Chiny wybudują miasto dla świń

Kategorie: 

Źródło: tg

Wysokie chlewnie pomieszczą do 840 tys. zwierząt. Na szczycie zalesionej góry Yaji, około 64 kilometrów na północny wschód od Pekinu, prywatna firma rolnicza buduje prawdziwe miasto świń - skupisko wielopiętrowych budynków mieszkalnych, a raczej farm przemysłowych, zaprojektowanych dla największego na świecie stada świń.

 

Po co budować całe miasto dla świń i do tego na górze? Oczekuje się, że sześć budynków mieszkalnych Guangxi Yangxiang ochroni cenne świnie przed ryzykiem chorób, takich jak afrykański pomór, który od 2018 roku zabiła 200 milionów zwierząt (połowa światowej populacji).

Obiekty będą całkowicie izolowane, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Jeden z budynków będzie miał trzynaście kondygnacji, co czyni go najwyższym chlewem na świecie.

„Wielopiętrowy budynek ma wiele ważnych zalet” - mówi kierownik gospodarstwa Xu Jiajing. „Oszczędzimy energię i zasoby. Ziemia nie jest tak duża, ale można wyhodować wiele świń”.

Koszt kompleksu to około 500 milionów juanów, tj. ok. 16 tys. juanów na świnię, nie licząc kosztów samych zwierząt.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Dla wszystkich mało

Dla wszystkich mało zorientowanych w temacie, wciąż wmawiających innym swoje własne domniemania-przekonania o chińskiej biedzie.Chińczycy mają góry pieniędzy do wydania.A juz w brud Zielonych pieniędzy.Sęk w tym, że zielone to z dnia na dzień to coraz większa makulatura.Lepiej i jak najszybciej wydać ją i choćby na hotel dla świń niż ciężarówkami jutro na wysypisko wywozić.

Skomentuj