W Chinach wprowadzono kartki na zakup wieprzowiny

Kategorie: 

Źródło: Internet

W prowincji Fujian w Chinach wprowadzono „system kuponów” na zakup wieprzowiny. Informacja taka została opublikowana przez gazetę Tsong Tsonga na Facebooku.

 

To pierwsza prowincja w Chinach, która wprowadziła takie ograniczenia w konsumpcji wieprzowiny, pisze Tsong Tsong. Mieszkańcy tego obszaru mają teraz prawo do zakupu tylko jednego kilograma mięsa na miesiąc. Jego cena osiągnęła 16 euro za kg. Można je jednak kupić tylko na kartki.

 

Chiny są jednym z największych konsumentów wieprzowiny na świecie. Okazuje się, że skutki epidemii spowodowanej przez afrykański pomór świń (ASF) są katastrofalne. W latach 2017 – 2018 w małych gospodarstwach poddano ubojowi około półtora miliona świń. W chińskich przemysłowych fermach trzody chlewnej zabito siedem milionów świń.

 

Chiny nie są w stanie poradzić sobie z infekcją. Zaraza rozprzestrzeniła się już w Laosie i Wietnamie, chociaż rasy świń różnią się tam od ras europejskich. Głód wieprzowiny na chińskim rynku wywołał wzrost cen na rynkach światowych na początku tego roku o 30%. We wrześniu spodziewany jest skok o kolejne 30%.

Feng Yonghui, główny analityk w portalu przemysłu mięsnego Soozhu.com, uważa, że mięso na rynku pochodzi z rządowych rezerw mrożonej wieprzowiny. Urzędnicy tego nie potwierdzają. Niektórzy mieszkańcy, którzy uważają, że mięso zostało wcześniej zamrożone, twierdzą, że i tak nie będą go kupować.

 

Odpowiadając na pytanie „jaki biznes najbardziej opłaca się w Chinach” warto wskazać teraz na hodowlę świń, ponieważ na sztuce można zarobić około 1500 juanów (około 210 dolarów). Rosnące ceny wieprzowiny doprowadziły do spekulacji rynkowych. Chiny, największy na świecie rynek konsumpcji wieprzowiny, zmaga się z rosnącą inflacją, która zagraża stabilności jej gospodarki. Od kwietnia około 29 prowincji w Chinach wydało do 2 miliardów juanów dotacji dla 80 milionów ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie, aby poradzić sobie z podwyżkami cen wieprzowiny.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby nie politykierzy i

Gdyby nie politykierzy i miliarderzy , którzy roszczą sobie prawo do manipulowania państwami poprzez swoje chore i durne ambicje to już dawno można by było zlikwidować szkodliwe wirusy i bakterie tak jak poradzono sobie z czarną ospą - która zniknęła z listy grożących nam chorób dawno temu .. Paradoksalnie jednak wszystko jest w rękach ludu pracującego miast i wsi , bo każdy człowiek co dzień dokonuje wyboru złego lub dobrego - np. gdy nie kupisz fałszywej żywności w sklepie to w końcu zniknie ona ze sprzedarzy (!) (tak działa selekcja wolnego rynku) , a gdy na decyzyjne stanowisko wybierzemy człowieka mądrego i gospodarnego to rządził będzie mądrze oraz sprawiedliwie - tak to działa ... Przykład mamy we Warszawie "miastowe" mogli wybrać P. Jakiego na prezydenta (ale nie .. to przecież PiS-ior ..) ,więc posadzili trzaskowskiego .. i co , jest tak jak było albo gorzej , - prototypowe drogie tramwaje bez serwisu ,strefa wypoczynku na betonie przy ruchliwym skrzyżowaniu za parę "baniek" , obiecane to i owo ale nie zrealizowane a teraz ścieki płyną do rzeki a "łun" rozkłada ręce mówiąc no co ja mogę zrobić ... i tak jak u ruskich "nie chcemy pomocy sami se poradzimy" .. 

Portret użytkownika Dr Piotr

A wszystko z powodu zwykłego

A wszystko z powodu zwykłego zapalenia płuc u świń (tak ten afrykański pomór świń, to właśnie zapalenie płuc), które w dodatku jest niegroźne dla człowieka. Nawet w oficjalnych wiadomościach się o tym mówi. Masakra, jak ludzie są tępi i dają się robić.

Portret użytkownika SurvivorMan

Nikt kto się troszkę zna,

Nikt kto się choć troszkę zna, ASFu się nie boi (w sensie zarażenia)? Chodzi o kwestie ekonomiczne i gospodarcze... Oczywiście w wielu chińskich prowincjach ludzie nie mają odpowiedniej wiedzy i zwyczajnie zabezpieczają się jak mogą, bojąc się o konsekwencje, ale to nie powód by nazywać ich dającymi się robić tępakami... Ty rozumiem wiesz wszystko i nie dajesz się nigdy w ch.ja robić w żadnej dziedzinie życia...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj