokojowego mieszkania w Oslo, które było w posiadaniu matki terrorysty, oszacowana jest na kwotę 3,7 mln koron norweskich (około 480 tys. euro). Większość przychodów ze sprzedaży lokalu ma otrzymać siostra Breivika i jej dzieci, którzy mieszkają w Los Angeles. Reszta pieniędzy, na wniosek byłego właściciela, przekazana zostanie na cele charytatywne.

Apartament został kupiony w 2001 roku za 1,7 mln euro (ok. 220 tys.  euro) przez matkę Andersa, poinformował norweski portal Hegnar Online. Breivik przeniósł się tam w 2006 roku i mieszkał do 2011 roku, pisze Dagbladet. Czas ten spędzał głównie w swoim pokoju, w zasadzie grając w gry komputerowe i planując ataki terrorystyczne.

Breivik mógł odziedziczyć mieszkanie po śmierci matki w marcu 2013 r., ale odmówił. Zaniechał przyjęcia spadku, gdy zdał sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie nie będzie mógł z niego korzystać. Poza tym nie popierał pomysłu matki, która szukała sposobów, aby z przekazywanego synowi majątku czynić zadośćuczynienie i rekompensatę ofiarom i krewnym, którzy zginęli w wyniku ataków terrorystycznych w Oslo i na wyspie Utoya.

W 2011 Breivik zorganizował wybuch w dzielnicy rządowej w Oslo, a następnie otworzył ogień do ludzi na obozie młodzieżówki partii rządzącej na wyspie Utoya. W wyniku jego działań zginęło 77 osób. Breivik wyjaśnił, iż chciał w ten sposób zapobiec islamizacji kraju. Norweski sąd uznał go za poczytalnego i skazał na maksymalną karę 21 lat więzienia.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem