Rzeka w Korei Południowej zmieniła kolor na czerwony po masowym uboju świń

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rzeka w Korei Południowej zmieniła kolor na czerwony po masowym uboju świń. Władze Korei Południowej dokonały uboju 47 tys. świń, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby afrykańskiego pomoru świń. Ulewne deszcze przeniosły krwawą wodę z przygranicznego miejsca kaźni zwierząt do dopływu rzeki Imjin.

 


Afrykański pomór świń jest wysoce zaraźliwy i nieuleczalny, ale nie jest niebezpieczny dla ludzi. Lokalne władze odrzuciły obawy, że krew może powodować rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń wśród innych zagrożonych zwierząt, twierdząc stanowczo, że świnie zostały już zdezynfekowane przed ubojem.

 

Operacja uboju świń miała miejsce w ten weekend. Południowokoreańskie wojsko może zabijać każdego dzika, który przekroczy granicę.

 

Pomimo dużych środków ostrożności, Korea Południowa zgłosiła swój pierwszy przypadek zainfekowania 17 września br. Od tego czasu odnotowano ich już 13. W Korei Południowej istnieje około 6700 kompleksów hodowli trzody chlewnej. Epidemia dotknęła większość Azji, w tym Chiny, Wietnam i Filipiny. W samych Chinach ubito już około 1,2 miliona świń.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze