Trzęsienie ziemi o sile 6,8 stopni wystąpiło w centralnej części Chile

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Dzisiaj doszło do silnego i płytkiego trzęsienia ziemi w centralnym Chile. Jego magnituda wyniosła około 6,8 stopni w skali Richtera. Ze względu na relatywnie niewielką głębokość, zjawisko było mocno odczuwalne na powierzchni.

 

Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami poinformowało, że to zjawisko nie będzie stanowiło ryzyka wystąpienia tsunami. Jest tak między innymi dlatego, że epicentrum, które znajdowało się 47 km od miejscowość Ovalle i 61 km od Monte Patria było na lądzie.

 

Wstrząsy wystąpiły dokładnie o 07:31 UTC i zlokalizowano je na głębokości 47 km pod ziemią. W promieniu 100 km od epicentrum żyje około 230 tysięcy ludzi. Na szczęście nie ma doniesień o poważnych uszkodzeniach infrastruktury ani o rannych.

Ze względu na to, że trzęsienia ziemi są czymś typowym w Chile, większość budynków w tym kraju jest w stanie przetrwać silne wstrząsy. Jednak zagrożeniem są zjawiska, które występują zwykle po trzęsieniu, takie jak rozrzedzenie gruntu przez wodę oraz osuwiska.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj