Promieniowanie z Fukushimy skaziło cały Ocean Spokojny

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Do pewnego czasu, za najbardziej niebezpieczną katastrofę atomową w historii świata uważano katastrofę w Czarnobylu na Ukrainie. Jednak w 2011 roku, trzęsienie ziemi stworzyło tsunami, które spowodowało awarię elektrowni atomowej TEPCO w Fukushimie, w Japonii.

 

Trzy reaktory jądrowe zostały podtopione i nastąpiło największe uwolnienie promieniowania w wodzie w historii świata. W ciągu trzech miesięcy chemikalia radioaktywne, w jeszcze większych ilościach niż w Czarnobylu, wyciekły do Oceanu Spokojnego. Co gorsze, Fukushima nadal produkuje 300 ton radioaktywnych odpadów, które każdego dnia dostają się do Oceanu Spokojnego. Będzie się tak działo przez nieokreślony czas, ponieważ nie można uszczelnić źródła przecieku – jest niedostępne dla ludzi i robotów ze względu na bardzo wysokie temperatury.

Cały Ocean Spokojny został skażony w ciągu zaledwie pięciu lat. Jest to prawdopodobnie najgorsza katastrofa ekologiczna w historii ludzkości. Mimo tego, nie jest to w ogóle komentowane przez polityków czy naukowców, a o temacie nie usłyszy się w wiadomościach. TEPCO jest zależna od General Electric, jednej z największych firm na świecie, która ma znaczną kontrolę nad licznymi korporacjami oraz politykami.

 

Niedługo po Fukushimie, ryby w Kanadzie zaczęły krwawić ze skrzeli, ust oraz gałek ocznych. Ta "choroba" została zignorowana przez rząd i zdziesiątkowała rodzime populacje ryb, w tym śledzia północnego Pacyfiku. W USA, w stanie Oregon, rozgwiazdy zaczęły tracić nogi i rozpadać się, gdy promieniowanie dostało się tam w 2013 roku. W 2014 roku, promieniowanie na plażach Kalifornii wzrosło o 500 procent, a władze nazwały wtedy źródło nieznanym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika X

Scarletko jest dużo gorzej.

Scarletko jest dużo gorzej.  kiedyś przeliczałem dawkę MOX, która się tam uwalnia w połączeniu z klasycznym uranem - w sumie jest to dawka ok 5200 x większa niż Czarnobyl.  To nie pomylka: 5200.

To tak, jakby na każde miasto na świecie spadła bomba atomowa. Tylko termin "upadku" rozłożony na 20 lat.

 

Portret użytkownika Kovalsky

"Trzy reaktory jądrowe

"Trzy reaktory jądrowe zostały podtopione i nastąpiło największe uwolnienie promieniowania w wodzie w historii świata" Są 3 rodzaje prawdy, a to jest ten 3. Gówno prawda. Prym wiodą atole użyte przez amerykanów do testów jądrowych. I jak dobrze poszukacie, to znajdziecie na to potwierdzenie w badaniach poziomu skazenia wody po fukushimie, powiedzmy ze to takie ćwiczenie dla was, bo  musicie nauczyć się rzetelnego zabierania się za artykuły zamiast powielania pierdół.

Portret użytkownika SN69

Rząd i naukowcy milczą, a

Rząd i naukowcy milczą, a autorzy senacyjnych wiadomości zawsze posiadają wiedzę z tajemnych źródeł, których niestety nie można zweryfikować. Akurat tak się składa że znam parę osób ze szczytu polskiej nauki, zapytam się dzisiaj co o tym wiedzą. A tak z drugiej strony, pomimo coraz gorszych warunków w środowisku naturalnym, według WHO żyjemy coraz dłużej.

Portret użytkownika keri

Kiedyś ludzie dożywali setki

Kiedyś ludzie dożywali setki w zdrowiu, do lekarzy nikt nie chodził, dzisiaj zwijają się przed sześćdziesiątką lawinowo, a po czterdziestce wielu codziennie żre syf farmaceutyczny.

WHO zdecydowanie kłamie.

Średnia (lub może mediana) życia na początku naszej ery wynosiła 120 lat (policzone to zostało na podstawie zachowanych dokumentów). Było sporo osób 140-letnich, w spisach są też osoby 160-letnie (z terenu Włoch).

Portret użytkownika SN69

Propunuję zapoznać się z

Propunuję zapoznać się z danymi zawartymi w wikipedii, jeśli dane WHO są niewiarygodne i podać swoje źródło informacji. Odrób też porządnie lekcje z historii, to też wiele wyjaśni i pomoże zrozumieć przełom w medycynie przyczyniający się co roku do poprawy stanu zdrowia ludzi na.całym świecie.

Portret użytkownika keri

A Ty przejdź się na cmentarz

A Ty przejdź się na cmentarz i poczytaj ile lat żyli ludzie, którzy umarli po 2000r. Wtedy będziesz mógł sporządzić dokument o długości życia w danej próbie.

Średniej życia urząd statystyczny nie przelicza z danych z aktów zgonów. Urząd statystyczny nie zatrudnia statystyków tylko humanistów. Oni jedynie co potrafią, to dopasować coś do wyniku, który został ustalony odgórnie.

Portret użytkownika keri

To był jakiś dokument. Były

To był jakiś dokument. Były podawane źródła, lecz nie notowałam. Starożytni Egipcjanie też żyli w zdrowiu 120 lat. Ciekawa była informacja, ze w którymś kraju wprowadzono opiekę zdrowotną i po tym średnia życia znacznie spadła. Przegoniono więc lekarzy i znów ludzie żyli w zdrowiu znacznie przekraczając setkę.

Strony

Skomentuj