Zanotowano rekordowy poziom promieniowania wód gruntowych w okolicy Fukushimy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Uszkodzona japońska elektrownia atomowa Fukushma Daiichi to problem, który niemal nikogo już nie obchodzi. Trudno usłyszeć jakieś nowe informacje na ten temat, tak jakby nie było tam już żadnego zagrożenia. Jest jednak zupełnie inaczej - właśnie odnotowano rekordowe skażenie wód gruntowych.

 

Specjaliści z korporacji TEPCO, właściciela elektrowni Fukushima Daiichi zniszczonej przez tsunami z 11 marca 2011 roku, od dawna nie kontrolują emisji radioaktywności dostającej się do wód gruntowych, a w konsekwencji do oceanu. Aby przynajmniej określić poziom skażenia wykonano szereg odwiertów, w których mierzy się jak wiele izotopów przenika do lokalnego ekosystemu. Najnowsze alarmistyczne informacje są właśnie konsekwencją prowadzenia takich pomiarów.

Okazało się, że ilość substancji radioaktywnych takich jak cez-134 i cez-137 wynosi aż 267 tysięcy bekereli na litr. Tak wysokie poziomy odnotowano w okolicy pierwszego i drugiego reaktora. Według TEPCO nagły wzrost wykrywanych cząsteczek radioaktywnych nie ma związku z jakimś pogorszeniem i tak trudnej sytuacji na terenie zakładu. Jest to rzekomo związane z ulewnymi opadami, które towarzyszyły kilku ostatnim tajfunom, jakie nawiedziły Japonię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xx

"Według TEPCO nagły wzrost

"Według TEPCO nagły wzrost wykrywanych cząsteczek radioaktywnych nie ma związku z jakimś pogorszeniem i tak trudnej sytuacji na terenie zakładu. Jest to rzekomo związane z ulewnymi opadami, które towarzyszyły kilku ostatnim tajfunom, jakie nawiedziły Japonię."

He he. Czyli co, wg nich to spadł radioaktywny deszcz?

Portret użytkownika aaajjajjaauuu

Ja kak się-patrzę nas chemat.

Ja kak się-patrzę nas chemat. Czemu nie wybudują kolmpleksu dachów i zbierają dzszczówkę z z X hektarów. Chyba to tańsze niż mrożenie ziemi? Czy świry muszą być nieodzownym elementem tegoi portalu [retorycznie]. ps. Chodzę do Kościoła i nie zaskładam nogi na nogę a Mszy, ale pilnie słucham.

Portret użytkownika achiles

Fukuszima to większa

Fukuszima to większa katastrofa, jak był Czarnobyl, to jak ta Elektrownia ŚWIAT skaziła, dowiedzą się być może dopiero wasi wnukowie, bez względu jak młodzi jesteście dzisiaj i jak małe są dopiero wasze dzieci. Jako wskazówkę mogę dodać jedynie, byście się wystrzegali wszelkich morskich ryb, do jedzenia i unikali wszelkich konserw w puszkach, zwłaszcza Norweskich, Duńskich i Lidlowskich wszelakich, bo to przechrzty z rejonu Fukuszimy, ale i nie tylko, bo wody mórz i oceanów poprzez prądy, są skażone w znacznie większej skali, jak to nawet pseudo NAUKOWCY SZACUJĄ, na zamówienie, pod publikę. 

Portret użytkownika swiadomywiadek

hahahahaha, gruzowisko czy

hahahahaha, gruzowisko czy cyberpląs, na swiecie zawsze bedzie sie mnozyc energia a co za tym idzie wszystko co utworzyly nasze swiadomosci. niestety za 100 lat kolego na zglliszczach goji moglyby rzadzis maszyny z wysokosci. ksiezyc? moze nizej tym razem. dopoki czlowiek ulega pokusie i lekcewarzy wole serca dopoki tor nasz zgubny.

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Portret użytkownika swiadomywiadek

kurcze, donpedro, juz

kurcze, donpedro, juz myslalem, ze to dla polakow za trudne Smile jezus zostal wystawiony przez swoj lud bo jego lud wiedzial jaka karma spotka oprawcow czystego swiatla. fajny byl chop i wszechpojety. ale pelne serce nie wie i nie zobaczy zdrady. wiec polegnie. szacunek jezusowi i honor za wiedze i chec dzielenia sie swiatlem. 

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Skomentuj