Potężne trzęsienie ziemi w okolicy Chile - doszło też do tsunami w obrębie Pacyfiku

Kategorie: 

Źródło: Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami

Dzisiaj w nocy czasu polskiego doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi na wybrzeżu Chile. Miało ono siłę aż 8,3 stopni w skali Richtera i spowodowało tsunami o wysokości do 4 metrów.

 

Głębokość trzęsienia wyniosła tylko około 10 km pod dnem morza. Biorąc pod uwagę ten parametr i siłę wstrząsu oczywiste było, że może dojść do rozległego tsunami. Po kilkunastu minutach w wybrzeże Chile uderzyła kilkumetrowa ściana wody. Na skutek trzęsienia ewakuowano aż milion osób, ale mimo to były ofiary. Według ostatnich informacji zginęło przynajmniej 5 osób, a 20 zostało rannych.

Cały czas trwają wstrząsy wtórne. Niektóre z nich osiągają znaczące wielkości. Od czasu wystąpienia najsilniejszego trzęsienia, co nastąpiło około 22:54 czasu uniwersalnego, doszło już do czterech wstrząsów powyżej 6 stopni, a jeden z nich osiągnął wielkość prawie 7 stopni.

Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami oświadczyło, że fale, które propagują się w obrębie basenu Pacyfiku stanowią zagrożenie głównie dla wybrzeża Ameryki Południowej. Mimo to wystosowano ostrzeżenie dla całego Pacyfiku i zasugerowano, że może dochodzić do anomalii przepływów prądów morskich, a fale o wielkości do pół metra mogą dotrzeć do Hawajów i Kalifornii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

I to jest namacalny dowód na

I to jest namacalny dowód na to, że HARP ( o czym był tu parę dni temu artykuł ), ponownie został odpalony i jego zadaniem jest też TRZĘSIEŃ ZIEMI wywoływanie. A swoją drogą to się dziwię wszystkim tym GŁUPKOWATYM władzom w KRAJACH, gdzie te trzęsienia ziemi występują zaraz po uruchamianiu tego USTROJSTWA, że nie żądają wyjaśnień, od SZATANÓW, dlaczego i czemu ich kraje rozwalają, za pomocą tego USTROJSTWA. ALE WIDOCZNIE, TO NIE SĄ SUWERENNE KRAJE I ICH WŁADZE I NIE MAJĄ PRAWA NIC DO POWIEDZENIA, SWOIM SZATAŃSKIM PANOM.

Portret użytkownika NoName

A mi się wydaje, że fala

A mi się wydaje, że fala która dopłynie do Japoni, narobi najgorszych szkód. Mam wrażenie jakby "KTOŚ" chciał dobić ten wysoko rozwinięty kraj, bo komuś to przeszkadza. Choć mogę się mylić...

Skomentuj