Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Salwadoru - wystosowano ostrzeżenie przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na pacyficznym wybrzeżu Salwadoru doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,4 stopni. W wyniku zjawiska wystosowano ostrzeżenie przed tsunami.

 

Głębokość trzęsienia była dość duża, bo zlokalizowano je około 70 kilometrów pod dnem oceanu, ale epicentrum znajdowało się jedynie 64 kilometry od miasta Intipuca.

 

Warto zaznaczyć, że ostrzeżenie przed tsunami zostało wystosowane przez Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami oraz przez Ministerstwo Pogody i Zasobów Naturalnych Salwadoru. Nie ma jeszcze doniesień czy fale rzeczywiście dotarły do wybrzeża, a jeśli tak to jak duże.

Jest to już kolejne silne trzęsienie ziemi do którego doszło w obrębie Pacyfiku w ciągu ostatnich kilku dni i zapewne nie ostatnie. W dwie godziny po wstrząsie koło Salwadoru doszło do trzęsienia ziemi w okolicy wysp Kermadec w południowo zachodniej części Oceanu Spokojnego, miało ono siłę 6,4 stopni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj