Według Izraela za zamach w Bułgarii odpowiada Iran. Czy to może być pretekst do wojny?

Kategorie: 

thejc.com

Na lotnisku w bułgarskim Burgas doszło do tragedii. W wyniku samobójczego zamachu bombowego śmierć poniosło 7 obywateli Izraela. Rząd tego kraju od razu oświadczył, że winny zorganizowania zamachu jest Iran poprzez inspirowanie libańskiego Hezbollahu.

 

Już w chwilę po zamachu Minister Obrony Izraela, Ehud Barak wskazał na winnych, którymi według niego jest Hezbollah i Iran. Brakuje chyba tylko stwierdzenia, że byli to Palestyńczycy i mielibyśmy pełny panteon wrogów Izraela. Trudno się dziwić Żydom, że tak definiują winnych, ale brzmi to dość dziwnie, gdy słyszy się, że zamach w Burgas miał być odwetem za zamachy na naukowców pracujących w irańskim programie atomowym.

 

Mówią o tym wszystkie media, ale ponieważ ludzie są już w większości bezrefleksyjni, ogółowi nie przyjdzie do głowy zadać pytania czy przyznając taki motyw działania zamachowców z Burgas Izrael sam nie przyznał się do aktów terroryzmu na terenie obcego państwa, Iranu.

 

Czy zamachy organizowane przez CIA lub Mossad są szlachetniejsza formą terroryzmu,   który jest wyłączony z nazywana rzeczy po imieniu? To jest najbardziej przykre w sytuacji z Bułgarii, ponieważ zdarzenia te,   jakkolwiek tragiczne, są po prostu kolejną odsłoną walki wywiadów. Sianie strachu w szeregach wroga zawsze było podstawową metodą prowadzenia walki. Znamy to dobrze z naszej historii a działania naszej Armii Krajowej w dzisiejszych mediach mogłyby być z łatwością przekazywane w kontekście terroryzmu.

 

Pojawił się też wątek sugerujący, że zamachowcem jest były więzień Guantanamo, islamista algierski ze Szwecji, Mehdi Ghezali. Jednak bułgarskie służby wykluczyły taką ewentualność. Poinformowano tylko, że zabezpieczono odciski palców i materiał DNA samobójcy. Szejk Hassan Nasrallah, przywódca Hezbollahu kategorycznie zaprzeczył jakoby jego ugrupowanie mogło mieć coś wspólnego z zamachem w Burgas. Śledztwo trwa i coraz bardziej realne wydaje się polityczne wykorzystywanie tej tragedii z rozpętaniem lokalnego konfliktu zbrojnego włącznie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Grze

To zdecydowanie jeden z

To zdecydowanie jeden z najniebezpieczniejszych krajów świata, i jeden z najbardziej nazistowskich (nazi = nacja), czyli nacjonalistycznych, z nacjonalizmem czyli syjonizmem wpisanym do konstytucji.
Oczywiście trudno im się dziwić, że pilnują swoich interesów i pozazdrościć, że robią to, jak mało kto.

Portret użytkownika Voymir

Teraz za wszystko odpowiada

Teraz za wszystko odpowiada Iran, pewnie za plamy na Słońcu TEŻ odpowiada iran i za wyciekiem z Zatoki Meksykańskiej odpowiada Iran, a ponadto Iran sam sobie podkłada bomby pod samochody swoich badaczy i wojskowych. Wszystko w imię tego żeby mośki i icki mogły oskarżyć bezkarnie w zasadzie Iran, nie dajmy się zwariować.

Portret użytkownika xpo321@g.pl

Izraelici ,żydzi , semici ,

Izraelici ,żydzi , semici , zawsze  prowadzili  ekspansywna polityke wedrowali zdobywali rynki finansowe i niszczyli wszelkie gospodarki - każde społeczenstwo po pewnym czasie  sie budziło ze snu ze coś jest nie tak i dochodziło do wypendzeń i pogromów , do dziś , kryzys to ich dziecko . raz ktoś ich osadził i skazał ale to  spowodowało tylko to ze sami stali się Oprawcami - łzy mi leca jak  widze jak biedni palestynczycy sa okradani z ich ziemi bo ona nigdy niebyła żydowska - jedynie ją dzierżawili  żyd panoszy sie tam  modruje wysdiedla równa  buldorzerami co sie tylko da robią sobie tak zwane Lebensraum ( przeszczyń życiowa ) o tak mi się wydaje że zaporzyczyli to od Niemców - kolejny dowód że stali się oprawcami ? Stary testament jest pełny mordów w imie boga - modrów na całych miastach i narodach - których dopuscili sie ci swieci mężowie . Gdyby ktoś  z was mieszkał od dawien dawna na  swoim terenie żył z płodów rolnych , wypasu  zwierzat podlewał drzewka  cieszył sie dziecmi a nagle ktoś by wam wjechał tam buldorzerem wypedził szczelał zamykał w wiezieniu , niszczył całe rodziny , traktował jak podludzi , - pytam sie ilu z was nie wzieło by  odwetu ? Jesteśmy ludzmi i  jest to naturalne ze sie bronimy tak działa nasz mózg układ współczulny który generuje podswiadomie dizłania majace nas ochronić odstraszyć wrogów , pomuc w walce o przetrwanie . Albo żydzi o tym niewiedzą albo kochaja prowokacje - czy historia nas nie uczy jak Niemcy czynili takowe  przed wybuchem wojny ? A czy  w polsce   nie robią nam tego samego ? tylko w inny sposób ? WIec jesli nie odpowiadaja za coś żydzi  to tylko dlatego ze mają swoją Czarną Renkę (organizacja terorystyczna ) w postaci Fanów zwanych Syjonistami .

Portret użytkownika Voymir

Przede wszystkim nie mam nic

Przede wszystkim nie mam nic do żydów, wszystkich żydów, ale mam za to coś do izraelskich polityków, którzy widżą wszędzie niewidoczne łapy Iranu, toż to się robi paranoja z tego. A telewizji w ogóle nie oglądam, tylko jak jakiś ciekawy film poleci, a już na pewno nie potworki w rodzaju TV trwam... co do pogody, to sprzymierzeniec Hameryki (Izrael) ma pewnie w tej kwestii wiele do powiedzenia (pewnie mają tam bogaty wybór celów do HAARPA...) a za ataki jadowitych pająków odpowiada matka Natura raczej..., a nie, przepraszam, za ataki pająków też pewnie odpowiada Iran... ;8-]

Strony

Skomentuj