Chińscy naukowcy zidentyfikowali najbardziej radioaktywny owoc

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chińscy naukowcy odkryli owoc, który zawiera radioaktywny izotop pierwiastka potasu-40, który jest największym naturalnym źródłem promieniowania jonizującego.

Niezwykłe badania przeprowadzili uczeni z Pekińskiego Uniwersytetu Aeronautyki i Astronautyki. Odkryli oni, że banany są najbardziej radioaktywnymi owocami na świecie. 

 

Jednocześnie naukowcy zauważają, że wszelkie rozmowy o zagrożeniu promieniowaniem bananów nie mają podstaw naukowych, ponieważ zawartość w nich izotopów jest mikroskopijna w porównaniu z dawką promieniowania, która może spowodować poważne konsekwencje - na przykład raka . 

Ilość promieniowania otrzymywanego w zjedzonych bananach jest znikoma. Dawka promieniowania z jednego banana wynosi 0,0778 mikrosiwertów. Dla porównania: jedna tomografia komputerowa klatki piersiowej odpowiada zjedzeniu 70 tysięcy bananów. Osoba, która zje 35 milionów bananów, otrzyma śmiertelną dawkę promieniowania.

 

Eksperci przypominają też, że promieniowanie otacza ludzi na całym świecie. Urządzenia elektroniczne i domowe, takie jak telefony komórkowe, komputery, telewizory, kuchenki mikrofalowe, latarki i inne urządzenia generują promieniowanie niejonizujące. Ten rodzaj promieniowania ma bardzo niską energię i jest praktycznie nieszkodliwy dla organizmu człowieka, więc nie trzeba się tym martwić.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Eksperci przypominają też, że

Eksperci przypominają też, że promieniowanie otacza ludzi na całym świecie. Urządzenia elektroniczne i domowe, takie jak telefony komórkowe, komputery, telewizory, kuchenki mikrofalowe, latarki i inne urządzenia generują promieniowanie niejonizujące. Ten rodzaj promieniowania ma bardzo niską energię i jest praktycznie nieszkodliwy dla organizmu człowieka, więc nie trzeba się tym martwić

Admin wsadź sobie łeb do mikrofali i zobaczysz czy to promieniowanie jest nieszkodliwe.

Portret użytkownika Quark

Co ty porównujesz wnętrze

Co ty porównujesz wnętrze mikrofalówki operującej z mocą 700 W na małej powierzchni do nadajników urządzeń bezprzewodowych gdzie moce na m2 liczone są w miliwatach ? Ja wiem że ludzie protestują przeciwko masztom telefonicznym ale z telefonów bezprzewodowych rezygnować nie chcą , łączności internetowej bez kabla też ani nawet z nawigacji satelitarnej która stale wszystkich napromieniowywuje i jakoś nic nikomu złego się nie dzieje. Telewizyjne nadajniki też nadają w paśmie mikrofalowym a moce ich nadajników liczone są w setkach kilowatów . I nie ważne gdzie jesteś i z czego korzystasz to stale jesteś na to "promieniowanie" narażony . Słowo klucz to "promieniowanie" które ludziom zwykle kojarzy się z tym szkodliwym jonizującym jak strumień protonów , elektronów czy neutronów ale tu mowa jedynie o polu elektromagnetycznym wysokiej częstotliwości - to są fale radiowe , nic więcej. Kiedyś ludzie bali się parowozów , potem elektryczności a dziś fal radiowych. 

Portret użytkownika Quark

Admin wsadź sobie łeb do

Admin wsadź sobie łeb do mikrofali i zobaczysz czy to promieniowanie jest nieszkodliwe. 

To jest porównanie na dokładkę pełne ordynarnego chamstwa i wywyższania się z czego jesteś tu znany. I gdybyś sam rozumiał co piszesz i w jaki sposób oraz do kogo to by cię nie dziwiła moja riposta . 

 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

To jest porównanie? Do czego?

To jest porównanie? Do czego? Biggrin   Post jest w kolokwialnym tonie, ale gdzie ty dzbanku widzisz wywyższanie się lub chamstwo? Wywyższają się twoi pisowcy, których skrycie bronisz, a operują oni nie chamstwem tylko zbrodnią. Słowo na dzisiaj - hipokryzja.

Portret użytkownika ​euklides

Odkrycie o którym wszyscy

Odkrycie o którym wszyscy wiedzą od dawna. Banan jest doskonałym źródłem potasu, a, że potas to potas, więc roślina ciągnie wszystkie izotopy, także te promieniotwórcze. Każda roślina będąca źródłem potasu będzie radioaktywna proporcjonalnie do tego ile potasu zawiera.

Portret użytkownika Rumcajs

po fukushimie to wszystko

po fukushimie to wszystko jest już radioaktywne i nie jakimś tam potasem co to znajduje się naturalnie w np. bananach ale całą tablicą mendelejewa super toksycznych zabijaków pierwiastków jak uran pluton ameryk kobalt cez stront - ile tego syfu w jedzeniu można sobie zobaczyć tutaj: mamy prawdziwy utajniony fall-out atomowy armagedon a świat jest oszukiwany srovidami i mordowany zastrzykami śmierci! 

Patrzeć jak z powodu tych włąśnie stopionych reaktorów atomowych z paliwem mox żydzi mordują żydów zastrzykami śmierci!

TO KONIEC ŻYCIA NA ZIEMI W TOKU!

https://rumble.com/volz21-izrael-13-letnia-dziewczynka-umiera-po-3-dawce-pfizera-padziernik-2021.html zabijają nawet dzieci dlatego że i tak jest koniec czasów i nie ma najmniejszych szans na to że się coś poprawi i zmieni na lepsze. 

Niezbite dowody na fallout atomowy całego świata! https://www.sujb.cz/aplikace/monras/?lng=en_GB

https://www.google.com/search?q=fukushima+corium+melted+reactor&client=opera&hs=fah&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiH_bWTkMXzAhUoxosKHR1BDvoQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=917&dpr=1

To coś dziennie produkuje 300-400 ton super silnych radioaktywnych odpadów atomowych które trafiają do ekosystemu czyli nas poprzez jedzenie oddychanie i picie.  (a na tym obrazku piszą nawet że 1000 ton dziennie! I myślę że to może być bliższa prawda niż te zaniżone 300-400ton).

 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Skomentuj