Chińscy naukowcy z powodzeniem wyhodowali ludzkie nerki w zarodkach świń

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Naukowcy z Instytutu Biomedycyny i Zdrowia w Kantonie w Chinach odnieśli sukces w hodowli nerek z komórek ludzkich w zarodkach świń. Takie prace mogą w przyszłości stanowić odpowiedź na problem niedoboru narządów do przeszczepów, lecz jednocześnie nasuwają pewne pytania etyczne, zwłaszcza że w mózgach badanych świń odkryto obecność komórek ludzkich.

 

 

Wybór nerek jako narządu do badań był świadomy, biorąc pod uwagę ich kluczową rolę w medycynie transplantacyjnej. Poprzednie próby hodowli ludzkich narządów u świń nie przyniosły oczekiwanych wyników, jednak obecne badania wskazują na skuteczność nowego podejścia do integracji ludzkich komórek z tkanką świń.

 

Naukowcy postanowili wykorzystać świnie jako biologiczne inkubatory do hodowli ludzkich narządów. Jest to znacząco odmienny kierunek badań w porównaniu z niedawnymi osiągnięciami w USA, gdzie przeszczepiano ludziom genetycznie modyfikowane narządy od świń.

 

Kluczowym problemem w tworzeniu hybrydowych narządów było dominujące oddziaływanie komórek świni nad ludzkimi. Aby temu przeciwdziałać, badacze zastosowali technologię edycji genów CRISPR, usuwając dwa geny kluczowe dla formowania nerek u świń. W wyniku tych manipulacji powstało miejsce, w którym można było wprowadzić ludzkie komórki macierzyste zdolne do przekształcenia się w dowolny rodzaj tkanki.

 

Zarodki były hodowane w specjalnie przygotowanym środowisku, a następnie przeszczepiane matkom zastępczym. Po 25 i 28 dniach ciążę przerwano w celu oceny powodzenia eksperymentu. Ostateczne wyniki wskazują, że u pięciu zarodków udało się wyhodować funkcjonalne nerki zawierające od 50 do 60% ludzkich komórek.

 

Jednak obecność ludzkich komórek w mózgu świń budzi poważne obawy etyczne. Ekspert z Uniwersytetu w Reading, prof. Darius Widera, wskazuje na konieczność głębszej analizy tej kwestii.

 

Choć obecne odkrycie ma ogromny potencjał, wymaga dalszej analizy i badań. Jeżeli metoda okaże się bezpieczna, może przynieść rewolucję w dziedzinie transplantologii, oferując nadzieję tysiącom pacjentów na całym świecie.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Zamiast wymyślać głupoty,

Zamiast wymyślać głupoty, zastanowili by się wreszcie co zrobić by tym ludziom ich własne nerki służyły od narodzin aż do naturalnej śmierci bez konieczności ich leczenia i transplantacji. Sprawa jest bardzo prosta - jedyne czego brakuje to dobrej woli.

Portret użytkownika inzynier magister

to są informacje oficjalne,

to są informacje oficjalne, ale co robią w podziemnych bazach to strach się bać ! jest taki film pt "Wyspa" to chyba to już robią w skrytości ! Prośmy Chrystusa o miłosierddzie bo świat diabłów NWO się bliża ! Niech nas także ochrania Maryja Dziewica królowa Polski wniebowzięta !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

W podziemiach  szydowskiego

W podziemiach  szydowskiego Watykanu jest  sporo ukrytej wiedzy  przed nami  - jak myslisz Inschtalator  , dlaczego  wasz kościół zjebany kat licki ukrywa to wszystko przed  wiernymi ??    A  i dlaczego tego zbawienia  nie widać    i  dlaczego mimo upływu   tysiącleci  nie  znaleziono  zadnej dziwicy   z dzieckiem ??

Bo widzę że  z króla polski chytrusa   przeskoczyłeś  na dziewicę  królową   w piwnice Watykanu wzietą  -  łżesz jak pies  i pierdzielisz szydowskie  onżydliwe  słowa .

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika wiktor wektor

A czego się spodziewałeś po

A czego się spodziewałeś po wynawcach "jedynie słusznej wiary" w katolickim kraju, którego dzieci są już od przedszkola w tym właśnie zakłamaniu wychowywane ? Ja też byłem niemal siłą ciągnęty za rękę do kościoła.. do którego od dziecka czułem wręcz obrzydzenie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj