Chińscy chirurdzy przeszczepili małpom świńskie narządy

Kategorie: 

Źródło: https://rai77.com/

Chińscy chirurdzy przeszczepili małpie wątrobę od świni. W ramach eksperymentu zwierzę po transplantacji przeżyło szesnaście dni. Według szpitala w mieście Xi'an w północno - zachodnich Chinach zwierzę jest jednym z trzech makaków, które przeszły w minionym miesiącu operacje chirurgiczne.

 

Sukces może oznaczać, że, zdaniem chińskich mediów, chińscy naukowcy są o krok bliżej do rozwiązania globalnego niedoboru ludzkich narządów do przeszczepów. Chirurdzy twierdzą, że małpa, która otrzymała wątrobę świni podczas przełomowego eksperymentu w Chinach, przetrwała ponad dwa tygodnie.

 

Według szpitala w Pekinie, eksperci medyczni wyodrębnili serce, nerkę i wątrobę świni przed przeszczepieniem narządów dla trzech makaków 13 czerwca br. Materiał filmowy, opublikowany przez lokalne władze, przedstawia jednego z naczelnych, leżącego na stole operacyjnym po zakończeniu procedury przez ekspertów medycznych.

„Trzy przeszczepy zostały przeprowadzone w tym samym czasie, a wszystkie organy działały idealnie po operacji” – podaje szpital Xi'an.

Małpa, która otrzymała nerkę, przeżyła tylko jeden dzień, podczas gdy naczelny z przeszczepionym sercem zmarł po tygodniu. Makak z wątrobą świni przeżył szesnaście dni, czyli jest to najdłużej żyjące zwierzę, które otrzymało obcy przeszczep wątroby na świecie.

 

Naukowcy powiedzieli, że do przeprowadzenia eksperymentu zastosowali technikę edycji genomu znaną jako endowirusowe retrowirusy świń (PERV). Eksperci stwierdzili, że badania, które wymagały ponad 4 tys. embrionów, aby uzyskać prosięta, mają na celu znalezienie sposobów hodowli ludzkich organów u zwierząt do przeszczepu.

 

Pomimo badań niektórzy członkowie społeczności naukowej ostrzegali przed tworzeniem chimer z powodów etycznych. Neurobiolog Douglas Munoz z Queen's University w Kingston w Kanadzie powiedział, że takie projekty badawcze „po prostu przerażają”.

 

Chińczycy małpie komórki macierzyste wstrzykują pięciodniowym zarodkom świńskim przed zaaplikowaniem ich lochom. Chiny nie wykazują żadnych oznak zaprzestania działalności po zaproponowaniu stworzenia małp z mózgami częściowo ludzkimi, aby rzekomo lepiej badać choroby, takie jak choroba Alzheimera.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika NoProblemJest

Samozwańczy papież nowej

Samozwańczy papież nowej religii koronawirusowej bardzo łatwo może wywołać prawdziwą realną apokalipsę zombie. Wystarczy, że leki immunosupresyjne staną się niedostępne lub nieskuteczne. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MiamiVibe

Nie przesadzaj Magister,

Nie przesadzaj Magister, wszystko co inne i nieznane Twoja religia zaraz pokazuje jako złe, demoniczne i chore, coś na kształt Inkwizycji, która zaraz zacznie ścigać i rozstrzeliwać wróżki, jasnowidzów, channelingowców czy zielarki. Heksagram z obrazka, to symbol pierwiastka żeńskiego i męskiego, które połączone razem są symbolem jedności, po prostu symbol ten został wypaczony przez jakieś chore organizacje, tak jak inne symbole.

Skomentuj