Poznań skażony radioaktywnym kobaltem?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Pamiętacie pojemniki ze skradzionym radioaktywnym kobaltem  w Poznaniu o których wszystkie media tak  nas informowały, raptem  ucichły wszystkie informacje na ten temat. Aż tu nagle na lokalnej stronie epoznan pojawiła się w końcu informacja co z tymi pojemnikami jest, dziwi mnie tylko ta cisza medialna a problem nie zniknął wręcz przeciwnie pojemniki zostały otwarte.

 

Kopanina skażona radioaktywnym kobaltem? Policja twierdzi, że nikt nie może czuć się zagrożony. Mieszkańcy Kopaniny obawiają się jednak skażenia terenów w miejscu, gdzie odnaleziony został ów radioaktywny kobalt. Ich niepokój budzą też policjanci, którzy przez cały czas prowadzą w tym miejscu jakieś działania.

 

Niemal dwa tygodnie temu w okolicach ulicy Torfowej na Kopaninie odnalezione zostały pojemniki ze skradzionym radioaktywnym kobaltem. Promieniotwórczy pierwiastek z magazynów firmy z ul. Bułgarskiej zginął w marcu. W tej sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 47 i 30 lat, podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni mieli na prywatnym terenie, w garażu rozcinać pojemniki z kobaltem wyciągać pierwiastek, a ołów chcieli sprzedać na złomie.

 

Choć od odnalezienia pojemników minęło sporo czasu tuż obok garażu bez przerwy czuwają policjanci i pracuje zakład utylizacji odpadów radioaktywnych.Specjaliści zbierają całą warstwę podłoża i zabezpieczają ją do zniszczenia. Mieszkańcy Kopaniny obawiają się skażenia. Jednak policja zdaniem policji nie ma powodów do obaw.

Sytuacja jest już opanowana. Nikt nie może czuć się zagrożony. W tych miejscach liczniki Geigera nie wykazują już żadnego promieniowania – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

 

Całość wraz z filmikiem znajduje się poniżej

http://epoznan.pl/news-news-57211-Kopanina_skazona_radioaktywnym_kobaltem_Policja_„nikt_nie_moze_czuc_sie_zagrozony”

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: JPshemek
Portret użytkownika JPshemek

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Już nic - nie aktualne to co

Już nic - nie aktualne to co napisałem. Pojemniki z lat 70tych - całkowicie już nie aktywne. Uszkodzona tuba w liczniku podawała fałszywe dane. (choć cień wątpliwości mam bo czemu akurat w Poznaniu i w tym samym mniej więcej czasie - hmm ?)
Jeśli chodzi o tą dziedzine nauki to jeszcze nigdy nie było tak żeby się do czegoś przyznali jak im ktoś tego nie wygarnie i wyłoży na stół...

Portret użytkownika pilippp

Aż tu nagle na lokalnej

Aż tu nagle na lokalnej stronie epoznan pojawiła się w końcu informacja co z tymi pojemnikami jest, dziwi mnie tylko ta cisza medialna a problem nie zniknął wręcz przeciwnie pojemniki zostały otwarte.
 
chyba najlatwiej jest powiedziec ze media nic nie mówily a nawet nie sprawdzac czy tak rzeczywiscie było.
standard. złe media nigdy nic nie mówią ludziom. ile to juz razy sie zdarzyło że słyszałem w radio lub tv cos czego nie powinienem słyszec bo rzekomo nie było powiedziane, no cuda.

Skomentuj